Багіров пропонує Порошенко реалізувати найважливіший антикорупційний проект

Ось уже скоро місяць, як правозахисник Едуард Багіров домагається зустрічі з президентом України Петром Порошенко. Мета — переконати главу Держави почати реалізацію проекту «Діалог народу і влади та протидія корупції».

Начало

Щоранку, починаючи з 1 липня, голова МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України» Едуард Багіров починає з того, що на 7:00 приїжджає на Банкову під Адміністрацію Президента України. В руках у нього табличка «Чекаю на зустріч з Президентом». Правозахисник чекає рівно до 9:00, і їде в свій офіс на Олеся Гончара приймати людей і займатися повсякденною роботою. Це не пікет, і не акція протесту — Багіров хоче привернути увагу Порошенка до проблеми корупції, і пропонує реальний метод боротьби з негативними явищами у владних структурах. Йдеться про проект «Діалог народу і влади та протидія корупції», який був розроблений Е. Багіровим разом з фахівцями Ліги, і випробуваний в дії ще в 2013 році (деталі — www.osn.org.ua). Даний проект, на думку експертів, реально здатний зміцнити державу, налагодити вертикальні взаємозв’язки і кардинально зменшити корумпованість органів влади. Більш того, він також вигідний і особисто Петру Порошенко, так як знижує рівень напруги в суспільстві, і забезпечує необхідний запит на публічність і відкритість влади.

Журналіст МАІР вирішив прояснити деякі нюанси, пов’язані з цією ініціативою.

— Едуард, розкажіть, в чому суть цього проекту і чому він такий важливий для України?

— Цей проект не має аналогів не тільки на просторах СНД, але і в світі. Суть його полягає в тому, що президентським указом всі органи влади України зобов’яжуть повернутися обличчям до простих людей, і почати спільний діалог з виведення країни з кризи і вирішення актуальних питань. У нас вже є закон про ОСН – орган самоорганізації населення. Його положення передбачають механізм контролю за владою та прийняттям рішень на місцях, і прописують взаємини народу і влади. У цьому вся суть децентралізації, про яку весь час говорить Президент.

— Яким чином, згідно з вашим проектом, повинен відбуватися діалог народу і влади, розкажіть про механізм цього процесу.

— Діалог представників влади з народом повинен відбуватися щомісяця, відкрито і публічно на рівні, починаючи з міст і районних центрів. Щомісяця, в певний день в одному приміщенні збираються всі ключові представники влади та чиновники міста (району). Це мер, або голова місцевої держадміністрації, начальник поліції, прокурор, начальник ЖЕКу, головлікар лікарні, представник податкової, начальники екологічної служби, санепідемстанції, благоустрою, і т.д. А також місцеві депутати плюс громадські працівники та журналісти. До них приходять люди, прості громадяни зі своїми наболілими питаннями і проблемами, і починається прямий відкритий діалог, який транслюється в прямому ефірі онлайн. Людина не бігає за чиновником, не очікує під кабінетами, а в одній залі має можливість поскаржитися кожному особисто і на кожного особисто, якщо вважає, що хтось не виконує своїх обов’язків. Чиновник під світлом камер і увагою сотень очей вже не зможе так легко відкрутитися, і буде змушений відповідати за свої дії!

— А наскільки реально буде регулярно збирати в одному місці всіх чиновників по всій Україні?

— У цьому то і вся суть! Проект «Діалог народу і влади та протидія корупції» повинен бути прийнятий на рівні указу президента, і стати обов’язковим для виконання на всіх рівнях державного управління. Чиновник буде зобов’язаний ЩОМІСЯЦЯ(!) приходити на зустрічі і звітувати перед народом про свої дії, про виконану роботу — інакше його звільнять. Це так званий «принцип єдиного публічного вікна», коли прямо на місці звичайний громадянин отримує вільний доступ до всіх ключових фігур, від яких залежить його життя і благополуччя. Більш того, якщо на особистому прийомі людину могли просто послати, натякнути на хабар або проігнорувати її скаргу, то у відкритому публічному просторі такого вже не буде. Усувається одна з найважливіших складових корупції! Прямо там, на місці, при всіх, у людини можуть прийняти заяву в міліцію або прокуратуру, прийняти скаргу або звернення в будь-яку інстанцію. А рівно через місяць чиновник буде зобов’язаний відзвітувати перед громадськістю і цією людиною – що він зробив, як вирішив питання або проблему, або чому не розв’язав і що необхідно, щоб закрити питання. Це буде зовсім інший принцип взаємодії народу і влади, який, я впевнений, дасть змогу за досить короткий час мінімізувати корупційну складову на місцях, і повернути довіру людей до виконавчої влади. Хочу також відзначити, що це єдиний в Україні реальний проект по боротьбі з корупцією, який реалізується за допомогою простих людей в співдружності з ЗМІ та громадськими організаціями!

— А в плані матеріальних і організаційних витрат, наскільки важко запустити цей проект?

— Це взагалі не проблема! Реалізація проекту «Діалог народу і влади та протидія корупції» не потребуватиме додаткових витрат з бюджету! Чиновники і так отримують зарплату за свою роботу, а приміщення для зустрічей виділяє муніципалітет. Цей проект вже давно працює і показав свою ефективність. Завдяки нашим власним ініціативам, починаючи з 2013 року, ще за Януковича, в ряді міст, а також районів столиці, без всяких грантів і допомоги зі сторони, були запущені тестові режими, які вже буквально з першого разу почали себе виправдовувати. Наприклад, в Покровське на Донеччині мер міста Руслан Требушкін досі регулярно проводить зустрічі чиновників і людей за принципами нашого проекту, і всі задоволені. Добре показав себе проект в Димитрові, Кролевці Сумської області, в Деснянському районі столиці, інших регіонах. Люди активно відгукуються на такі ініціативи, вони втомилися від байдужості і корупції. Це саме те, чого вони чекають від влади!

— Чому ви думаєте, що Порошенко підпише указ про реалізацію вашого проекту?

— Ні в Адміністрації Президента, ні у Кабміну зараз не вистачає важелів впливу для того, щоб забезпечити широко розрекламований курс на боротьбу з корупцією на місцях, в регіонах. А проект «Діалог народу і влади та протидія корупції» якраз забезпечить необхідну ефективність в цьому напрямку, що послужить важливим фактором зміцнення довіри населення, стане фундаментом реалізації заявленого реформаторського курсу в державі. Тому, я сподіваюсь і вірю, що президент України Петро Порошенко, як мудра людина, зрозуміє всі вигоди і перспективи цього проекту як для себе, так і для України. Адже люди отримають реальну можливість контролювати владу на місцях, а значить, реально відчують дію реформ і, як це не пафосно звучить, реальну турботу про громадян з боку центральної влади! Це зміцнить президентську вертикаль, знизить градус напруженості в суспільстві, зруйнує корупційну складову і дасть можливість самому президенту краще контролювати чиновників в регіонах.

Зазначу, що наш проект вкрай невигідний корумпованим місцевим чиновникам, які позбудуться своїх звичних схем і їх дії стануть прозорими.

Якщо поставити реалізацію проекту на державний рівень, то, я впевнений, ефект перевершить всі очікування!

— Ви регулярно приходите під Адміністрацію Президента, ви реально вірите, що Порошенко вас прийме?

— Я в цьому впевнений! Петро Олексійович не ворог собі, і зрозуміє, що в цьому проекті закладена гарантія його успішного правління, гарантія стабільності в Україні. А я, як автор, зможу донести до нього суть питання і допомогти слушними рекомендаціями, як краще цей проект реалізувати. Тим більше, наш проект підтримали практично всі політичні сили, багато відомих діячів, авторитетні експерти (див. список в додатках).

До речі, вперше у вітчизняній практиці звернень громадян до можновладців, я записав відеозвернення до Порошенка, і зареєстрував диск з цим зверненням в Адміністрації Президента. Саме звернення ви можете побачити в YouTube і на моїй сторінці в Facebook.

Мені не потрібні посади і регалії, я не шукаю для себе ніяких вигод, а хочу лише, щоб Україна отримала шанс на нормальний розвиток, шанс на майбутнє.

Проект спочатку розроблявся нами для простих людей і реально захищає їх права! Я прошу Президента України підписати Указ, і реалізувати проект на благо мільйонів громадян України. Тому, я впевнений, Петро Олексійович обов’язково підпише Указ після зустрічі із заявником. Є не тільки НАДІЯ, але і впевненість в тому, що все буде добре! Треба вірити! Треба працювати і вміти чекати!

Видео обращение правозащитника Эдуарда Багирова к Президенту Украины:

https://www.youtube.com/watch?v=PNMmNnPHmrc

ВИДЕО

Додаток:

Реакция представителей власти и депутатов на проект «Діалог народу і влади та протидія корупції»

Табличка 1

Безымянный3

Проект «Діалог народу і влади та протидія корупції»

На даний час в перше з часів незалежності України вже існує ефективний механізм боротьби з проявами корупції та налагодження взаємодії між представниками влади та громадою. Застосування проекту «Діалог народу і влади та протидія корупції» дозволить подолати таке явище як корупція та безвідповідальність представників влади в Україні.

Метою даного проекту є:

— внесення в систему державно-управлінських відносин публічного спілкування представників влади з громадянами України через розширений прийом, що надасть можливість безпосереднього спільного спілкування громади територіальної одиниці (ОСН) з керівниками підрозділів державної та міської влади районного, міського чи обласного рівня у форматі публічності;

— загальнодержавне впровадження запропонованого нами проекту як інструменту державної антикорупційної політики, а саме прямого, публічного спілкування представників влади з громадянами, посилить відповідальність державних службовців перед громадою та стане одним з дієвих механізмів боротьби з корупцією;

— залучення депутатів сільських, селищних, міських рад відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», а також народних депутатів Верховної Ради України відповідно до Закону України «Про статус народного депутата» та створення механізму звітності депутатів перед виборцями кожного місяця 25 числа;

підняття престижу та довіри до оновлених правоохоронних органів України (прокуратури та поліції);

— децентралізація влади, що полягає у процесі перерозподілу функцій та повноважень органів державної влади від центральної влади. Дана мета проекту підтверджується Програмою Президента України «Стратегія 2020», Програмою Прем’єр-міністра України «Відновлення України», Законом України «Про бюджетну децентралізацію», Законом України «Про внесення змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади» та ін.

Визначальною складовою антикорупційних програм, які розробляються в нашій державі, має бути визначена публічність спілкування представників влади з громадянами, а саме відкрите обговорення питань, швидкість та актуальність вирішення яких, провокує державних службовців замислюватись про отримання неправомірної вигоди. Зменшення можливостей особистого спілкування між сторонами діалогу значно унеможливить прояви корупції.

Міжнародна правозахисна організація «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України» розпочала реалізацію пілотного проекту під назвою «Діалог народу і влади та протидія корупції», який відбувся 22 жовтня 2013 року в місті Кролевці Сумської області.

Другий етап реалізації проекту «Діалогу народу і влади та протидія корупції» вже відбувся 25 листопада 2014 року в Деснянському районні міста Києва, а 25 грудня 2014 року був проведений розширений прийом громадян у дванадцяти органах самоорганізації населення Деснянського району міста Києва.

Третій етап реалізації проекту «Діалогу народу і влади та протидія корупції» відбувся в містах Димитров та Красноармійськ, Донецької області, 9 та 10 листопада 2015 року.

Реалізація проекту не потребує коштів з Державного бюджету України, тому проект «Діалог народу і влади та протидія корупції» буде далі запроваджений протягом 2015-2016 років у всіх населених пунктах України. Громадяни України матимуть змогу кожного четвертого четверга місяця просити та вимагати від керівників місцевої влади вирішення своїх проблем та контролювати результат.

У приміщеннях, де будуть проходити розширені прийоми громадян, буде встановлена Web-камера з Skype зв’язком, за допомогою чого, кожний громадян України або посадова особа матиме можливість спостерігати за діалогом представників влади з мешканцями усіх регіонів нашої країни.

Наш проект буде проводитись четвертого четверга кожного місяця за місцем знаходження ОСН Четвертої п’ятниці кожного місяця також будуть проводитись зустрічі у районних у місті Києві державних  адміністраціях за участі представників районної адміністрації, прокурора району, начальника РУМВС, начальника управління освіти, начальника управління охорони здоров’я району, начальника управління житлово-комунального господарства та будівництва, начальника управління реєстрації платників та електронних сервісів Державної податкової інспекції, керівників ОСН відповідного району, керівників районних комунальних підприємств «Дирекція», «Благоустрій».

 

 

 

 

Sharing is caring!

Send a Comment