Березань: Крок вперед – два кроки назад

Розмірковуючи над процесом децентралізації влади, як однієї з ключових вимог європейської спільноти на шляху вступу України до складу ЄС, приходжу до висновку, що нічого ця Європа не знає про наші місцеві органи влади. Бо якби знала, то не тільки б не наполягала на передачі повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування, але й здригалася від самої думки про це. Вона – Європа – звикла жити в умовах, де Феміда – сліпа, а органи влади – зрячі. Невтямки, їй бідолазі, що в Україні склалися інші традиції: нашу богиню правосуддя аж судомить від бажання зірвати пов’язку з очей, а владі кортить бути сліпою, глухою і німою, жити «в тіні» під «дашком». І оце таким двом «цяцям» довірити життя громад? Даруйте, чомусь не дуже хочеться. Занадто, коли спостерігаєш за роботою конкретних органів місцевого самоврядування, наприклад, Березанської міської ради Київської області.

 89_big

Нещодавно березанська громада стала свідком вочевидь історичного моменту: вперше на офіційному сайті Березанської міської ради було оприлюднено інформацію про місце та початок роботи пленарного засідання депутатів міської ради та проект порядку денного сесії (http://www.berezan.kiev.ua/?page=11469379695677be2ea41ec1.43399946), а ще опубліковано проекти деяких рішень Березанської міської ради VІІ скликання (http://www.berezan.kiev.ua/?page=1657083779569a1f463109f1.11444708). «Нарешті настали зміни, – полегшено зітхнули березанці, – міська рада працюватиме публічно, як того вимагає закон!» «Нарешті, –полегшено зітхнули у міській раді, – нам вдалося приспати вашу пильність!» Небайдужі громадяни стали вивчати проекти рішень, а виконавчий комітет міської ради на чолі з міським головою готуватись до сесії.

26 січня 2016 року засідання чергової 06 сесії Березанської міської ради відбулося! Де рішення? А їх нема! Принаймні, на офіційному сайті Березанської міської ради не з’явилося жодного з них. Усю необхідну інформацію мешканці міста отримали від депутата місцевої ради Олега Сивака на  сторінці Фейсбука. Він не тільки повідомив березанцям про те, які рішення були прийняті, але й виставив на огляд документи, що надавались місцевим обранцям перед початком роботи. А в них і були приховані особливості роботи органів місцевого самоврядування. Найперше, на що звертаєш увагу, – депутатам роздали інший варіант проекту порядку денного, відмінний від того, що був опублікований на офіційному сайті.

 Безымянный2

 Безымянный1

Якщо в офіційному варіанті планувалось розглянути 18 питань, то у проекті порядку денного, так би мовити, для внутрішнього вжитку, їх нараховувалось вже 22!

Серед «довісків» – питання про надання дозволу ТОВ «Умка ТЕТ ЛТД» на викуп земельної ділянки несільськогосподарського призначення за адресою: м. Березань, вул.Фрунзе, 4а. Вам цікаво, що спонукало працівників міської ради на чолі з мером Володимиром Тимченком, приховувати від громади Березані навіть намір розглядати це питання на черговій сесії? Тоді заглянемо у проект рішення Березанської міської ради VІІ скликання «Про надання дозволу на викуп земельної ділянки несільськогосподарського призначення», де чорним по білому зазначається наступне: «Дати дозвіл ТОВ «Умка ТЕТ ЛТД» на викуп земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,0734 га по вул.Фрунзе 4а, на якій розташований спортивно-оздоровчий комплекс, що перебуває у власності товариства».

проект рішення умка

Он де собака зарита! Звісно, якби мешканці міста заздалегідь дізналися б, що у Березані за цією адресою знаходиться спортивно-оздоровчий комплекс, то вони довго б реготали .Про те, хто та як  оздоровляється у спортивно-оздоровчому комплексі ТОВ «Умка ТЕТ ЛТД», березанці знають напевне. Там тобі й оздоровчі весілля, і спортивні ювілеї, і спортивно-оздоровчі корпоративи – словом увесь цей цілющий комплексний набір для місцевих жителів. А які чемпіони виходять звідти! Обличчя розчервонілі, від утоми ледь на ногах тримаються, але тренувань покидати не хотять. Так і кажуть Володимиру Братку (нібито власнику «комплексу» й точно депутату Березанської міської ради VІІ скликання): «Давай, братку, ще по одній!» Та ні, не чарці! Що ви? Спортивний режим! Ще по одній тренувальній пробіжці навколо «спортивно – оздоровчого комплексу».

Володимир Братко

Депутат Березанської міськради Володимир Братко

За адресою м. Березань, вул. Фрунзе, 4а знаходиться банкетна зала! Про це навіть залишилася згадка у вироку Березанського міського суду Київської області у справі № 1002/1062/2012. Зокрема, у ньому йдеться про те, що під час весілля, яке проходило у банкетній залі за адресою: м. Березань, вул. Фрунзе 4а, скориставшись тим, що молодята вийшли з-за столу і залишили банку з подарованими грошима без нагляду, один з гостей вирішив її поцупити. Крадія впіймали. Той повністю усвідомив свою провину і спокутував гріх, повернувши молодому подружжю украдене…

Чому ж  депутати Березанської міської ради виявились такими непоінформованими? Можливо, розібратися у тонкощах місцевої топографії місцевим депутатам не вдалося через приміщення, де відбувалось пленарне засідання? Адже міська рада м. Березань знаходиться за адресою: вул. Фрунзе, 1, а банкетна зала, землю під якою погодили надати на викуп ТОВ «Умка ТЕТ ЛТД» розташована аж… на протилежній стороні вулиці. Тобто місцева влада у прямому сенсі знаходилася від банкетної зали на відстані руки. А велике ж бачиться  на відстані!

Обговорення питання надання дозволу на викуп земельної ділянки несільськогосподарського призначення, як розповідають очевидці, проходило досить бурхливо. Голосування за ініціативою головуючого Володимира Тимченка тривало шість разів! Найбільше опиралася прийняттю цього рішення депутат міської ради, голова Березанської міської партії промисловців та підприємців Галина Рудківська, але й вона врешті-решт не встояла перед вмовляннями однопартійця Володимира Тимченка. І рішення прийняли. Наскільки воно правомірне, судіть самі.

А зараз саме час поцікавитись,  чим взагалі займається ТОВ «Умка ТЕТ ЛТД», інтереси якого лобіює міський голова. Може, там знайдемо інформацію про спортивно-оздоровчу діяльність підприємства?

Ні, не знайдемо. Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань основний вид діяльності підприємства – Код КВЕД 68.31 Агентства нерухомості! Ні штангами, ні гантелями, ні шашликом чи піцою від «ТОВ УМКА ТЕТ ЛТД» і не пахне.

На якій підставі та коли перейшло у власність ТОВ «Умка ТЕТ ЛТД» приміщення, де розміщена банкетна зала під кодовою назвою «спортивно-оздоровчий комплекс» даному товариству? За що товариство сплачує податки: за ведення ресторанного бізнесу, торгівлю продовольчими товарами, роботу агенства з нерухомості? Відповідь на ці запитання годилося б пошукати не лише місцевій владі, але й працівникам фіскальної служби. Інакше ми ще довго будемо жити під гаслом: «Друзям – все, ворогам – закон!»

Наталя КИРИЛЕНКО

Післямова

У цій історії годилося б поставити крапку. Та є ще одна обставина, яка не залишає автора у спокої – Регламент Березанської міської ради VІІ скликання. Згідно з ч.4 ст.1 Регламенту, дотримання його є обов’язковим для всіх депутатів Ради, Березанського міського голови (надалі – Міський голова), органів Ради, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, а також для фізичних осіб.

Відповідно до ч.7 ст.25 «проект рішення повинен мати погоджувальні підписи (візи). Проект рішення після його реєстрації проходить візування в:

7.1. Секретаря Ради;

7.2. Заступника міського голови, відповідно до розподілу обов’язків;

7.3. голів відповідних постійних комісій;

7.4. керівника виконавчого органу чи інших посадових осіб, до компетенції яких належить дане питання;

7.5. автора проекту;

7.6. юридичному відділі;

7.7. секретаріаті Ради.

8. Візування проекту рішення є обов’язковим. При наявності у того, хто візує, зауважень і пропозицій, вони викладаються на окремому аркуші (або тексті проекту рішення) у формі зауважень до проекту рішення або окремої думки. Суб’єкти внесення проектів рішення зобов’язані подавати проект рішення із погоджувальними підписами (візами), отримання погоджувальних підписів (віз) є обов’язком Автора проекту. У випадках, коли Авторами проекту рішення є депутати, депутатські фракції (групи) або постійні комісії – отримання погоджувальних підписів (віз) здійснюється секретаріатом Ради, крім погоджувальних підписів (віз) голів відповідних постійних комісій.

9. Друкування та розмноження проектів рішень та інших матеріалів сесії проводиться з примірника, підготовленого відповідно до вимог Регламенту».

Після того, як ви знаєте про вимоги Регламенту і обовязковість його виконання для всіх, подивіться на фото документів. Тоді, ймовірно, вам також буде лячно від перспектив майбутньої децентралізації влади.

 487804_164315700384102_395126397_n 

Sharing is caring!

Send a Comment