БЕСТижі інтернет технології порушують інформаційну гігієну

Коли мені сказали, що поважаючі себе солідні люди не користуються послугами інтернет-провайдера компанії «Бест», піклуючись про захист своїх персональних прав, я спочатку подумав, що перебільшують, навмисне «наганяють хмар»  на «світлий образ» ірпінської влади опозиційно налаштовані до неї діячі. Ясна річ, що навіть комерційна компанія залежна від кожної поточної влади. Проте який вплив вона може здійснювати на світову павутину?! На здавалося б, не контрольований містечковими чиновниками інтернет-простір. Виявилося, що може здійснювати вплив, причому чималий. Близько півтора місяці доводиться отримувати скарги він користувачів інтернету, які користуються послугами «Бесту», що у них не відкривається сайт «Зоря Приірпіння». Причому, інші сайти працюють. Так само, як і сайт «Зоря Приірпіння» нормально читається у всіх інших, окрім «Бесту», користувачів інтернету.

БЕСТижі інтернет технології  порушують інформаційну гігієну

Технічне з’ясування проблеми програмістами звелося до того, що власники хостингу нарікали на провайдера, а той у свою чергу на хостинг. Хоча, інші сайти на нашому хостингу 1GB працюють нормально, так само, як (повторюся ще раз) і сайт «Зоря Приірпіння» в інших (не «Бесту») провайдерів.

Підозри про причину ускладнень роботи сайту ще більше проявилася після неофіційного спілкування з пов’язаними з «Бестом» людьми (допоки задля їхньої безпеки не називатиму імена), які у приватних розмовах з кореспондентами «Зорі Приірпіння»  відверто зізнавалися, що даному інтернет-провайдеру була дана чітка «вказівка згори» на негласне відключення неугодного нинішній ірпінській владі сайту.

БЕСТижі інтернет технології  порушують інформаційну гігієну

Воно й не дивно, оскільки на сайті публікуються статті, які їй не подобаються. Почалися проблеми з доступом після скандальної публікації про те, як із сесійної зали ірпінські депутати виштовхали депутата Київоблради.

Силові розбірки на сесії Ірпіньради (+ВІДЕО)

Після чого було ще кілька публікацій, які вочевидь не сподобалися ірпінській владі загалом та міському голові Володимиру Карплюку зокрема.

КАРПЛЮКА АРЕШТУВАЛИ? В ІРПІНЬРАДІ – ОБШУК!

Обшук в Ірпіньраді – шукали документи на 15 га землі

Коли повернеться Карплюк до Ірпеня?

За 15 га Ірпінського лісу дали хабар 28 тис. доларів?

ІРПІНСЬКІ СОВИ ЗНОВУ ВІЩУЮТЬ ЗМІНУ ВЛАДИ?

Словом, чим далі – тим більше користувачів «Бесту» скаржилися на відсутність з’єднання із сайтом «Зоря Приірпіння». При цьому в інших інтернет-провайдерів був нормальний доступ до сайту загалом і згаданих публікацій зокрема.

З цього всього напрошується невтішний висновок, що згаданий інтернет-провайдер:

по-перше, надає неякісні послуги своїм користувачам;

по-друге, умисне блокує доступ до сайту «Зоря Приірпіння», на маючи на це жодних юридичних чи моральних підстав, саботує роботу невигідного ірпінській владі інтернет-ресурсу. У такий спосіб, по суті, здійснюється таємна несанкціонована цензура, що є порушенням чинного законодавства та Конституції  України.

У зв’язку з чим прошу вважати цю публікацію зверненням  до:

Прокуратури міста Ірпінь

Прокуратури Київської області

Генеральної прокуратури України

Служби безпеки України

Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів

Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України

 

 Олександр НАКАЗНЕНКО

редактор сайту «Зоря Приірпіння»

P.S.

Метикуваті  айтішники «не для преси» розповіли, що рівень технологій, які застосовуються для подібного блокування провайдерами окремих сайтів, можуть використовуватися для зламування та перегляду поштових скриньок  і сторінок у соціальних мережах, а також для визначення ІР-адрес та місця знаходження користувачів, що пишуть під псевдо (ніками) «незручні» для когось коментарі на різних сайтах та соцмережах.

БЕСТижі інтернет технології  порушують інформаційну гігієну

Відтак, редакція отримала ще одне підтвердження думки, висловленої на початку цієї публікації: люди, що дбають про захист своїх персональних даних, і взагалі про інформаційну гігієну – не користуються послугами інтернет-провайдера компанії «Бест».

Sharing is caring!

Send a Comment