«Бился в пене параноик, как ведьмак на шабаше…»

Ці рядки відомого барда пригадались, коли під час прес-марафону за участю Володимира Зеленського «30 запитань Президенту України» головний редактор інтернет-видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов намагався поставити своє запитання, яке більше нагадувало обвинувальну промову прокурора часів трійок НКВС. Власне це було не запитання, а розлоге, безапеляційне звинувачення голови держави у всіх смертних гріхах.

«Говорил, ломая руки, краснобай и баламут», аж допоки його не вгамували присутні. Зокрема, терпець урвався у Наталії Мосійчук, телеведучої ток-шоу «Право на владу» на телеканалі 1+1: «Юра (Бутусов – ред.), я не можу підтримати цей тренд «мені соромно» і цей квест. Коли лідери громадських думок починають говорити «мені соромно» в обличчя президенту. Тому що мені соромно за все, що відбувається зараз. Я бачила виступи Тоні Блера, прем’єр-міністра Британії, я бачила виступи Альберта Гора, вони говорили про екологію і про освіту. А ми говоримо про чортзна-що, розумієте. І мусимо жити в цій прекрасній і нещасній країні, а я хочу жити в іншій. Я не хочу, щоб президент цієї країни продовжував риторику «стадіон так стадіон». Я не хочу цієї боротьби з Порошенком. Вона обридла всім, Юр. Країна валиться», – заявила вона.

Поведінка і риторика Бутусова на прес-конференції вийшли за межі його звичної моделі з відпрацювання сюжетів з проолігархічних методичок. Що ж так вивело Бутусова з рівноваги?

Звинувачення у зливі секретної інформації, зокрема, про використання «Байрактару» на Донбасі? «Ви опублікували цю інформацію точно так же, як ви злили інформацію про операції Бурби», – сказав Президент, додавши, що через це загинули люди.

Оприлюднення його партнера і спонсора сайту «Цензор.НЕТ» – нібито одного з контрабандистів із списку санкцій РНБО (прізвище не пролунало)?

А може, нагадування про те, що свого часу Бутусов працював на Коломойського і Корбана, а фінансує нині діяльність «Цензор.нет» Олександр Турчинов, який «здав Крим»?

Спілкуючись з журналістами після прес-марафону, Бутусов, «вместо чтоб поесть, помыться», продовжував розмахувати кулаками: «Чесно кажучи, якби не повага до держави, статусу президента України та верховного головнокомандувача, за відповідь Зеленського треба було встати і дати йому по морді», – сказав Бутусов.

Відео опублікувало видання «Страна.UA».

Sharing is caring!

Send a Comment