Частина закордонних паспортів українців стала недійсною: що сталося

Українцям порадили перевірити свої закордонні паспорти після того, як частину виданих в Україні документів визнали недійсними через помилку в транслітерації. Як пояснили в Державній міграційній службі України (ДМСУ), в лютому 2023 року в системі оформлення біометричних паспортних документів відбулося оновлення програмного забезпечення. Відповідно у разі різної транслітерації у паспорті для виїзду за кордон та ID-картці дійсним визнається останній оформлений документ.

«Тобто, якщо особа оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним», – йдеться в повідомленні.

Як перевірити, чи дійсний закордонний паспорт:

По-перше, варто звірити, чи однакова транслітерація вашого імені латиницею у закордонному паспорті та ID-картці громадянина України. Якщо ви виявили розбіжності, слід звернутися до підрозділів міграційної служби, ЦНАПу чи «Паспортного сервісу», залежно від того, який саме документ потребує заміни.
По-друге, можна перевірити свій документ на сайті ДМСУ.

Раніше ми писали, що 30 грудня у Ґданську відкрився ще один центр оформлення документів, де українці можуть зробити закордонні паспортии та ID-картки.

Також нагадаємо, що влада Кіпру продовжила ще на рік громадянам України дію статусу осіб, які перебувають під тимчасовим захистом.

Sharing is caring!

Send a Comment