Через подарунок Макрона Папі Римському стався скандал у Польщі й Україні

У мережі опублікували фото книги з відповідною печаткою

У понеділок, 24 жовтня, Папа Римський Франциск, який вже відзначався суперечливими заявами щодо війни в Україні, і президент Франції Еммануель Макрон зустрілися у Ватикані, і одна деталь на цій зустрічі викликала скандал у мережі серед польських і українських кориистувачів. Справа в тому, що політик подарував Папі працю Іммануїла Канта «Вічний мир: Філософський нарис», видану 1796 р. і ймовірно вкрадену зі Львова.

Це з’ясували італійські журналісти, які роздивилися на виданні печатку власника книги, яким виявилася «Czytelnia Naukowa we Lwowie» — перше львівське наукове товариство студентів, засноване у 1867 р. Спадкоємцем цієї бібліотеки є Львівський Університет імені Івана Франка.

5dc01c5  scaled

За яких обставин видання потрапило до французького президента — невідомо. Можливо, що його вкрали зі Львова під час Другої світової війни нацисти, або ж воно було вивезене після 1991 року. Колишній дипломат Роберт Пшель на своїй сторінці у Twitter прокоментував такий інцидент.

«Печатка чітко вказує, що книга, подарована Папі Франциску президентом Франції, колись була власністю (тоді ще) польської університетської бібліотеки у Львові… щонайменше соромно», — йдеться в повідомленні Пшеля.

Проте польське видання wp.pl спробувало знайти відповідь на питання, звідки ж видання взялося у Макрона. Вони вважають, що твір продавався цілком легально у французькій крамниці в Парижі.

«Її придбали в паризькому книжковому магазині Hatchuel, що спеціалізується на стародруках, за 2500 євро. Згідно з описом примірника на веб-сайті, він був у французьких колекціях близько 120 років. Про це свідчить печатка паризького книготорговця Люсьєна Бодена, який близько 1900 року вів свій бізнес на Quai des Grands-Augustins», — йдеться в статті видання.

Як повідомлялось раніше, Папа Римський вчергове закликав Україні і росію зупинити війну і сісти за стіл переговорів.

Sharing is caring!

Send a Comment