Через сюжет про Зеленського і Патрушева Офіс президента подає до суду на програму «Схеми»

Офіс президента України подає до суду на програму «Схеми» з вимогою спростувати інформацію про зустріч Володимира Зеленського з секретарем Радбезу Росії Миколою Патрушевим в Омані. Відповідну заяву оприлюднено на офіційному сайті ОПУ.

«Офіс президента України чекає від програми «Схеми» спростування відомостей, що не відповідають дійсності, і припущень, зроблених на їх основі. Ми звертаємося до суду з позовом, в якому будемо вимагати спростувань і вибачень», — наголошується в заяві.

В Офісі президента підкреслюють, що інформація, викладена в сюжеті програми «Схеми», «цілком і повністю не відповідає дійсності».

«Президент України ніколи в житті не зустрічався (особисто або в рамках міжнародних заходів), не розмовляв і не спілкувався іншим способом з Миколою Патрушевим. Оприлюднення висновків, які ґрунтуються не на фактах або свідченнях, а на домислах і відомостях з якихось таємних «джерел», яке має місце у випуску програми «Схеми», Офіс президента розцінює як відверту маніпуляцію громадською думкою. Коли таку маніпуляцію здійснюють в соціальних мережах анонімні акаунти в рамках інформаційних операцій агресора проти України, це ще можна пояснити логікою гібридної війни. Але коли так само роблять українські журналіста — це виходить за межі уявлень про вільну журналістику як такої», — йдеться в заяві.

На Банковій також звернули увагу суспільного мовника — телеканалу «UA: Перший», що в його ефірі поширювалася інформація, «яка не відповідає дійсності і є відвертою маніпуляцією суспільною свідомістю».

Раніше в програмі «Схеми» стверджувалося, що Микола Патрушев відвідував Маскат в Омані, коли там перебував президент України Володимир Зеленський. За інформацією журналістів, російський силовик прилетів в ніч з 7 на 8 січня тим же чартерним літаком Bombardier Global Express 6000 з бортовим номером 9H-VJN, який через добу доставив президента України з Маската до Києва.

Після виходу програми глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що наведені журналістами дані не підкріплені фактами і необ’єктивні. Він зазначив, що сюжет «Схем» — «брехня від початку і до кінця, і немає жодного об’єктивного затвердження, яке могло б стати реальним, ґрунтовним предметом для обговорення».

Раніше вже колишній глава Офісу президента Андрій Богдан на запит народного депутата від «Європейської Солідарності» Олексія Гончаренка відповів, що візит президента України Володимира Зеленського в Оман не був офіційним і здійснювався за рахунок особистих коштів.

5 січня ЗМІ опублікували фотографії, на яких був зображений Володимир Зеленський на території 5-зіркового готелю Al Bustan Palace Ritz-Carlton Hotel — найдорожчого в султанаті Оман. Після повідомлення в ЗМІ прес-служба українського лідера заявила, що Зеленський в найближчі дні проведе в Омані зустрічі на вищому рівні.

За підрахунками журналістів, відпочинок в Омані, без урахування вартості перельоту з Києва, обійшовся президенту не менше ніж в 2,5 млн. гривень. В офіційній відповіді Державного управління справами вказувалося, що Володимир Зеленський здійснив поїздку в Оман на початку січня 2020 року за чиїсь приватні кошти.

У МЗС України заявили, що візит президента Володимира Зеленського в Оман був спрямований на «підтримку позитивної динаміки» у відносинах між країнами. При цьому тільки 12% українців повірили, що поїздка Володимира Зеленського в Оман була робочою. Про це свідчать підсумки опитування, проведеного соціологічною службою «Центру Разумкова» з 17 по 21 січня.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment