Чому США допомагають Україні, пояснив Помпео

Держсекретар США Майк Помпео пояснив надання США військової допомоги Україні даними зобов’язаннями відповідно до Будапештського меморандуму. Про це він розповів в інтерв’ю Bloomberg.

Помпео зазначив, що Україна перебуває «на кордоні між демократією і тиранією в східній частині Європи». «Це нація, яка відмовилася від своєї ядерної зброї наприкінці холодної війни, і Америка взяла на себе зобов’язання, які означали, що ми допоможемо їй в цілій низці речей, щоб українці могли залишатися суверенною нацією в безпеці», — заявив Помпео.

За його словами, Україна також є великим торговельним партнером для США: «Я думаю, що рівень ресурсів, які ми виділили на цьому напрямку, відображає рівень нашої зацікавленості».

Також держсекретар заявив про швидкий візит до України. «Так, я збираюся туди (до України ред.) потрапити. Я планував це ще раніше. У мене вже була запланована поїздка, але тоді у нас виникли проблеми на Близькому Сході, якими я повинен був займатися. Хоча ці проблеми ще не вирішені і попереду ще багато роботи, я планую незабаром поїхати до України», — сказав американський чиновник.

Раніше Білий дім опублікував документи про блокування військової допомоги Україні.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment