Чому випустили із СІЗО екснардепа Микитася, який пропонував меру Дніпра 22 млн. євро хабаря

Микитася не тільки випустили з СІЗО, а ще й дозволили виїхати з Києва за сімейними обставинами

У Вищому антикорупційному суді України 21 липня відбулось чергове засідання по справі екснардепа Максима Микитася. Його обвинувачують у спробі надання хабаря меру Дніпра Борису Філатову.

Саме під час засідання стало відомо, що Микитася декілька днів тому відпустили з СІЗО під заставу у розмірі 20 мільйонів гривень. Хто саме вніс кошти за хабарника не розголошується. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

“Ми звернули увагу, що на засіданні не було працівників конвою. За нашими даними, Микитась вийшов із СІЗО ще кілька днів тому, гроші внесли минулими вихідними. Сталося це після того, як 11 липня ВАКС продовжив Микитасю тримання під вартою до 8 вересня, але зменшив заставу із 40 до 20 млн грн”, – повідомили в ЦПК.

Зазначається, що наступне засідання по справі Микитася відбудеться 4 серпня цього року. Підозрюваний візьме участь у ньому по відеозв’язку, а до зали суду прибуде 7 серпня. Це пов’язано з тим, що суд дозволив екснардепу поїхати в Івано-Франківську і Львівську область за сімейними обставинами у період з 2 по 7 серпня.

У чому звинувачують Максима Микитася

Одіозний забудовник Максим Микитась намагався дати хабар у розмірі 20 млн євро меру Дніправ Борису Філатову за участь певних компаній у будівництві метро поза конкурсом. Його затримали 8 жовтня 2022 року.

Вищий антикорупційний суд заключив Микитася під арешт з можливістю внесення заставу у розмірі 260 млн гривень. Вже й листопада цю суму зменшили до 100 млн гривень, а згодом до 40 млн. 11 липня цього року ВАКС зменшили суму застави до 20 млн грн. Це рішення ухвалили судді ВАКС Воронько, Біцюк і Михайленко. І вже наступного дня екснардеп залишив СІЗО.

Відомо, що окрім спроби дати рекордний хабар, Микитася також обвинувачують у заволодінні  81 млн гривень коштів, що належали Нацгвардії. Колишній депутат у змові з екскомандувачем Нацгвардії Аллеровим “зекономив” на квартирах для військових НГУ. Слухання по цій справі теж проходять у суді.

Раніше Інформатор писав, що Пашу Мерседеса можуть випустити під заставу у 33 мільйони гривень. Кошти почали збирати у скриньки для пожертв, що розташовані у Лаврі. Також повідомляли, що з-під варти під заставу вийшов Нардеп від “ЄС” Алєксєєв, якого підозрюють у шахрайстві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Sharing is caring!

Send a Comment