Чим путін нагадує Сталіна, пояснив Президент Фінляндії

Президент Фінляндії Саулі Нійністе заявив, що російський диктатор володимир путін прорахувався з повномасштабним вторгнення до України. Він порівняв його з радянським тираном Йосипом Сталіним, який напав на Фінляндію в 1939 році. Про це Нійністе сказав у своєму новорічному зверненні.

За його словами, 2022 рік «раптово повернув нас у минуле» і «жахи великої війни повернулися до Європи». Фінський лідер заявив, що «неможливо не думати» про схожість ситуації з Зимовою війною, коли СРСР припускав, що візьме Гельсінкі протягом двох тижнів.
«Будучи лідерами країни з авторитарним режимом, Сталін і путін не змогли розпізнати ключовий чинник. Річ у тім, що люди, які живуть у вільній країні, цінують свою свободу і принципи. І що нація, яка робить спільні зусилля, є величезною силою», — сказав він.

Нійністе вважає, що для того, щоб покласти красти край стражданням українців, «ми також маємо наважитися говорити про мир». Він наголосив: справедливий мир є «настільки важливою метою, що будь-які справжні спроби досягти його варті того, щоб їх відстоювати. Як і зусилля України з розгляду своєї ініціативи в ООН».

Нещодавно Фінляндія надала Україні новий пакет військової допомоги. З початку повномасштабного російського вторгнення це вже дев’ятий пакет обладнання та озброєння для оборони країни.
Фінляндія надасть Україні новий пакет військової допомоги вартістю €55,6 мільйонів. Він стане десятим пакетом обладнання та озброєння, яке країна передасть на потреби ЗСУ з початку повномасштабного російського вторгнення.

Також у Фінляндії парламентарі направили запит до уряду, щоб почати постачати Україні танки Leopard 2.

Sharing is caring!

Send a Comment