Денісова звернулась до УЗ через дискримінацію нацменшин оголошеннями

Омбудсмен надіслала УЗ вимогу про усунення таких оголошень

Уповноважена Верховною Радою України Людмила Денісова звернулася до АТ «Українська залізниця» з вимогою вжити заходів щодо усунення дискримінаційних оголошень. Про це повідомляє пресслужба Офісу Омбудсмена.

Як зазначається, під час перевірки дотримання принципу недискримінації у сфері реалізації прав та свобод національних меншин в Україні було виявлено інформацію, яка порушувала рівності прав і свобод представників ромської національної меншини.

А саме, у Києві на залізничному вокзалі було розклеєно низку оголошень з текстом «Вас можуть пограбувати цигани». За словами Денісової, розміщення таких повідомлень є прикладом поширення ворожнечі щодо представників ромської спільноти. Адже це може спричинити негативне ставлення до усіх без винятків ромів. Окрім цього, такі оголошення можуть стати причиною розпалення міжнаціональної ворожнечі.

У зв’язку з цим Денісова звернулась до «Укрзалізниці» з вимогою усунути дискримінаційні оголошення та провести роз’яснювальну роботу серед працівників щодо швидкого реагування та недопущення подібних випадків у майбутньому.

До слова, питання дотримання рівності прав представників національних меншин, запобігання та протидія поширенню мови ворожнечі за національною ознакою перебуває на особистому контролі Уповноваженого.

Нагадаємо, нещодавно міністр інфраструктури Владислав Криклій, нардеп зі «Слуги народу» Роман Грищук та члени праворадикальної організації «С14» на чолі з лідером Євгеном Карасем організували спільний рейд на столичному вокзалі, спрямований проти ромів. Після «інспекції» на вокзалі з’явилися плакати з написом «Вас можуть пограбувати цигани».

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment