Депутат Хотянівської сільської ради Степан Капітанюк — фігурант кримінальної справи

Степан Капітанюк у залі суду. Поки що адміністративного…

Як стало відомо з відкритих джерел, Слідче управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби м. Києва розслідує кримінальне провадження №32019100000000430 від 07.06.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 «Співучасть у злочині», ч. 2 ст. 205 «Фіктивне підприємництво», ч. 3 ст. 212 «Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів» Кримінального Кодексу України. А одним з фігурантів цього провадження є наш старий знайомий — власник Товариства з обмеженою відповідальністю «Адоніс» Степан Володимирович Капітанюк, він же — депутат Хотянівської сільради Вишгородського району Київської області.

https://opendatabot.ua/court/83816078-2aa5a526f2ca3e21a9229c6a47cfd2cb,

Багатогранна натура цей Капітанюк, і швець, як то кажуть, і жнець, і на дудє ігрець. Та все, що він не «зіграє», перетворюється на «гоп зі смиком». Наше видання вже згадувало про його участь у рейдерській зміні влади в Хотянівській сільській раді, підробленні печатки органу місцевого самоврядування, незаконному втручанні в державний реєстр тощо…

https://n-v.com.ua/rejderske-zahoplennya-vlady-v-hotyanivtsi-shho-na-kyyivshhyni/

Посадові особи Вишгородської поліції ставляться до витівок С. Капітанюка за межею закону з дивною поблажливістю. Але скільки мотузці не витись, а кінець буде — зламати цю закономірність не допоміг Степану Володимировичу навіть багаторічний професійний досвід участі в покерних турнірах.

У вересні 2019-го Оболонський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідчого з особливо важливих справ п’ятого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві, надавши доступ до оригіналів документів належного С. Капітанюку ТОВ «АДОНІС» (код ЄДРПОУ 30554274), юридична адреса: м. Київ, Оболонський район, вулиця Івашкевича, буд. 12 кв. 32 по взаємовідносинам з низкою суб’єктів підприємницької діяльності, а саме: договорів (угод, контрактів) з відповідними додатками, актів приймання передачі товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг), податкових накладних, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, платіжних документів, оборотно-сальдових відомостей з конкретизацією інформації по постачальниках та покупцях, сертифікатів, свідоцтв на товар.

Зі змісту судової ухвали випливає, що ТОВ «АДОНІС» веде потужну розгалужену діяльність, що, власне, передбачено задекларованими видами діяльності:

— 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням;

— 31.09 Виробництво інших меблів;

— 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту;

— 46.43 Оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення;

— 46.47 Оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям;

— 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами;

— 46.72 Оптова торгівля металами та металевими рудами;

— 46.74 Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього;

— 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля;

— 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту;

— 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування;

— 41.10 Організація будівництва будівель;

— 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель.

При цьому станом на 1 січня 2020 року «ТОВка» мала податковий борг 70 грн. А від прибутків С. Капітанюка, відображених в його декларації, виникає бажання подати йому милостиню: за 2018 рік заробітна плата фігуранта за основним місцем роботи склала 38400 грн. — 3200 грн. на місяць.

Що це, як не ознаки фіктивного підприємництва та ухилення від сплати податків?!

https://declarations.com.ua/declaration/nacp_9d83920d-8043-48a7-89ff-cfa1b1d3b3c0

Влітку минулого року, коли правоохоронні органи активно цікавились С. Капітанюком, той, начебто, взагалі не переймався власною долею: він був рушійною силою дострокового припинення повноважень діючого Хотянівського голови, ініціював звільнення з посади секретаря сільради і матері двох малолітніх дітей, піклувався про виділення земельних ділянок потрібним особам, зупиняв капітальний ремонт дороги по вулиці Лісовій, яка з його вини зараз нагадує військовий тракт після бомбардування. У такий спосіб Степан Володимирович цілеспрямовано, методично дискредитував місцеву владу, розчищаючи місце керівника і розпорядника бюджетних коштів Хотяновської громади — собі, і широке поле діяльності своєму дітищу — ТОВ «АДОНІС».

Як справжній покерний стратег, С. Капітанюк скористався «недорозумінням» місцевих депутатів, які незаперечно підтримували його більш ніж сумнівні ініціативи, завзято розхитуючи хотянівського човна в розрахунку на ілюзорні бонуси в майбутньому. Але не так сталося, як гадалося. Це той випадок, коли досвідчений покерист зробив ризиковано велику ставку. Тепер хід за прокурором…

Кор. НВ

Sharing is caring!

Send a Comment