Держава покарає чоловіків, які незаконно виїхали за кордон під час війни

Кабінет міністрів і депутати Верховної Ради розробляють законопроект про покарання чоловіків, які незаконно виїхали з України під час війни. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

«Сьогодні таких правил і обмежень не встановлено, але я думаю, що по закінченню війни, держава зробить усе для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни. Маю на увазі тих, хто нелегально перейшов кордон», — заявив Ігор Клименко.

Міністр також зазначив, що зараз вивчається міжнародний досвід щодо того, як бути з громадянами, які порушили закон уже один раз. Клименко вважає, що такі громадяни мають відповісти за порушення закону.

«Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян, як мінімум, за кордон», — сказав Ігор Клименко.

Нагадаємо, у березні комік Андрій Щегель отримав право виїзду до Туреччини з обов’язковим поверненням в Україну. Однак згодом у мережі він опублікував відео, в якому заявив, що «з’ї**ався з України, користуючись тим, що артист», повертатися не має наміру і взагалі «втомився від війни». Після цього, Міністерство культури та інформаційної політики підготувало і подало на затвердження Кабміну жорсткіший порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку.

Тим часом нещодавно у Києві викрили ділка, який організував схему переправлення ухилянтів через кордон.

Також судитимуть групу ділків, які переправили за кордон близько 40 ухилянтів від мобілізації.

 

Sharing is caring!

Send a Comment