Держохорона як «подарунок» Президента Холодницькому. Кому це вилізе боком?

Антикорупційного прокурора Назара Холодницького вже другий рік охороняє президентська держохорона. Однак, за законом він міг її отримати лише за умови реальної загрози життю. А охороняти його мав би зовсім інший орган. Та хто перевірятиме законність рішення, якщо його виніс Президент?

Пам’ятаєте армію охоронців, яких ми помітили біля керівника САП Назара Холодницького на засіданні прокурорської комісії?

ahrana

Виявилось, це хлопці з УДО – управління держохорони, підпорядкованого президенту. І охороняють вони Холодницького вже 2 роки за розпорядженням Порошенка.

Цим підписом президент не лише «подарував» Холодницькому охорону.

Він (з великою ймовірністю) подарував собі великі проблеми.

Адже навіть якщо Холодницькому дійсно підпалили квартиру (він каже, що саме через це попросив охорону), за законом, УДО може охороняти виключний перелік осіб. А точніше посад. І антикорупційного прокурору серед них нема.

Але ж хто читатиме закон, коли є РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА? Ну а що воно суперечить закону – «не помітили» ані в Адміністрації, ані в Генпрокуратурі.

Проте помітила Аліса Юрченко – деталі дивіться в розслідуванні.

Заступника генпрокурора Назара Холодницького, який керує антикорупційною прокуратурою, вже другий рік охороняє Управління державної охорони. Відповідне розпорядження підписав президент Петро Порошенко 19 листопада 2016 р. За законом, президент не має права надавати охорону УДО заступнику генпрокурора.

Про це ідеться в розслідуванні Аліси Юрченко для програми «Наші гроші з Денисом Бигусом».

Назар Холодницький повідомив, що звернувся до генпрокурора та Адміністрації президента з проханням про держохорону через спробу підпалу дверей його квартири у 2016 році, про яку раніше ніде не повідомлялося.

Чи розслідується цей підпал, Назару Холодницькому невідомо. «Мене не викликали ні разу, сказав він. Просто було питання. Щоб це питання глобально вирішити, щоби кожен раз не панікувати і не робити кроки, я звернувся з відповідним листом і в Адміністрацію президента, і до генерального прокурора».

Керівник Антикорупційної прокуратури уточнив, що звернувся за охороною у першій половині 2016 року, а отримав у листопаді. Тобто підпал і звернення мали статися орієнтовно через півроку після призначення його на посаду.

Його колега – директор Антикорупційного бюро Артем Ситник – повідомив, що знав про звернення Назара Холодницького в АП за охороною, однак про підпал квартири не чув.

Посада, на яку за власним бажанням обирався Назар Холодницький, не передбачає автоматичне забезпечення охороною коштом держбюджету. Але в разі реальної загрози життю антикорупційного прокурора охороняти його мала поліція.

Президент же не наділений правом надавати УДО заступнику генпрокурора. «Заступник генерального прокурора України керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не входить до числа осіб, які можуть бути забезпечені охороною УДО на підставі розпорядження президента України», – пояснює Володимир Харечко, юрист проекту «Тисни» (Bihus.Info).

Річ у тім, що закон, який регулює діяльність УДО, визначає обмежене коло посадовців, яким президент може надавати охорону від підконтрольного йому органу. Глава держави може забезпечити охороною УДО народного депутата, члена Кабінету міністрів, суддів Конституційного та Верховного суду, керівників центральних органів виконавчої влади, голову Нацбанку, якщо їм загрожує небезпека.

В УДО на прохання назвати пункт законодавства, яке дозволяло б Петру Порошенку надавати охорону Холодницькому, не відповіли.

vidpovid-udo

Відповідь УДО

На випадок загроз життю заступника генпрокурора існує інший закон – «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів». Відповідно до нього, рішення про захист Холодницького в разі реальних загроз мав приймати керівник прокуратури, а забезпечувати безпеку – поліція.

Аліса ЮРЧЕНКО

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment