Держпродспоживслужба Владислави Магалецької: захищає споживачів чи обкрадає державу?

Працівники ДБР викрили посадовців Держпродспоживслужби

На розтраті бюджетних коштів та запобігли збитків державі на за 2,5 млн. грн. Слідчі ДБР встановили, що наприкінці 2021 року керівництво держустанови вирішило придбати програмне забезпечення за 2,5 млн. гривень. Проте правоохоронцям стало відомо, що аналогічна програма вже була закуплена раніше та успішно використовувалась у роботі.

До реалізації злочинного плану держслужбовці залучили підприємця, який мав стати переможцем тендеру та нібито створити необхідне програмне забезпечення. «Оборудку» було проведено з численними порушеннями законодавства у стислі строки, аби встигнути здійснити закупівлю в межах бюджетного року.

Після проведення аукціону ділки склали підроблені документи про виконання робіт та перерахували кошти на рахунок підрядника.

А вже після новорічних свят зловмисники мали розділити гроші між всіма учасниками схеми.

Втім завдяки своєчасним діям слідчих ДБР, прокурорів та працівників СБУ втрат бюджету вдалось запобігти.

Наразі кошти арештовано на рахунках приватного підприємства. Проводяться обшуки.

Попередня кваліфікація: зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Після проведення ряду судових експертиз буде вирішено питання остаточної кваліфікації дій правопорушників та повідомлення про підозру.

Процесуальне керівництво здійснює Офісу Генерального прокурора, оперативне супроводження – СБУ.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 № 1028-р призначена Головою Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька. Здобула вона цю посаду без конкурсу, стверджує інтернет-видання znaj.ua. За офіційною версією, скасування конкурсу пов’язане з тим, що таким чином уряд боровся із COVID-19. За неофіційною – Магалецька отримала крісло за рекомендацією міністра економіки Ігоря Петрашка.

Проте експерти засумнівалися у професіоналізмі голови Держпродспоживслужби, коли в Україні за три місяці загинули тисячі рідкісних червонокнижних птахів у зоні Херсонського заповідника “Асканія-Нова”. Причиною трагедії, як повідомила Держпродспоживслужба, стало отруєне зерно, яким фермери труїли гризунів.

Глава Держпродспоживслужби видавала рекомендації, збирала круглі столи та навіть повідомила про заборону отрути на три місяці, але птахи продовжили гинути. Її перший заступник Владислав Седик, який не має ніякого відношення до ветеринарії, неодноразово відвідував Херсонське управління Держпродспоживслужби та віддавав накази з приховування справжньої причини загибелі птахів. Тобто за птахами можуть бути бджоли, онкозахворювання людей, кажуть експерти.

Яка кількість радників у Магалецької, які посади вони обіймають – достеменно невідомо. Якщо це радники поза штатом, то – джерела їхнього фінансування?

Коли Аграрний комітет ВР створив робочу групу, щоб розібратися в проблемі з фітосанітарними та ветеринарними сертифікатами, В.Магалецька написала скаргу на її дії і вирушила 13 квітня 2021 року з візитом до ПАР відкривати для України Африку. А тим часом, у Миколаєві того ж 13 квітня за хабар затримано першого заступника начальника Держпродспоживслужби, якого зовсім недавно було призначено за протекцією особисто Магалецької. Попереднє керівництво її не влаштовувало нібито через участь у корупційних схемах.

«Пізно увечері у вівторок, 13 квітня, на вул. Громадянській у Миколаєві поліцейські затримали автомобіль Peugeot 301. У автомобілі був перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області із дружиною. Поліцейські пред’явили йому ухвалу суду про проведення обшуку. Затриманий – В’ячеслав Бродовський», – пише Інтерфакс-Україна. Водночас начальник Держпродспоживслужби Миколаєва Денис Мельников, також призначений Магалецької, терміново зліг у лікарню з коронавірусом.

9 березня 2021 року СБУ викрила чиновника Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області, причетного до систематичного отримання неправомірної вигоди.

13 березня розкрито Корупційну схему видачі висновків безпеки продуктів харчування – затримали начальника районного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області.

Але про це – мовчання з боку голови служби.

9 квітня 2021 року, на своїй сторінці у Facebook Головне управління Держпродспоживслужби у м. Києві опублікувало результати перевірки продукції, що реалізується у мережі «Епіцентр».

Виявилося, що 44% цієї продукції не відповідає заявленій якості. Але потім ця інформація дивним чином зникла зі сторінки Facebook. Нема інформації, нема проблеми. А дуже хотілося б дізнатися у Владислави Валеріївни про заходи, які були вжиті, крім видалення інформації. Адже це наша безпека.

Sharing is caring!

Send a Comment