Дівчині-медику ЗСУ терміново потрібна допомога: “Готова чіплятися зубами за життя”

Колишня санітар 24-го окремого штурмового батальйону “Айдар” Збройних сил України Катерина Стандартюк неодноразово ризикувала життям, рятуючи поранених. Тепер дівчині самій необхідна допомога. І негайно.

Лікарі діагностували у 28-річної Каті розсіяний склероз, і врятувати її може препарат, на купівлю якого у сім’ї немає грошей.

Важкість військових буднів

До батальйону Катерина потрапила добровольцем у 2015 році. Спочатку до її обов’язків входило забезпечення медичної служби зв’язком, однак дівчина дуже хотіла допомагати пораненим, рятувати хлопців. Пізніше Катерина закінчила курси і стала санітаром медичного пункту.

Одним з перших “бойових хрещень” для молодого медика стали події під селищем Новгородське Донецької області у 2015 році.

“Почалися важкі позиційні бої, почастішали обстріли. Катя була у складі бригади медиків – їм часто доводилося працювати на передовій”, – розповів OBOZREVATEL Анатолій, командир роти, в якій служила дівчина-санітар.

Згодом такого роду завдання стали буденними для молодого медика.

Катерину в батальйоні любили. Мужність і доброта – таке поєднання є не у кожного. Однак кількамісячна служба не минула для неї задарма. Дівчина бачила муки поранених і вмираючих бійців і пропускала всі переживання через себе. Можливо, що саме сильний стрес і став причиною розвитку у неї розсіяного склерозу.

РС – це хронічне аутоімунне захворювання, яке вражає головний і спинний мозок. Під час хвороби відбувається руйнування нервової тканини і заміщення її рубцевою (зі старечим склерозом РС нічого спільного не має. – Ред.).

“Охоронець, тварюка, викинув її з магазину”

Чоловік Катерини, Олексій – начмед батальйону, згадує, що про погіршення здоров’я тоді ще майбутньої дружини він вперше дізнався, перебуваючи у складі місії ООН у Конго.

“Катя зателефонувала і повідомила, що у неї віднімаються руки, її шкіра втратила чутливість і їй важко ходити. Направив її до неврологів. Її півроку лікували, та тільки даремно витратили час. Але це не вина лікарів. РС важко діагностувати”, – розповів Олексій.

Зрештою медики визначили страшне захворювання, і дівчину направили до Харкова. До того моменту стан хворої погіршувався, симптоми хвороби проявлялися все частіше. Одного разу в магазині Харкова Катерина втратила свідомість.

“Охоронець, тварюка, викинув її з матами з магазину. Напевно думав, що перед ним п’яна або наркоманка”, – стримуючи емоції, розповів Олексій (на момент інциденту чоловіка поруч не було).

Налаштована боротися

Лікування розсіяного склерозу тривале і дуже дороге. Допомогти Каті може препарат Окревус (Окрелізумаб). Але його ціна для звичайної людини захмарна – понад 200 тис. грн за флакон. А для стабілізації стану дівчині треба придбати хоча б шість флаконів.

Товариші по службі не кидаюать Катю в біді, проте сил батальйону для цього недостатньо. Допомогти з грошима обіцяє і влада Станично-Луганської адміністрації, але питання поки не вирішене.

У самій сім’ї грошей на лікування немає, але опускати руки ні Катерина, ні Олексій не збираються.

“Я налаштований поборотися за порятунок Каті і її налаштовую не здаватися. Втім, вона і так готова зубами чіплятися за життя. Єдине, що страшно соромиться відкрито просити людей про допомогу. Така вона людина”, – розповів Олексій.

Для тих, хто хоче допомогти – номер банківської картки:

5168 7573 1607 4311 (Катерина Стандартюк)

P.S. Інформація про необхідність лікування Каті розміщена і на офіційній сторінці 24-го ОШБ ЗСУ “Айдар” у Facebook.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment