Дорогу Українському пиву!

Українське пиво серед фаворитів міжнародного змагання

Днями в Києві відбувся прес-ланч у ресторані-пивоварні «Солом’янська броварня». Провідним столичним журналістам розповіли про підготовку до елітного пивного міжнародного змагання і про «Крафтову революція в Україні, за підсумками Дегустаційного конкурсу пива East European Beer Award». У рамках заходу відбулася прес-конференція з провідними експертами галузі.

Мета – популяризувати крафтове пиво в Україні, донести культуру його споживання якомога більшій кількості людей. Також представник культового ресторану-пивоварні, який є триразовим чемпіоном Дегустаційного конкурсу (2016, 2017, 2019 років), переможець Ресторанної Премії «Сіль», як кращий пивний ресторан України, розповів про новий унікальний сорт пива, який буде представлений весною на Міжнародному дегустаційному конкурсі в Рівному.

Там мають зібратися провідні виробники цього чудового напою зі Старого Світу. Хвиля популярності крафтового пива прийшла в Україну в середині 2010-х років з Америки. Саме американські пивовари першими сформулювали термін «крафт», як продукт від маленьких пивоварень, зварений за традиційними або ремісничими рецептами. Крафтовий бум там розпочався ще у 1980-х роках. З-за океану прийшла й тенденція створювати нові стилі й сорти пива, переосмислювати класичні.

В Європі бум крафту розпочався на початку 2000-х, і до цього часу робота 20-30 пивоварень в одному місті вважається нормою, крафтові пивоварні не вважають один одного конкурентами. В Україні ж на той час такого поняття, як крафтове пиво, навіть не існувало, а у 2010-2014 роках на всій території країни міні-броварні можна було перелічити на пальцях однієї руки. Ще був в головах споживачів живий та активний міф про порошкове пиво, затим – про живе.

Ситуація в Україні кардинально змінилася тоді, коли пивні ентузіасти почали об’єднуватися в крафтовий рух, чому активно посприяв перший незалежний та відкритий Дегустаційний конкурс пива East European Beer Award, заснований у 2017 році. Буквально за декілька років утворився потужний рух, кількість крафтових виробництв зросла в рази – сьогодні їх понад 130, і кожного року створюються десятки нових. Ремісничі пивоварні вже відвоювали 1% ринку у масових виробників – цю цифру не можна порівняти з американською статистикою, проте Україна тільки на початку свого шляху.

Одночасно це стимулює покращуватися й пивзаводи-гіганти, які до цього представляли монополію на пивному ринку. Стрімко зростає інтерес до професії пивовара, яка до того десятки років була неперспективною в країні. Формується культура споживання крафтового пива, яке переходить в ранг елітного, вишуканого напою.

Побажаємо перемоги українському пиву! Адже виграш у законодавців моди в цій галузі — німців і чехів, дорогого коштує!

Дмитро НАГОРНИЙ, спеціально для НВ

Sharing is caring!

Send a Comment