Дозволити Порошенку виїзд до США закликав Зеленського Міжнародний демократичний союз

Міжнародний демократичний союз (IDU) закликає українську владу дозволити виїзд п’ятому президенту, лідеру партії «Європейська Солідарність» Петру Порошенку для участі у Форумі IDU у Вашингтоні.

«Міжнародний демократичний союз збентежений тим, що Петру Порошенку було відмовлено в дозволі залишити Україну для відвідування Форуму IDU-2023. Ми закликаємо українську владу дозволити його від’їзд, оскільки для осіб, які ухвалюють рішення, надзвичайно важливо отримати інформацію про війну з перших вуст і підтримати атаковану країну», — йдеться на сторінці IDU в соціальній мережі X (Твіттер).

Розкритикували заборону виїзду для Порошенка в Atlantic Council. «Повна нісенітниця. Команда президента Зеленського грає в ігри. Ми бачимо, що ви робите. Зе-Команда заборонила Порошенку залишати Україну через те, що його відрядження скасовано. Багато хто чекав на нього у Вашингтоні. Здорові демократії поважають своїх опозиційних політиків», — написала редакторка рубрики UkraineAlert на Atlantic Council, старша наукова співробітниця в Інституті дослідження міжнародної політики Мелінда Герінг у мережі X.

«Президент Зеленський, Стефанчук — те, що ви робите, є недалекоглядним. Вони можуть відстоювати Україну так, як ви не можете. Різноманітність України — її сила. Ми хочемо чути й інших, таких як Петро Порошенко, Кіра Рудик, Гончаренко, Андрій Осадчук», — пише американський експерт.

Порошенка запрошено як одного з ключових спікерів на саміт Міжнародного демократичного союзу у Вашингтоні (США). Він має виступити на Саміті на тему геополітичних змін у світі та необхідності зміцнення трансатлантичної єдності на підтримку України.

У Вашингтоні Порошенко «проведе низку зустрічей із членами обох партій Конгресу США, де обговорить посилення американської фінансової та військової допомоги Україні. Також плануються зустрічі з представниками Державного департаменту США, керівництвом Європейської Комісії та Головою Консервативної партії Великої Британії».

Також Порошенко «планував відвідати Варшаву для зустрічей із керівництвом комітету у закордонних справах Сейму Польщі, представниками польських політичних та експертних кіл, де мав обговорити зміцнення підтримки Польщею України у відсічі російській агресії, а також у набутті нашою державою членства в ЄС і НАТО. Одна з тем під час зустрічей Порошенка у Варшаві — припинення транспортної блокади на кордоні з Україною».

Колишнього президента України, народного депутата Петра Порошенка прикордонники не випустили з України за кордон. За словами політика, він їхав у відрядження до Польщі та США. У сусідній країні, зокрема, він мав намір домовитися про зняття блокади на кордоні.

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко повідомив, що було скасоване міжнародне відрядження нардепа і колишнього президента України Петра Порошенка. Це відбулося після отримання листа з грифом «Для службового користування», зміст якого він не може розголошувати.

Sharing is caring!

Send a Comment