Дуля від «Привату» або 30% відкату

Заступника міністра юстиції Шкляра і голову НБУ Гонтареву запитали про корупцію в системі — чекаємо на відповідь!

«Наша Версія» продовжує слідкувати за резонансною справою, що розгортається навколо протистояння ТОВ «Брівер» з одного боку та «Приват Банком» з іншого.

Нагадаємо, що «Приват Банк», без жодних підстав чи пояснень, зухвало вкрав гроші з кореспондентського рахунку ТОВ «Брівер» (близько 4-х млн… гривень). Факт пограбування був доведений в Дніпропетровському суді, який присудив «Приват Банку» відшкодувати збиток. Апеляція та вища судова інстанція підтвердили беззаперечну правоту ТОВ «Брівер» та беззаконня «Приват Банку».

Історія пограбування викладена у матеріалах:

«Исполнительная служба (ДВС) незаконно помогает «Приват Банку» игнорировать судебные решения — Адвокат»

30% — відкату? Міністра юстиції і Генпрокурора закликали розібратися з Державною виконавчою службою

Юристам ТОВ «Брівер» з великими труднощами вдалося відстояти в судах право відкрити виконавче впровадження в Києві, за місцем знаходження майна боржника – «Приват Банка», не зважаючи на те, що керівництво Головного управління ДВС в особі Подолянко та її колеги Воробйова чинили опір такому рішенню та не бажали виконувати норми закону.

Але в Києві ДВС продовжує демонструвати саботаж та відверте небажання виконувати свої професійні обов’язки.

Ця справа показова тим, що вперше з рахунків приватного підприємства була вкрадена така велика сума грошей — більше 4 млн. гривень! Окрім беззаконня та нахабства, це справжній екзамен для судової та державної виконавчої служби, і взагалі — для правозахисної системи країни.

Крім того, від розвитку та кінцевого результату саме цієї показової справи багато в чому залежатиме й інвестиційний клімат в державі, й повернення довіри до виконавчої влади.

Якщо сьогодні «Приват Банку» під крилом ДВС та їхньої «криши» зійде таке з рук (як вже неодноразово вдавались крадіжки по 100, 200, 500 тисяч гривень) то завтра цей банк пограбує вже 100 підприємств на мільярд. А післязавтра — забере останні гроші у всіх нас, простих громадян. І ніхто тоді не захистить.

Бо, як можна пересвідчитись на прикладі цієї справи, в Україні, щоб відстояти свої права мало виграти суд. Навіть сам міністр юстиції Петренко каже на прес-конференціях, що рішенням суду можна в багатьох випадках лише підтертись. Але треба ще виграти змагання з виконавчою службою — ДВС, співробітники якої або не зацікавлені взагалі щось робити, або зацікавлені у великих корупційних відкатах з сум стягнення. Зараз підприємцям говорять про 30% відкату з виграних сум — або нічого. Якщо ж людина, чи підприємство не бажають брати участь у корупційних схемах — шансів законно виграти в системи (тобто, повернути вкрадене майно) практично немає.

Адвокат ТОВ «Брівер» вважає, що державний виконавець по їх справі Гречух свідомо не бажає виконувати свою роботу. Є підозри, що він — діючий гвинтик корупційної схеми по 30% відкатах в системі ДВС. Хоча будь-яка корупційна схема не може існувати вічно, й рано чи пізно вона ламається, а винні опиняються на лаві підсудних.

Отже, користуючись можливістю та своїми правами, «Наша Версія» проводить власне розслідування і намагається за допомогою розголосу та журналістських запитів, вплинути на розслідування глобальних корупційних схем у системі ДВС та її зв’язків із найбільшою фінансовою установою України — «Приват Банком».

Тому викладаємо у відкритому доступі запити до заступника міністра юстиції з питань ДВС Сергія Шкляра та Голови НБУ Валерії Гонтаревої. Зробити вигляд, що нічого не відбувається, прикритись відписками, вже не вдасться. За цією справою вже стежать в ГПУ, НАБУ, Юрій Луценко попереджений особисто. Також копії запитів надіслані на адресу прем’єр-міністра Гройсмана.

А відповіді поважних чиновників, у яких є достатньо повноважень вже зараз поламати корупційну схему в ДВС, ми опублікуємо як тільки вони надійдуть до редакції.

Сергій Шкляр

Заступник міністра юстиції з питань ДВС Сергій Шкляр

Безымянный1

Безымянный2

Безымянный3

Валерія Гонтарева

Голова НБУ Валерія Гонтарева

Безымянный1

Безымянный2

Sharing is caring!

Send a Comment