Екологи Дніпропетровщини б’ють на сполох: «Обережно, мертва вода!»

Screenshot_2

Екологічна організація «Голос Природи» просить керівництво Дніпропетровської області та міста Дніпродзержинськ взяти під контроль стан води в лівобережному дренажному каналі. Наприкінці червня місцеві жителі та дачники виявили в дренажному каналі масовий мор риби, а також зміну кольору і запаху води. Серед населення є перші постраждалі. Організація «Голос Природи» рекомендує всім, чиє самопочуття після купання в дренажному каналі погіршилось, звернутися до інфекційного відділення.

Screenshot_3

Сільські жителі та дачники б’ють на сполох!

26-27 червня 2016 року жителі села Шульгівка та члени садівничих товариств виявили в дренажному каналі масовий мор риби, а також зміну кольору і запаху води. Прозора вода каналу несподівано стала жовто-коричневого кольору, жителі б’ють на сполох. Першими на звернення громадян відгукнулися громадські організації «Шульгівська громада» та «Голос Природи».

Screenshot_6

Завдяки допомозі депутата Шульгівської сільської ради Віктора Зезюліна та активіста організації «Шульгівська громада» Олександра Стецюри вдалося організувати забір проб води та виїзд журналістів на місце події. Реагуючи на звернення занепокоєних жителів, організація «Голос Природи» подала письмові звернення до керівництва Дніпропетровської області та міста Дніпродзержинськ з проханням вжити заходів для забезпечення безпеки людей та притягнення до відповідальності порушників.

Screenshot_4

Всім постраждалим необхідно звернутися в інфекційне відділення

Існує припущення, що в дренажний канал були скинуті каналізаційні стоки. Забруднена вода вже досягла Дніпродзержинська. В умовах спеки бактерії розмножуються дуже швидко, тому існує висока ймовірність зараження кишково-інфекційними захворюваннями мешканців, які проживають біля дренажного каналу від Шульгівки до Дніпродзержинська.

Screenshot_5

Купання в дренажному каналі також представляє небезпеку для здоров’я населення. Серед місцевих жителів та дачників вже зафіксовано перші випадки звернення дітей зі скаргами на погане самопочуття. Організація «Голос Природи» рекомендує всім, у кого після купання в дренажному каналі були неприємні симптоми (головний біль, нудота, розлад шлунка), звернутися до інфекційного відділення та обов’язково зареєструвати причину отруєння. Ці дані необхідні для збору статистики й оцінки розміру завданих збитків.

Screenshot_1

Звернення до керівництва Дніпропетровської області (№ 32 від 05.07.2016)

Голос Природи

Дніпродзержинська громадська екологічна організація

51940, Дніпродзержинськ, а/с 341

тел/факс +380(5692) 67439

E-mail: golos1999@gmail.com

Http: www.voice.dp.ua

Вих. № 32 від 05.07.2016 р.

Щодо оперативного реагування на забруднення дренажного каналу

Міському голові Білоусову А. Л.

Шановний Валентине Михайловичу!

До Вас звертається керівництво Дніпродзержинської екологічної організації «Голос Природи» (далі – ДГЕО «Голос Природи»).

До ДГЕО «Голос Природи» звернулися дачники, які занепокоєні забрудненням дренажного каналу біля села Шульгівка, в районі Орільської захисної дамби. Ще 26.06.2016 р. – 27.06.2016 р. дачники в районі зупинки «Чайка» виявили, що вода в дренажному каналі стала каламутною та змінила свій колір на жовто-бурий, також було виявлено безліч загиблої риби. Забруднена вода поступово рухається в напрямку міста Дніпродзержинськ, де дренажний канал є містом масового відпочинку населення. Забруднення дренажного каналу може викликати спалах кишкових інфекцій серед населення. На даний момент вже мають місце перші випадки захворювання дітей дачників.

Просимо Вас вжити заходи щодо оперативного реагування, а саме:

– зробити аналіз води в дренажному каналі та взяти під контроль її стан від с. Шульгівка до міста Дніпродзержинськ включно;

– у випадку, якщо вода отруєна і непридатна для господарсько-побутових потреб, забезпечити населення чистою водою;

– зафіксувати випадок забруднення дренажного каналу та провести розслідування з метою встановлення причин забруднення та притягнення до відповідальності порушників;

– проінформувати населення щодо стану води в дренажному каналу та можливих негативних наслідків;

– вжити заходи щодо покращення якості води в дренажному каналі до безпечного рівня.

Повідомити ДГЕО «Голос Природи» щодо вжитих заходів письмово за адресою:

ДГЕО «Голос Природи», а/с 341, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл., 51940.

У разі виникнення питань пропонуємо звертатися за телефоном: 097 697 39 71 (Каніболоцька Ганна Григорівна).

 

З повагою, виконавчий директор ДГЕО «Голос Природи»                     Є.С. Колішевський

Виконавець: Каніболоцька Ганна Григорівна, 097 697 39 71

 

Звернення до керівництва міста Дніпродзержинськ (№ 32 від 05.07.2016)

Голос Природи

Дніпродзержинська громадська екологічна організація

51940, Дніпродзержинськ, а/с 341

тел/факс +380(5692) 67439

E-mail: golos1999@gmail.com

Http: www.voice.dp.ua

Вих. № 33 від 05.07.2016 р.

Щодо оперативного реагування на забруднення дренажного каналу 

Міському голові Кам’янського (Дніпродзержинська) Білоусову А. Л.

Шановний Андрію Леонідовичу!

До Вас звертається керівництво Кам’янської (Дніпродзержинської) екологічної організації «Голос Природи» (далі – ДГЕО «Голос Природи»).

До ДГЕО «Голос Природи» звернулися дачники нашого міста, які занепокоєні забрудненням дренажного каналу біля їх садівничих ділянок («Чайка», «Експрес», «Електрон», «Машинобудівники», «Світязь» та інші). Ще 26.06.2016 р. – 27.06.2016 р. жителі села Шульгівка та дачники в районі зупинки «Чайка» виявили, що вода в дренажному каналі стала каламутною та змінила свій колір на жовто-бурий, також було виявлено безліч загиблої риби. Забруднена вода поступово рухається в напрямку міста Дніпродзержинськ, де дренажний канал є містом масового відпочинку населення. Забруднення дренажного каналу може викликати спалах кишкових інфекцій серед населення. На даний момент вже мають місце перші випадки захворювання дітей дачників.

Просимо Вас вжити заходи щодо оперативного реагування, а саме:

– зробити аналіз води в дренажному каналі та взяти під контроль її стан на території дачних ділянок городян та безпосередньо міста Дніпродзержинськ;

– у випадку, якщо вода отруєна і непридатна для господарсько-побутових потреб, забезпечити власників дачних ділянок чистою водою;

– проінформувати населення щодо стану води в дренажному каналу та можливих негативних наслідків.

Повідомити ДГЕО «Голос Природи» щодо прийнятих заходів письмово за адресою:

ДГЕО «Голос Природи», а/с 341, м. Дніпродзержинськ,  Дніпропетровська обл., 51940.

У разі виникнення питань пропонуємо звертатися за телефоном: 097 697 39 71(Каніболоцька Ганна Григорівна).

З повагою, виконавчий директор ДГЕО «Голос Природи»                                          Є.С. Колішевський

Виконавець: Каніболоцька Ганна Григорівна, 097 697 39 71

 

Sharing is caring!

Send a Comment