Екс-чиновник завдав величезних збитків при реконструкції Поштової площі: ресторани замість доріг

Фактично в рамках реконструкції транспортної розв’язки на площі проводилося будівництво торговельного центру та п’яти ресторанів. А підрядник ще й заволодів землею.

Колишньому директору комунального підприємства «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» повідомлено про підозру через завдання 73,6 млн. грн. збитків на реконструкції Поштової площі.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Київської міської прокуратури у Facebook. Досудовим розслідуванням було встановлено, що розпорядженнями Київської міської державної адміністрації було ухвалено рішення про проведення реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі у Подільському районі.

Замовником проектування та виконавцем робіт було визначено КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва», яке уклало з приватною фірмою договір генпідряду на виконання цих робіт.

«Проте, як встановило слідство, фактично в рамках реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі проводилося будівництво торговельного центру та п’яти ресторанів», — йдеться у повідомленні.

Наголошується, що це будівництво здійснювалося в порушення вимог Закону  «Про регулювання містобудівної діяльності», земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування, а також без відведення земельних ділянок.

«У свою чергу підозрюваний, будучи директором КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва», не забезпечив контроль за дотриманням вимог земельного законодавства та договору підряду, що створило передумови для безпідставного заволодіння генпідрядником вищевказаними земельними ділянками», — пояснили у прокуратурі.

Згідно з висновком експерта, територіальній громаді міста Києва було завдано матеріальних збитків на суму понад 73,6 млн. гривень.

Так, Подільською окружною прокуратурою міста Києва колишньому директору КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» було повідомлено про підозру за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу).

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

ДО РЕЧІ

Після голосування Київради 21 червня 2018 р. за оновлений проект рішення, щодо Поштової площі, активісти вийшли на безстрокову акцію, вимагаючи надати місцю археологічних розкопок статусу національного значення, припинити дію інвестиційного договору та створити музей. Одна з активісток оголосила голодування. На території Поштової зараз чергує близько 4-х організацій, йти не збираються поки їх вимоги не задовільнять. Як живе Поштова площа нині — у матеріалі Громадського.

Sharing is caring!

Send a Comment