Екснардепа Онищенка затримали у Німеччині – «Схеми»

У Німеччині затримали екснардепа-втікача Олександра Онищенка, повідомляє проект «Радіо Свобода» «Схеми: Корупція в деталях».

Екснардепа затримали 29 листопада у місті Аахен за запитом Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За процедурою далі німецький суд має винести рішення стосовно його подальшої екстрадиції в Україну, про що у запиті просили українські правоохоронці. Також суд має визначити Онищенку запобіжний захід на період розгляду цього питання. Дата засідання невідома. В очікуванні на призначення суду сам Онищенко перебуває під вартою.

Справа Онищенка

Колишній нардеп фігурує у справі про розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність з «Укргазвидобуванням» у грудні 2015 року. За версією слідства, у період з січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд., внаслідок чого «Укргазвидобування» зазнало збитків на понад 740 млн. грн. В середині вересня у Вищий антикорупційний суд передали справу щодо «газових схем» Онищенка.

У кінці липня в аеропорту «Бориспіль» (Київ) — 74-річну Інессу Кадирову, яка фігурує у справі про газову злочинну схему. Пізніше НАБУ і САП завершили слідство проти матері екснардепа. Суд не залишив Кадирову під вартою і заборонив їй виїжджати за межі Києва. У середині листопада директор НАБУ Артем Ситник заявив, що Онищенка вже у грудні можуть екстрадувати з Іспанії.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment