Фармацевтичну мафію було викрито на підкупі лікарів

Представники фармкомпаній витратили 140 мільйонів гривень на підкуп лікарів в обмін на призначення ними “правильних” препаратів.

Національна поліція викрила злочинну схему, за якою лікарі низки медзакладів виписували пацієнтам препарати, у реалізації яких були зацікавлені представники фармкомпаній. Гроші, які йшли на хабарі, компанії знаходили завдяки ухиленню від сплати податків.

“Встановлено, що упродовж 2018-2019 років службові особи та представники групи компаній систематично надавали лікарям закладів охорони здоров’я на території міста Києва та інших областей неправомірну вигоду. За це медики, використовуючи свої повноваження, під час призначення пацієнтам ліків надавали перевагу медичним препаратам саме цієї групи компаній. За попередніми даними сума наданих «винагород» становить 140 мільйонів гривень”, – повідомляє офіційний сайт Національної поліції.

При цьому гроші, які призначались для підкупу лікарів, також діставали через злочинні схеми, розроблені для ухиляння від сплати податків. Одна з них полягала в тому, що комерційні структури замовляли у підприємств послуги з реклами або організації медійних заходів, які фактично не надавались, отримували від фармкомпаній гроші, які перераховували на карткові рахунки підконтрольних підприємців, після чого передавали ці кошти представникам підприємств фармацевтичної бізнес-групи.

Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, слідчого управління поліції Києва та столичної прокуратури проведели низку обшуків в офісних приміщеннях та помешканнях осіб, що можуть бути причетні до схеми.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 368-4 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment