Financial Times: Шляхи Коломойського і Зеленського розходяться?

Шляхи глави України Володимира Зеленського і мільйонера Ігоря Коломойського почали серйозно розходитися, пише «РБК-Україна» з посиланням на автора тижневика Financial Times в матеріалі «Українські олігархи борються за вплив на президента».

Автор статті стверджує, що вплив Ігоря Коломойського на Володимира Зеленського зменшується пропорційно тому, як зростає вплив іншого олігарха — Ріната Ахметова. Каменем спотикання у відносинах президента і колишнього губернатора Дніпра залишається ПриватБанк, найбільша фінансова установа країни. Зеленський зацікавлений в тому, щоб отримати новий транш від Міжнародного валютного фонду, в даний час тривають переговори двох сторін. Однією з умов МВФ є збереження ПриватБанку в державному управлінні та стягнення коштів, яких бракує в його бюджеті, з минулих власників. Одним з них є Ігор Коломойський, а сума, на стягнення якої розраховують в МВФ, перевершує п’ять мільярдів доларів.

Зрозуміло, самого олігарха подібна постановка питання категорично не влаштовує. Якщо під час минулорічних президентських виборів його тісно асоціювали із Зеленським, то тепер ці фігури стоять по різні боки політичної шахівниці в Україні.

Тим часом, інший олігарх, Рінат Ахметов, зумів посилити вплив на уряд. Він постійно висловлює підтримку діям президента і його команди, вітає реформи, що проходять в Україні, і робить спроби налагодити тісний зв’язок з керівництвом держави.

Нагадаємо, нещодавно Рінат Ахметов був помічений під час візиту в НАБУ, повідомляється, що олігарх проходить свідком по одному з розслідувань.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment