Фронтова парамедикиня та депутат Київради Михайлова розповіла про проблеми з лікуванням поранених бійців ЗСУ

Депутатка Київради Аліна Михайлова, яка зараз перебуває у лавах ЗСУ, написала пост у Telegram. Вона повідомила про участь у Combat Medical Care Conference . Михайлова написала деталі: “Декілька днів тому на CMC – Combat Medical Care Conference було нагороджено медичну службу УЛЬФ баталйьону Вовки Да Вінчі ЗСУ, як кращих європейських такмедів в номінації «European Best Combat Medic».

Зокрема і тому, що ми активно пропагуємо та впроваджуємо на своєму мікро рівні переливання крові на догоспітальному етапі.

Проте. Всі успіхи української тактичної медицини, які сьогодні є і які хоч якось визнаються нашим партнерами, — лежать на плечах волонтерів, громадських організацій, міжнародних партнерів та особистої ініціативі військових.

І ось коли ми ніби то підійшли ближче до цивілізованого світу тактичної медицини — з’явилась чергова перепона у вигляді Командуванні медичних сил. Їх абсолютного не бажання брати на себе відповідальність та не бажання не займатися профанацією.

У 2022 році МОЗ дозволив догоспітальне переливання крові.

В серпні 2022 року наша медична служба розпочала замовляти кров та проводити терапію гемошоку на догоспітальному етапі гемотрнфузією цільною кров’ю та її компонентами.

Ми робимо це вже практично рік. Кров ми використовували по життєвим показам — важкий гемошок.

Інші методи заміщення (солона водичка) — були б не ефективними, бо вони замінюють єдину функцію — створення об’єму.

Тоді коли переливання цільної крові заміщує всі функції втраченої тканини: волемічну, гемостатичну, транспортну.

Сьогодні Україна ніби то вчить війська за протоколами ТССС та, власне, впроваджує їх.

АЛЕ варто зазначити, що у країнах, які використовують настанову з тактичної медицини ТССС, першим хто переливає кров є бойовий медик. Без медичної освіти, але зі спеціальною підготовкою.

ДРУГЕ НАШЕ АЛЕ

Командування медичних сил прямо зараз блокує постанову Уряду про забезпечення військових підрозділів кров’ю для трансфузії, яку готував МОЗ, знаючи, що бойових медиків можна цьому навчити.

Прямо зараз КМС забороняє бойовим медикам переливати кров.

І що ми маємо на сьогодні — згідно з постановою — кров можуть переливати виключно медичні працівники.

На наше тактичне та ввічливе прохання повернути пункт щодо бойових медиків до переліку — КМС каже — «це кримінал, незаконна лікувальна діяльність».

Я скажу вам більше — практично все що роблять сьогодні на фронті бойові медики, та й ті ж лікарі які стоять на посадах санітарних інструкторів чи фельдшерів — є незаконною лікувальною діяльністю. Яка рятує життя нашим воїнам.

Грубо кажучи, пані Остащенко погрожує тюрмою десяткам підрозідлів, де ставлять в/в та в/к доступ, ллють кров, виконують голкову декомпресію, діагностують внутрішні  кровотечі і т.д.

І пропонує нам це не робити та збільшувати кількість загиблих на догоспітальному етапі.

А сім’ям загиблих бійців, які загинули, бо ми не проводили на догоспітальному етапі гемотрансфузію, де шлях першого плеча евакуації складає В КРАЩОМУ ВИПАДКУ — ДВІ З ПОЛОВИНОЮ ГОДИНИ на одному з напрямків Донецької області сьогодні (це реальні дані та ситуація в якій ми опинились) — ми скажемо «вибачте рятувати вашого сина/брата/тата було б для нас незаконною діяльністю, тому ми просто читали йому молитву та танцювали з бубном 2.5 години першої евакуації.  Ну і це чомусь не помогло».

Якщо ви не спроможні виконувати свої функції та сприяти війську у порятунку бійців, то хоча б просто не заважайте нам це робити самостійно.

Адже порушення питання по крові, виходу постанови, що ми маємо та наказів — це знову ж такі виключно за ініціативи десятка небайдужих громадян. Які борються за право бійців на ЖИТТЯ.

 

Sharing is caring!

Send a Comment