Російська компанія «Газпром» залишилася наодинці з трильйонами боргу

«Газпром» зазнав історичного фіаско: компанія залишилася без грошей, з величезними боргами

Бюджет «Газпрому» тріщить по швах. І це, незважаючи на різкий стрибок цін на газ в Європі, а також зростання поставок на всі ключові ринки. За підсумками першого півріччя грошовий потік «національного надбання РФ» залишився негативним. Як повідомила компанія в звіті, надходження на рахунки «Газпрому» не покрили всі витрати, а чистий борг злетів до нового історичного рекорду в 2,433 трильйона рублів.

bezymyannyj2

Доходи від продажу газу в Євросоюз підскочили в 1,4 раза (до 1,7 трлн. рублів), на внутрішньому ринку за рахунок підвищення тарифів вдалося зібрати на 9% більше (508 млрд. рублів) – здавалося б, що все в порядку. Але 75% сумарної виручки (3,971 трлн. рублів) «з’їли» операційні витрати: вони виросли на 14% і досягли 3,035 трлн. рублів.

В результаті операційна діяльність принесла «Газпрому» 947 млн. рублів грошового потоку.

З цієї суми 83% «Газпром» витратив на капітальні будівництва – трубопроводи в Китай, Європу і в обхід України.

Ще 135 млрд. рублів були витрачені на відтік з фінансових статей: після рішення Стокгольмського арбітражу, що присудив «Нафтогазу» України 2,6 млрд. доларів, «Газпром» виявився відрізаним від міжнародних ринків капіталу.

bezymyannyj3

Через загрозу арешту рахунків компанія заморозила програму зовнішніх позик. Тепер «Газпром» не має можливості ні рефінансувати старий борг, ні залучити новий.

Загальна сума заборгованості «Газпрому» збільшилася до 3,366 трильйона рублів, або 54,3 млрд. доларів за поточним курсом. На це вплинуло падіння рубля, через яке валютний борг став дорожчим.

Сумарно, за підсумками півріччя «дірка» в бюджеті російського холдингу склала 27 млрд. рублів.

Як повідомлялося, ціна на газ в Україні знизиться після винесення рішення Стокгольмським судом. Такий прогноз озвучив комерційний директор НАК «Нафтогаз-Україна» Юрій Вітренко.

За його словами, компанія вимагає в арбітражі від російського монополіста «Газпром» ще $5 млрд. в межах позовів з транзитного контракту.

«З транзитним контрактом ми чекаємо рішення за нашими позовами. У «Газпрому» там теж є позов, але на дуже невелику суму (близько $ 7 млн.). Наші позовні вимоги – понад $13 млрд., це ті, які вже виставили, а ми виставимо ще більш ніж на $5 млрд.», – повідомив Вітренко.

Нагадаємо, Росія будує газопровід до ЄС без дозволу.

Як повідомляла Politeka, «Газпром» готують до масових арештів: названо причину.

Також Politeka писала, що Польща вставляє величезну палицю в колесо «Північного потоку-2».

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment