Генпрокуратура України: «Мерам Ірпеня та Бучі загрожує від 6 років ув’язнення»

 Куми-феодали та їхні землі

Безымянный9

Голова департаменту ГПУ Володимир Гуцуляк заявив, що мерам міст Ірпінь та Буча Володимиру Карплюку та Анатолію Федоруку загрожує від 6 років ув’язнення, а якщо їм інкримінують статтю про перевищення службових повноважень, то строки покарання може бути до 12 років.

Начало

За словами Гуцуляка, ГПУ спільно з СБУ проводять 31 обшук у рамках справи міських голів Бучі та Ірпеня.

Обшуки проводяться у приміщеннях підприємств та установ, що брали участь у складенні документів на передачу земель.

Безымянный11

Як улесливо дивиться на «пахана» мер Бучі Федорук!

Зокрема, за словами представника ГПУ, у мера Бучі Федорука вилучені коштовності, гроші та документи. Точну суму прокурор назвати поки не зміг, сам мер наразі перебуває у Бучі.

Безымянный2

Обшук у маєтку Федорука (Фото «Україна молода»)

Також Гуцуляк не виключив можливість втечі мера Ірпеня Володимира Карпюка у зв’язку зі «зливом інформації» у правоохоронних органах чи спецслужбах.

«Якщо це буде підтверджено і ми зрозуміємо, хто поділився такою інформацією щодо таких осіб будуть здійснюватися відповідні заходи», – зазначив він.

Раніше помічник генпрокурора Валерій Карпунцов повідомив, що співробітники Департаменту ГПУ з розслідування справ у сфері економіки під час обшуків в будинках мера Бучі Анатолія Федорука та його колеги з Ірпеня Володимира Карплюка вилучили документи, що підтверджують інкриміновані їм злочини.

Безымянный3

Чиновників підозрюють у незаконному виведенні з лісового фонду ділянок землі і їх подальшої забудови.

Співробітники Департаменту Генпрокуратури з розслідування справ у сфері економіки, які проводять обшуки в будинках мера Бучі Анатолія Федорука та його колеги з Ірпеня Володимира Карплюка, вилучили документи, що підтверджують злочини.

Безымянный4

Про це розповів помічник генпрокурора Валерій Карпунцов.

«Знайшли документи, які підтверджують дані про різні злочини: починаючи від вирубки лісів і закінчуючи незаконним будівництвом», – уточнив він.

Карпунцов також уточнив, що документи сортуються за видами злочину. Слідчі також допитують мера Бучі.

«Федорука допитують оперативні працівники, надалі буде направлено клопотання до суду про обрання стосовно нього запобіжного заходу», – резюмував він.

Крім того, за інформацією Карпунцова, мер Ірпеня вилетів з аеропорту Бориспіль разом з сім’єю за межі України.

Раніше народний депутат Володимир Ар’єв повідомив, що слідчі проводять обшуки у мера Бучі Анатолія Федорука. Його колега з Ірпеня Володимир Карплюк покинув Україну на фоні обшуків.

Безымянный5

Маєток Федорука в Бучі (Фото «Україна молода»)

У ГПУ заявили, що обшуки одночасно за десятьма адресами проводяться за підозрою в незаконному виведенні з лісового фонду ділянок землі і їх подальшої забудови.

У мера Ірпеня Володимира Карплюка 300 тисяч(!) соток землі під Києвом

Карплюк

Мер Ірпеня Володимир Карплюк

У скандального мера міста Ірпінь Київської області 35-річного Володимира Карплюка більше 3 тисяч гектарів землі під Києвом. Поки Генпрокуратура звинувачує Карплюка в захопленні влади в смт. Коцюбинське і повідомляє про його втечу з України, «Країна» вивчила дані Єдиного реєстру прав на нерухоме майно, і з’ясувала, що Карплюк не просто багатий – він дуже багатий, володіє кількома десятками квартир, має під Києвом з десяток будинків, а всі 3 тисяч гектар землі недалеко від столиці Карплюк придбав для індивідуального будівництва і підприємництва.

Згідно з даними Єдиного реєстру прав на нерухоме майно, Карплюк володіє землею у Київській області на $150 млн.!

Список майна мера Ірпеня Володимира Карплюка в Єдиному реєстрі прав на нерухоме майно міститься на 41-й сторінці. Якщо врахувати, що чиновники більшу частину свого «приданого» намагаються записувати на родичів, то реальний список нерухомості Карплюка може бути набагато значніше.

Безымянный7

За даними реєстру, у Карплюка близько 3 тис. гектарів або близько 300 тис. соток землі під Києвом. Найбільша ділянка становить 2712,07 га. Ця земельна ділянка призначена для будівництва і знаходиться в м. Буча на вул. Пушкінській. Якщо врахувати, що сотка в Бучі коштує, в середньому, 5 тис. доларів, то у мер Ірпеня володіє ділянками, за найскромнішими підрахунками, на 150 млн. доларів.

До речі, як заявила нардеп і екс-журналіст Ольга Червакова, Карплюка, зокрема, звинувачують у розкраданні землі на вул. Пушкінській в Ірпені. За словами Червакової, мера Бучі Анатолія Федорука підозрюють в крадіжці 890 га лісу навколо Бучанського Межигір’я.

Безымянный8

«Ви запитаєте, до чого тут Карплюк – відповідаю: коли (ще до рішення суду) розпайовувалися деякі ділянки з цих 890 га, він був заступником мера Бучі Анатолія Федорука. Значить, теж причетний до цієї гігантської крадіжки», – написала у себе в Facebook Червакова.

Як раніше писала «Країна», сьогодні Генпрокуратура почала обшуки у мера Бучі Анатолія Федорука, і заявила, що мер Ірпеня Володимир Карплюк втік з України. Пізніше прес-служба Ірпінської міськради заявила, що Карплюк нікуди не втік і буде на роботі після обіду. Федорука та Карплюка звинувачують в розкраданні 890 га землі під Києвом і причетності до інших великих махінацій.

Тим часом, сам Володимир Карплюк заявив, що «події, які відбуваються в Ірпені, – це помста за виграні вибори в Коцюбинському».

 

Sharing is caring!

Send a Comment