Генштаб: ЗСУ потрібна система виплат, яка не створюватиме соціальної напруги у бойових підрозділах

Наразі додаткова грошова винагорода нараховується залежно від районів бойових дій та складності завдань, які виконують бійці

У Збройних силах України має діяти справедлива система виплат, яка не буде створювати передумов до соціальної напруги у бойових підрозділах і з повагою ставитиметься до тих воїнів, які ризикують власним життям і здоров’ям. Питання виплат військовим у Генштабі назвали «досить чутливим».

У Генштабі зазначили, що наразі додаткова грошова винагорода нараховується залежно від районів бойових дій та складності завдань, які виконують бійці.

«100 тисяч гривень на місяць, як і раніше, збережені захисникам, які воюють безпосередньо на передньому краї. 30 тисяч виплачується військовим, які виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях із противником пропорційно часу виконання, а також тим, хто перебуває на бойовому чергуванні і бере участь у відбитті повітряних нападів противника, незалежно від району виконання завдання. Якщо військовослужбовці перебувають поза зоною бойових дій, у тилу, то додаткові бойові виплати їм не нараховуються. Разом з тим, з 1 лютого 2023 року усім військовослужбовцям мінімальний розмір грошового забезпечення було підвищено до 20100 гривень», – йдеться в повідомленні.

Генштаб просить «припинити займатися популізмом та сконцентруватися на обороні нашої держави».

10 березня Верховна Рада проголосувала за правку у законопроєкт щодо регулювання окремих аспектів здійснення заходів примусового відчуження майна під час дії правового режиму воєнного стану, яким може бути повернуто щомісячні виплати військовим у розмірі 30 тисяч гривень. Як повідомили депутати, надбавку пропонується повернути шляхом економії на скороченні зарплат для держслужбовців та менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат). У Раді припускають, що обмеження на зарплати держслужбовцям це «дуже мала економія», щоб повноцінно повернути військовим виплати.

Із 1 лютого порядок виплат військовим було змінено. Новий порядок передбачав, що виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань. Зокрема, надбавку в 100 тисяч гривень виплачують усім, хто виконує бойові завдання на передовій, а 30 тисяч – тим, хто працює на фронті, але не бере участі в боях.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Надбавки повернемо, якщо знайдемо гроші» – Гетманцев про 30 тис. грн. військовим

Sharing is caring!

Send a Comment