ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ – ВМИРАЮТЬ ВОРОГИ!

Дніпропетровськ вшанував «Небесну сотню» та всіх, хто боровся за Україну

 Портрети частини загиблих свободівців із «Небесної сотні»

В Україні в останню неділю травня відзначають День Героїв – від князя Святослава до сьогоднішніх. У зв’язку із позачерговими президентськими виборами це свято, хоч і трагічне, відзначене дещо раніше. Зокрема, у п’ятницю, 23 травня, у Дніпропетровську відбулося вшанування «Небесної сотні» та інших героїв, хто загинув у боротьбі за Незалежність України.

 Початок ходи із скверу до головного проспекту міста

Захід розпочався у сквері біля історичного музею ім. Д.І. Яворницького, де у братській могилі поховані воїни УНР. На тому місці патріотична громадськість міста встановила пам’ятний знак у надії, що тут буде пам’ятник героям, про яких десятиліттями замовчувала комуністична влада.

Виступає голова міського осередку ВО «Свобода» Кирило Дороленко

Захід проходив під егідою керівника міського осередку «Свободи» Кирила Дороленка. Панахиду по загиблих відслужили священики УПЦ КП. Перед пам’ятним знаком були розкладені на землі портрети шістнадцяти (на жаль, з технічних причин не всіх) членів ВО «Свобода» із «Небесної сотні», а поруч – чорні кепки з емблемою та написом Свобода і запалені лампадки. Враховуючи напружений час, коли значна частина патріотів зайнята підготовкою до наступних позачергових президентських виборів, несенням служби на блокпостах та в інших місцях, людей було небагато. Та й загальноміської інформації про захід, на жаль, було недостатньо.

Виступає Іван Шулик

Потім учасники пройшли центральною артерією міста до площі Героїв Майдану. Тут відбувся невеликий мітинг, на якому виступили представники «Свободи» та «патріарх» національно-визвольних змагань з кінця 1980-х років Іван Шулик. Серед багатьох порушених проблем було і вияснення думки, де краще будувати пам’ятник Героям Майдану. Внесена пропозиція – на цій, центральній, площі, а біля ОДА – хай буде алея Пам’яті теж із символічним пам’ятником.

Фрагмент алеї «Небесної сотні»

Далі хода продовжилася до облдержадміністрації, де раніше закладено пам’ятний камінь і Алея «Небесної сотні».

Sharing is caring!

Send a Comment