Хто хоче очолити Мистецький Арсенал?

Потішний скандал вибухнув довкола керівних гламурок Будинку фуршетів і минулорічних суконь паризьких бутіків. На жаль, саме так можна назвати Президентський, тобто Головний музей держави – «Мистецький Арсенал».

Оголошено конкурс на посаду Генерального директора Державного підприємства “Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал”

http://museum-ukraine.org.ua/?p=7333

І вже ясно – буде новий директор…

Улюблениця Віктархвьодоровіча Януковича, ефектна блондинка Н.Заболотна навіть не розуміє, якої шкоди завдає іміджу України, Президенту країни, просто перебуваючи на цій посаді після Майдану і під час війни! Особливо, якщо згадати сексуально збочені виставки розгорнуті у древніх стінах в рамках проведення ДИТЯЧОГО конкурсу для обдарованих школярів з усієї України! І роль у тих «творчих» процесах тіньових «кураторів» закладу Діми Табачника і Льовочкіна, які організовували до Арсеналу візит господаря – Путіна, який не без нашої участі було зірвано…

Можна згадати нахабно замальовану картину перед відвідинами Януковича. Зниклі і знищені експонати державних музеїв. Гламурне свято для бидлоеліти відразу після масової загибелі бійців української армії, що живцем згоріли у збитому Ілі під Луганськом…

Дивує, що ДУС АП, у підпорядкуванні якого знаходиться Державне підприємство, так довго терпів цю одіозну гламурку на чолі такого символічного закладу. Добре, що прийшли патріотично налаштовані управлінці,  почали розгрібати багаторічний бруд Управління справами. Зрозуміло, що Мистецький Арсенал був одним з перших для зачистки.

Але, елітні гламурки вже наскільки вросли в арсенальські стіни в серці Печерська, що навіяли собі установку – без них українська культура закінчиться! Помре на них просто!

Бо виявляється, стадо тих «модно прокачаних» дівчаток на татусиних Мерсах, і є передовий загін культури нації на світовому ринку блондинок! І без фінансованого державою виставкового комплексу в центрі Києва, бренду ДУС АП, приємних зарплат, вони миттєво перетворюються на тих, ким вони є насправді – чиїмись утриманками, не здатними самостійно щось створити і просунути.

index99

Саме через це і виник космічний ґвалт – «обмежені чиновники» звільняють «цвіт» мистецького процесу. Його обличчя.

Дівчата, держава просто змиває дешевий макіяж, яким ви обляпали Мистецький Арсенал. Якщо не вмиватися, підуть прищі… Романтичний світ бариг приватних галерей – це те, що декого з вас чекає. Якщо втримаєтесь… На інше – не здатні. Крім дечого.

І невелика нарізка з різних сайтів, аби громадськість трохи зрозуміла, що насправді відбувається довкола Мистецького Арсеналу. Захищати там нікого… Лише зачищати!

«Нынешний директор “Мистецького Арсенала” Наталья Заболотная решила приватизировать (рейдерски захватить) Национальный культурный центр «Мыстецький Арсенал»

Последние 2 месяца вокруг Мыстецкого Арсенала постоянно происходят скандалы. С регулярностью раз в неделю его директор Наташа Заболотная поднимает тему о назначении конкурса на должность нового директора. Созывая культурных деятелей, она умело представляет плоды своей семилетней работы и всячески старается остаться в седле.

Назначение на должность директора “ Мыстецького Арсенала ”, многие связывают с личными связями Заболотной с Януковичем. Муж Наташи Игорь Савченко (теперь уже бывший), был тогда депутатом шестого созыва Верховной Рады. Именно в это время как раз сменил фракционную принадлежность с БЮТ на ПР. Также поговаривали о факте “кумовства” с семейством Левочкиных.

Как заявляла сама Заболотная, в одном из интервью  директором она стала не по своему желанию, а в результате принудительной рокировки руководителей “Арсенала” и “Украинского дома”. “Вопрос “ты хочешь быть директором Арсенала?” не задавали. Ты будешь работать в Арсенале”. И точка.”

Робота строилась на лояльности директора к одним и нетерпимости к другим художникам., что вызвало резонанс в культурной сфере.

Микита Кадан украинский художник и скульптор, который в 2015 году представил Украину в  Венецианском биеннале пишет:

… З липня 2013 роки я не виставляюся в Арсеналі. Я давно звик до думки, що Наталія Заболотна буде «вічним директором», що контракт її якимось чином буде знову і знову продовжуватися і що за життя я в цьому місці показувати свої роботи вже не буду.

При цьому я знаю, що акт цензури і вандалізму, що стався в 2013 році, рано чи пізно буде визнаний. Але краще, щоб його визнали саме ті, хто цю дію здійснював і виправдовував, – а не їхні нащадки і правонаступники.

Что ж случилось в 2013 году?

Директор национального! культурного комплекса лично закрасила черной краской работу художника Владимира Кузнецова, высказывающуюся ( как она заявила)  против церкви и власти.

На картине Кузнецова изображены чиновники и священнослужители, проваливающиеся в котел в аду. При этом левая часть картины осталась незавершенной – там, по замыслу художника, должен был быть изображен рай. “Оказывается, адские муки ослепленных провластных элементов, пьяных чудовищ, позорных ментов, лживых судей изображать запрещено”, – написал Владимир Кузнецов в своем фейсбуке.

 

Выставка была приурочена к празднованию 1025-летия Крещения Руси.

“Эта работа – оплеуха лично мне, вызов и провокация против посетителей выставки и оплеуха тем пятистам художникам, чьи работы будут выставлены в рамках “Великого и Величественного”, – заявила Заболотная.

Куратор выставки также рассказала, что она сама закрасила полотно Кузнецова черной краской. “Можно считать, что это мой собственный перформанс. Я не жалею о том, что сделала, – с гордостью заявила она. – Я высказываюсь против дерзости некоторых художников”.  Директор Арсенала в таких действиях даже не видит цензуры или дискриминации!

 

Фото: https://www.facebook.com/VM.photoschool

Причина проста. На открытие выставки должны были приехать Янукович с Филаретом. Испугавшись гнева «Хозяина» Заболотная тогда решила просто уничтожить картину, которая демонстрирует церковных грешников.

 

Владимир Кузнецов подал в суд, частично выиграл компенсацию, но процесс идет до сих пор. Художник требует моральной компенсации и извинений директора Заболотной.

 

И хотя ДУС огласил конкурс на должность директора, Заболотная возмущенна фактом того, что оставляет должность и требует назначить ее и.о гендиректора. Видимо Наташа решила что госпредприятие кроме нее никому другому не сможет подчиняться.»

 

http://korrespondent.net/ukraine/politics/1585314-yanukovich-otkryl-vystavku-okazavshuyusya-v-epicentre-skandala-iz-za-obvinenij-v-cenzure

Янукович открыл выставку, оказавшуюся в эпицентре скандала из-за обвинений в цензуре

 

http://blogs.korrespondent.net/blog/2340/3659698/

“Мистецький Арсенал”: звільнять чи посадють?

 

http://ua.korrespondent.net/journal/1589540-korrespondent-zhertva-mistectva-interv-yu-z-oleksandrom-solovjovim-eks-kuratorom-kompleksu-misteck

Корреспондент: Жертва мистецтва. Інтерв’ю з Олександром Соловйовим, екс-куратором комплексу Мистецький арсенал

 

http://cultprostir.ua/uk/news-single/ukrayinskiy-khudozhnik-suditsya-z-misteckim-arsenalom

 

Ми анонімно (люди, до речі, бояться!) поспілкувалися з кількома експертами, які відслідковують процеси довкола Арсеналу. Ось їх висновки.

12208720_847297178725040_7627455980700132118_n

«Н.Заболотна призначена директором Мистецького Арсеналу Януковичем. Оскільки закон не вимагає – не проходила люстрації. Хоча її діяльність за попереднього президента була скандальною. І вимагає спеціального розслідування. Яке вже розпочато.

Реконструкція  Арсеналу практично не проводиться. Немає чіткої звітності за кошти, які були витрачені за сім років. У 2016 році кошти на реконструкцію поступили через ДУС, що викликало шалене обурення в директора Арсеналу.»

« Благодійний фонд Мистецького Арсеналу – жодної звітності.»

« Прибуток за 2015 рік активної діяльності Мистецького склав –  25 тис грн. (тобто по 2 тис. грн. за місяць?) в той саме час отримавши з бюджету 7 млн грн http://www.dus.gov.ua/download.php?1e5624fafcffff18f539b46e6608a999&target=1

 

Загалом на реконструкцію Мистецького з 2010 по 2015 рік виділено 142 млн грн.? Куди потрачені ці кошти?

Не виконано рекомендації рахункової палати.»

 

« З виставки в «Мистецькому Арсеналі» не повернулася миска, якій 5 тисяч років.

Львівський історичний музей недорахувався трипільської миски, якій 5 тисяч років. Її позичили на виставку в київський «Мистецький Арсенал», та зі столиці експонат не повернувся. Де подівся – ніхто не пояснив. Зрештою, ніхто особливо і не з’ясовував.( http://museum-ukraine.org.ua/?p=7103

Також є факти про «пропажу» картин, які Мистецький Арсенал возив на міжнародні виставки)».

В принципі, фактів достатньо, аби люди з нормальною репутацією, деякі з яких, не знаючи «гламурних подвигів», кинулися наївно захищати «макіяж Арсеналу», зорієнтувалися.

«Мистецький Арсенал» отримає нового директора!

А от за якою процедурою і хто ним стане – зовсім інша історія. Не менш пікантна.

Хто очолить Арсенал?

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

Джерело: 

 

Sharing is caring!

Send a Comment