ГО «Трофей» відхопила елітні мисливські угіддя на Київщині

Назва цієї громадської організації говорить сама за себе: її ціль – здобич, виграш, предмет бажань

ГО «Трофей» була створена у 2015 році, але зоряний час для її засновників настав два місяці тому. Рішенням Київської обласної ради від 19 грудня 2019 року № 725-32-VІI цій громадській організації надано у користування мисливські угіддя на території Київської області» площею 6 815 га строком на 15 років. «За» проголосували 46 депутатів».

https://kor.gov.ua/robota_rady/rishennia/pro_nadannia_u_korystuvannia_myslyvskykh_uhid_hromadskii_orhanizatsii__trofei__na_terytorii_kyivskoi_oblasti.html

З опису меж мисливських угідь вбачається, що з державного резерву на користь ГО «Трофей» передано найбільш ласі шматки регіону. Так, на Вишгородщині з півночі землі першого мисливського наділу починаються на відстані 1,5 км від Київського водосховища, далі йтимуть повз землі ДП «Вищедубечанське лісове господарство» до річки Десна. Зі сходу мисливські угіддя беруть свій початок від межі Чернігівської області автошляхом на південь через с. Літочки, Соболівка, Літки, Рожни до с. Пухівка, далі — до річки Десна, далі — течією р. Десна до південної околиці с. Новосілки. Землі другого мисливського наділу зачіпатимуть межі села Любидва до річки Тетерів, далі йтимуть на південь вздовж Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства до села Вахівка.

Згідно з даними Опендатабот, ГО «Трофей» має юридичну прописку у Вишгороді на Київщині. Директором є Палійчук Василь Миколайович, а засновниками Петро Андрійович Дудка, Петро Михайлович Качкан і Григорій Григорович Малиш. Кінцевий бенефіціарний власник відсутній.

За даними сайту «Посіпаки», Василь Палійчук був помічником народного депутата 7 і 8 скликань Андрія Володимировича Іванчука від політичної партії «Народний фронт».

Як повідомляли «Наші гроші», раніше Василь Палійчук був директором біоетанольної компанії. У 2004 році він став директором найбільшого виробника цукру України — ВАТ «Володимир-Волинський цукровий завод», який до нього три роки очолював сам Іванчук.

Тісний зв’язок між Палійчуком та Іванчуком підтвердили і журналісти програми «Схеми». Так, коли у вересні 2016 року заступник голови депутатської фракції «Народний фронт» Андрій Іванчук прилетів до Києва із Ніцци приватним літаком Gulfstream-200 зареєстрованим на австрійську компанію MJet GmbH, то біля виходу з аеропорту його очікувала автівка «Мерседес», власником якої є Василь Миколайович Палійчук.

Раніше, у червні 2017 року, депутати Київської обласної ради своїм рішенням розширили територію мисливських угідь в Іванківському та Бородянському районах на Київщині з 9544,8 га до 11455,8 га, закріпивши їх за Товариством з обмеженою відповідальністю «Мисливський та спортивний клуб «Кампа», засновниками і бенефіціарами якого, зокрема, був помічник народного депутата Ярослава Москаленка – Сергій Ареф’єв та Андрій Алексєєв. Документ підписала голова Київської облради Ганна Старикова.

https://antikor.com.ua/articles/180137-firmi_pomichnikiv_nardepa_moskalenka_zbiljshili_ploshchu_mislivsjkih_ugidj

За даними Youcontrol, Ареф’єв досі є засновником та бенефіціаром ТОВки, а Алексєєв вийшов зі складу засновників у 2017 році. Згідно з даними сайту «Посіпаки», і Андрій Алексєєв, і Сергій Ареф’єв були помічниками народного депутата Ярослава Москаленка у парламенті 7-го скликання, коли депутат ще перебував у Партії регіонів.

У 2015 році, як повідомляла «Громада Приірпіння», Сергій Ареф’єв був депутатом Київської обласної ради, входив у земельну комісію. Крім того, за даними видання, фірма Сергія Ареф’єва — ТОВ «Комфорт-ЛТД», засновницею і власницею якої є дружина Ареф’єва Людмила Іванівна, у 2015-му, у Бучі, впритул до існуючих житлових будинків, почала зводити багатоповерхівку. Громадських слухань тоді не було, а замовником цього будівництва виступила Бучанська міська рада на чолі з Анатолієм Федоруком, щодо якого ГПУ завершила розслідування.

До слова, житловий комлекс, який тоді почав зводити помічник Москаленка, також називався «Кампа» — як мисливсько-спортивний клуб. Крім того, як повідомляли «Наші гроші», Ареф’єв був фігурантом і більш серйозної схеми. Так згідно з судовою ухвалою, на думку слідства, чиновники ПАТ «Укргазвидобування» разом із колишнім депутатом Київської обласної ради Сергієм Ареф’євим у 2014-2015 роках організували закупівлю товарів по завищених цінах, що призвело до переплати від 20 до 40 млн. грн.

А з якого ж дива засновником цієї громадської організації став нічим не прикметний житель с. Хотянівка Вишгородського району Київської області Петро Дудка?

Все в цьому світі пов’язане невидимими неозброєному оку сполуками. Петро Андрійович Дудка — не лише депутат Хотянівської сільської ради, а й батько Віталія Петровича Дудки — начальника юридичного відділу Державного агентства лісових ресурсів України, чиє подання покладено у підґрунтя рішення КОР про передачу ГО «Трофей» майже 7 тисяч га елітних мисливських угідь.

У свою чергу, Хотянівська сільська рада перебуває під невсипним наглядом Ярослава Москаленка, який двічі вигравав вибори у Вишгородському районі Київської області — у 2012-му та 2014 роках. За президентства Порошенка компанії, афільовані з Москаленком, неодноразово фігурували у розслідуваннях правоохоронних органів.

За інформацією вишгородських активістів, нардеп Я. Москаленко за заслуги перед сім’єю Януковича отримував величезні земельні масиви за «копійчаною вартістю». Саме завдяки Москаленку Янукович і його компанії отримали контроль над заповідними землями Межигір’я.

https://www.poglyad.tv/moskalenko-otrymaye-pidozru-yak-yushhenku-za-peredachu-mezhygir-ya-yanukovychu/

Деякі ЗМІ вважають, що на останніх виборах Москаленко почасти став «жертвою Коломойського», який наголошував, що той не повинен переобратися. І депутатом від 96-го округу стала кандидатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк.

https://hromadske.ua/posts/osin-generaliv-kogo-z-odioznih-deputativ-bilshe-ne-bude-u-radi

Втім, схоже, Москаленко й надалі контролює ухвалення потрібних йому рішень, використовуючи випробувані схеми та слухняних місцевих депутатів.

Про те, як йшов до влади пан Москаленко, читайте тут:

https://vysh.at.ua/news/banditi_v_zakoni/2014-06-11-230

Кор. НВ

Sharing is caring!

Send a Comment