Готель «Либідь» захопили фальшиві атошники і влаштували там наркопритон

1_Гостиница

Набирає обертів скандал навколо популярного київського готелю, де колишні «айдарівци» опинилися в ролі рейдерів. У зв’язку з виходом на ТРК «Ера» в програмі «Територія закону» сюжету про свавілля, що коїться у центрі столиці, «Наша версія» спробувала прояснити загальну картину ситуації.

ТЗ

Кому закон не писаний?

В один з днів грудня 2015 року помічник народного депутата України Сергія Мельничука — Всеволод Філімоненко отримав інформацію про те, що громадська приймальня депутата, яка була розташована в орендованій кімнаті готелю «Либідь» розграбована невідомими особами.

Screenshot_4

Помічник народного депутата України Всеволод Філімоненко

Приїхавши на місце зі знайомим журналістом Олексієм Липовецьким, вони спробували зайти в готель і з’ясувати в чому справа. Але, як тільки в руках у репортера з’явилася камера, до них кинулися кілька агресивно налаштованих озброєних хлопців у камуфляжі, і стали погрожувати розправою і знищенням техніки.

Screenshot_16

Журналісту Всеволоду Філімоненку заважають здійснювати професіональну діяльність

Хто вони такі, на якій підставі знаходяться на території готелю та чому перешкоджають журналісткій діяльності — невідомі пояснювати відмовилися. Сказали лише, що «учасники АТО» і що їм закон не писаний. Однак і членам добровольчих батальйонів, учасниками АТО ніхто не дозволяв безкарно громити депутатські приймальні і блокувати цивільні об’єкти. Чи є серед них реальні бійці, що служили в АТО — невідомо, але навіть героям не дано право порушувати закон.

Препятствующие2

Ось ці люди перешкоджають журналістській діяльності та контролюють “Либідь”

Тим часом, входи і виходи в готель виявилися заблокованими, а гості та відвідувачі опинилися в ролі мимовільних заручників.  

Screenshot_14

Поліцейських також не впустили до приміщення готелю і старанно вели зйомку журналістів

Поліція, яка досить швидко приїхала за викликом, не змогла знайти управу на молодчиків, а наспіла трохи пізніше слідча група Шевченківського РОВД стала вести з «охоронцями» і представниками адміністрації готелю якісь свої ігри.

Screenshot_11

Зате слідчих Шевченківського РОВД впустили до готелю безперешкодно, як давніх знайомих

Як розповів Олексій Липовецький, «з їхньої поведінки і стилю спілкування, було явно видно, що вони перебувають у змові». Розблокувати вхід і з’ясувати причину захоплення і знищення приймальні депутата так і не вдалося, незважаючи на присутність співробітників поліції.

Screenshot_3

Хто ж ці люди, які захопили «Либідь», і чому адміністрація готелю поводиться таким дивним чином, не допускаючи на територію журналістів та орендаторів?

Мне насрать на ваши права

Мне насрать на ваши права

Хто продав «Либідь»?

Як вдалося з’ясувати, готель «Либідь» вже довгий час перебуває в епіцентрі майнового скандалу, який триває ще з 2009 року. Тоді співвласник готелю і керуючий партнер пан Мстислав Скоробогатов взяв банківський кредит у розмірі 16 млн. доларів США під заставу готелю. Гроші, як і сам пан Скоробогатов таємничим чином попливли за кордон. Сам готель виявився на межі банкрутства, пройшов через низку процедур, а в кінцевому підсумку права і борги комплексу стали власністю українського банку РВС.

Документ

Адвокат Дмитро Власенко, який веде цю справу, надав журналістам документи, з яких чітко видно — хто і на яких підставах є власником майнового комплексу на площі Перемоги.

Власенко

Однак колишній керуючий готелем не збирався миритися з таким станом справ, і відмовився визнавати право власності за банком РВС. Щоб не допустити законних власників, були найняті бойовики. Вдалося з’ясувати, що кілька людей з «либідьських» бійців раніше числилися в батальйоні «Айдар», у бойових діях участі не брали, і кілька місяців тому були звільнені комбатом Мельничуком за неналежну патріоту і солдату поведінку, що компрометує добровольчий рух. Звідси напрошується висновок, чи не був розгром приймальні  банальною помстою депутату за відлучення від батальйону?

Screenshot_19

«Мені не хотілося б роздмухувати скандал з цього приводу, — розповів журналістам народний депутат Сергій Мельничук, — не виключаю, що це була провокація. Однак в країні має працювати закон, це те, на чому тримається порядок, і я сподіваюся, що компетентні органи належним чином розберуться в цій ситуації та наведуть лад».

АТОшник, будь обережний!

Тенденція, за якої колишніх атошніков, членів добровольчих батальйонів обманом втягують у злочинні схеми, зараз набирає загрозливих масштабів. За даними «Нашої версії» у рейдерських захопленнях, незаконному віджимі майна по всій Україні, вже замішані більше 1000 колишніх військових і добровольців. Треба відзначити, що більшість з них не брало участі в реальних бойових діях, але багато були помічені в різних скандалах у прифронтовій зоні.

Screenshot_1

Без сумніву, такі приклади і дії серйозно дискредитують образ українського воїна, захисника країни, особливо коли, прикриваючись високими словами, вони перетворюються в банальних тітушек.

Треба відзначити, що після повернення додому колишнім солдатам часто важко знайти себе в житті, адаптуватися і знайти роботу. І цим користуються нечесні на руку ділки, рейдери, які обманом, граючи на патріотичних почуттях, привертають демобілізованих у свої брудні справи, роблячи їх, по суті, злочинцями, співучасниками протизаконних схем. Таких, як в одному з найвідоміших і популярних столичних готелів — «Либідь».

До речі, зв’язатися з адміністрацією готелю, щоб отримати їх коментар, виявилося справою неможливою, що лише підтверджує найтемніші підозри.

Ситуація з готелем «Либідь» — лише мала частина того беззаконня, яке зараз коїться в країні. Колись престижний готель перетворився на незрозуміло що, а «охоронці» практично у відкриту продають там наркотичні препарати. Найприкріше, що всі ці дії бачать іноземці, бачать потенційні інвестори, і це не додає Україні балів.

Президенту, уряду, СБУ та МВС, разом з громадянським суспільством, необхідно терміново виробляти заходи щодо недопущення таких явищ і розробити дієвий план по реабілітації учасників АТО і членів добробатів. Необхідна широка роз’яснювальна програма, щоб молоді люди розуміли, що стоїть за мотивами подібних захоплень, не ставили себе поза законом і не підставлялися під реальні статті КК.

Сергій Костюченко

 Відео – сюжет програми «Територія закону»:

https://www.youtube.com/channel/UC9wbk0BtpGcmP7OLcAsJ1jQ

 HTML-код відео

<iframe width = “420” height = “315” src = “https://www.youtube.com/embed/bIT_L2TkeVs” frameborder = “0” allowfullscreen> </ iframe>

487804_164315700384102_395126397_n

Sharing is caring!

4 thoughts on “Готель «Либідь» захопили фальшиві атошники і влаштували там наркопритон”

Send a Comment