ГПУ попереджено, що херсонська земельна мафія готує новий замах на життя фермера Миколи Мартиновця

Національний антикорупційний портал «Антикор» опублікував матеріал в якому розкрив схеми рейдерського захоплення землі в Херсонській області, і попередив Генпрокуратуру України про підготовку ще одного замаху на життя фермера Миколи Мартиновця. «Наша версія» свого часу висвітлювала цю тему, отже вважаємо за потрібне передрукувати статтю з посиланням на джерело.

Ось вже третій рік триває відчайдушна боротьба керівника СПрАТ «Водолій» (колишнє СПрАТ ім. Кірова), фермера Мартиновця Миколи Микитовича за своє законне право вільно обробляти земельні ділянки, які за договорами оренди довірили йому мешканці с. Преображенка, Чаплинського району, Херсонської області, у розмірі приблизно 1211 га. Зазначені договори були укладені в 2013 р. (частина до 2023 і частина 2025 рр.).

screenshot_4

Фермер Микола Мартиновець

Мін’юст рейдерам не указ

Наприкінці 2016 р. Миколі Микитовичу стало відомо, що договори оренди на зазначені земельні ділянки були незаконно переоформлені держреєстраторами за підробленою довіреністю керівника СПрАТ «Водолій» (підробку довела офіційна експертиза, відкрита кримінальна справа) на ТОВ «Украгросолід Інтернешнл», яким керують відомі на Херсонщині земельні рейдери: Сидоренко Валентин Віталійович, Назарчук Сергій Анатолійович, Назарчук Анатолій Анатолійович. До речі, на цих осіб у 2012 році вже була відкрита кримінальна справа за спробу захоплення землі пайщиків Іванівської сільської ради Чаплинського району шляхом підробки документів.

screenshot_2

Земельні рейдери брати Назарчуки

 17 березня 2017 р. Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, об’єктивно дослідивши всі обставини, відмінила незаконні дії рейдерів, і винесла наказ про відновлення у Держреєстрі права оренди землі пайщиків за СПрАТ «Водолій».

3_nakaz_minyustu

Але рейдери, яких пов’язують з Булюком Віталієм Вікторовичем, застосували його корупційні зв’язки, як заступника Херсонської обласної ради, і через постанову суддів Херсонського окружного адміністративного суду Бездрабка Олега Івановича, Варняка Сергія Олександровича та Попова Віталія Федоровича відмінили рішення комісії Мін’юсту. Далі відбувся судовий процес в Одеському апеляційному адміністративному суді, де також закон не був перепоною для суддів Кравця Олександра Олександровича, Домусчі Степана Дмитровича та Коваля Марата Петровича постановити ухвалу на користь рейдерів з ТОВ «Украгросолід Інтернешнл». І навіть ухвала Вищого адміністративного суду, якою скасовано постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2017 р., ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2017 р. та направлено справу на новий розгляд, не зупинила бажання рейдерів задовольнити свої злочинні наміри.

Зважаючи на те, що судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій були скасовані, правовідносини підлягали відновленню до того стану, який існував до винесення таких незаконних рішень, а тому право оренди на земельні ділянки було в законний спосіб повернуто СПрАТ «Водолій», оскільки наказом Міністерства юстиції, дію якого відновлено ухвалою Вищого адміністративного суду, право оренди на земельні ділянки було визнано за СПрАТ «Водолій».

Бажаючи реалізувати до кінця рейдерське захоплення права оренди земельних ділянок, злочинці вирішили будь-яким способом залишити право оренди земельних ділянок за собою.

Так, в провадженні Херсонського окружного адміністративного суду з’явилась справа № 821/1836/17 за позовом ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» до державних реєстраторів за участю третіх осіб та СПрАТ «Водолій». В зазначеній справі суддею Ковбій Оленою Василівною винесено рішення про скасування реєстраційних дій державних реєстраторів Міністерства юстиції України, не зважаючи на те, що предметом спору у справі є оскарження реєстраційних дій державних реєстраторів Новокаховської міської ради Херсонської області. Зазначені дії судді показують відкриту зневагу останньої до діючого законодавства, актів органів судової влади вищого рівня та стверджують про свавілля, беззаконня та відверте розуміння безкарності за вчинені дії працівників органів судової влади, які тільки на папері покликані захищати права, свободи та інтереси громадян та юридичних осіб.

4_persha_storinka_ekspertyzy

5_druga_storinka_ekspertyzy

Результати експертизи, що доводять факт підробки документів на користь рейдерів

Півтора мільйона доларів на хабарі

Зараз у Вищій раді правосуддя розглядається не одна скарга на дії судді Ковбій О.В., щодо систематичного порушення діючого законодавства України, процесуальних норм та винесення завідомо неправомірних рішень за неправомірну винагороду з кишень рейдерів.

screenshot_5

Суддя Олена Ковбій

Докладніше читайте тут: http://kriminal-ohlyad.tk/usi-novyny/136-na-hersonsku-suddiu-olenu-kovbii-podaly-skargu-do-vyschoi-rady-pravosuddia-za-poturannia-zemelnym-reideram.html

Як згадувалось, діяння рейдерів покриваються заступником голови Херсонської обласної ради Булюком Віталієм Вікторовичем, справами якого активно цікавиться НАБУ (докладніше тут: http://skadnews.in.ua/main/5358-bulyukom-zacikavilisya-detektivi-nabu.html). Цей держслужбовець включив у рейдерські схеми і свого сина – Булюка Віктора Віталійовича, який є співзасновником новоствореної компанії ТОВ «Агрофірма Преображення» разом із Назарчуком С.А. та Сидоренком В.В., де останні двоє є молодшими партнерами. Можна лише уявити, на що здатне це угруповання під прикриттям заступника голови Херсонської облради.

screenshot_3

Віталій Булюк

Окрім того, неодноразово в злочинних схемах рейдерів був замішаний і голова Преображенської сільської ради Чаплинського району, Херсонської області Артюшенко Володимир Миколайович, який своїми діями, залякуючи селян і своїх опонентів фізичною розправою (на нього подано кілька заяв щодо погроз і побиття), також активно сприяє ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» та ТОВ «Агрофірма Преображення» захоплювати чужі землі.

В ході журналістського розслідування було отримано інформацію, що рейдерами в ході реалізації їх злочинних схем було витрачено більше півтора мільйона доларів США на хабарі.

Отже, нерівна боротьба фермера Мартиновця М.М. із херсонською земельною мафією, яка заручилась підтримкою органів прокуратури та поліції, а також органів судової влади, триває вже досить давно. За цей час йому неодноразово погрожували вбивством, зухвало нападали на його рідних, одному з синів навіть спалили машину, труїли значні площі посівів, а кілька днів тому, на початку весни, отруїли вірного собаку, який був безстрашним охоронцем подвір`я.

Той факт, що злочинці вкинули гранату у вікно будинку, з метою вбивства Мартиновця М.М., а зараз безкарно продовжують порушувати закон та права інших громадян, свідчить про те, що рейдери не зупиняться ні перед чим у доведенні задуманого до кінця. На сьогоднішній день існує реальна та обґрунтована загроза життю Миколи Мартиновця.

Детальніше про замах: https://from-ua.com/news/404642-vidomi-zemelni-reideri-pidirvali-budinok-fermera-granatoyu-policiya-rozvodit-rukami-video.html

В цій ситуації страшно не тільки від того, що громадянина України намагаються стерти з лиця землі бандити, але й від того, що попри численні заяви до правоохоронних органів, включно з ГПУ, попри депутатські запити з вимогою припинити безлад та притягнути винних до відповідальності, попри розголос у ЗМІ, ситуація залишається на користь рейдерів, які впевнені у власній безкарності, продовжують робити свої темні справи і плювати хотіли на закон.

От і зараз готується щось жахливе. На носі посівна, і рейдери, не зважаючи на те, що їм так і не вдалося отримати юридичний контроль над землею, яку обробляє СПрАТ «Водолій» (зараз діє заборона на вчинення будь-яких реєстраційних дій), зроблять все можливе, щоб здолати опір фермера, навіть якщо доведеться піти на вбивство.

Система знищення фермерства освячена бездіяльністю центральної влади?

Найжахливіше в цій ситуації те, що держава виявила свою повну відстороненість і небажання забезпечити захист дрібних і середніх фермерів. Як би там не було, по всій Україні зараз відбуваються масові спроби рейдерських захоплень.

Рейдери діють по загальновідомій схемі – підкупляють нотаріусів і державних реєстраторів, переоформлюють договори оренди землі на себе. Далі, використовуючи зв’язки і хабарі, захищають свої дії через незаконні рішення продажних суддів і повний саботаж правоохоронних органів і державних адміністрацій.

Розмір хабарів сягає таких величезних сум, а відповідальність настільки мізерна, що учасники злочинних схем не вагаючись порушують закони і збагачуються із чорних рейдерських кас.

Як подолати тотальне свавілля і беззаконня на місцях, якщо вище керівництво правоохоронних органів, зокрема МВС, ГПУ, цілком задовольняють відписки і відмазки, які місцеві правоохоронці надсилають їм наверх? «Слідство триває, перевірка не підтвердила викладених фактів, оголошено підозру»… сотні, тисячі справ або звалюють в архів без належного реагування, або закриваються/прикриваються за гроші. Більше того, місцеві суди діють як органи рейдерів на зарплаті. От і все правосуддя.

У випадку М.М. Мартиновця, обласна і Чаплинська районна прокуратури саботують всі звернення, і навіть, якщо по кричущих фактах і відкриваються кримінальні провадження, далі слідство не йде. Місцеві правоохоронні органи не бажають працювати, а, отримавши «подяку у конверті», спускають справу на гальмах. І це замкнуте коло можна розірвати лише рішучими діями вищого керівництва правоохоронних органів держави та органів прокуратури, дієвість яких так намагається показати теперішня влада західним партнерам, МВФ та іншим впливовим організаціям, що боротьба з корупцією є пріоритетним завданням для держави, яка прагне у Європу. Так, ці органи не тільки мають показуватись дієвими, але й бути такими.

Широкий розголос у ЗМІ та звернення безпосередньо до вищого керівництва ГПУ, правоохоронних органів, до Президента України, дають надію, що рейдерському свавіллю на Херсонщині буде покладено край. Якщо з фермером М. Мартиновцем щось трапиться, це буде цілковито на їх совісті – бо лише вони можуть зупинити беззаконня своїх підлеглих.

Чи зможе Порошенко приборкати земельну мафію Херсонщини? http://www.ukrpress.info/2017/04/10/chi-zmozhe-poroshenko-priborkati-zemelnu-mafiyu-hersonschini/

Невідкладне реагування та покарання винних – єдиний вихід для влади, яка хоче зберегти Державу…

Від того, чи зможе правосуддя захистити фермерів від рейдерів, буде залежати і Земельна реформа в Україні. Бо, якщо такий безлад коїться, коли землю ще не можна продавати, важко навіть уявити, який рейдерський Армагеддон розпочнеться після зняття мораторію! Справа фермера Мартиновця М.М. повинна стати показовою для всієї України. ГО «Чесне Правосуддя», як добровільне об’єднання журналістів, юристів, фермерів, громадських діячів, закликає Петра Порошенка, Володимира Гройсмана, Юрія Луценка, Артема Ситника та інших гарантів законності в державі, взяти сумління та волю у кулак і зробити кілька рішучих кроків для подолання земельного рейдерства. Тому, вимагаємо:

  1. Притягнути до відповідальності за бездіяльність та покриття злочинів посадових осіб правоохоронних органів Херсонської області.
  2. Притягнути до відповідальності за створення організованого злочинного угрупування для вчинення тяжких злочинів, зокрема, погрози вбивством та нанесення тілесних ушкоджень селянам, заволодіння бюджетними коштами та незаконного збагачення – сільського голову Преображенської сільської ради Чаплинського району, Херсонської області Володимира Миколайовича Артюшенка.
  3. Притягнути до відповідальності суддю Херсонського окружного адміністративного суду Ковбій Олену Василівну за відвертий підрив авторитету органів судової влади та прийняття завідомо неправомірних рішень на користь земельних рейдерів.
  4. Притягнути до відповідальності нотаріуса Тарасенка Андрія Володимировича за підроблення документів на користь земельних рейдерів.
  5. Притягнути до відповідальності Булюка Віталія Вікторовича за активне сприяння рейдерам.
  6. Притягнути до відповідальності керівництво ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» в особі Сидоренка Валентина Віталійовича, Назарчука Сергія Анатолійовича, Назарчука Анатолія Анатолійовича, котрі заручившись підтримкою районного та обласного керівництва, здійснюють в зухвалий спосіб захоплення земельних ділянок, які орендує та обробляє СПрАТ «Водолій».

Відповідні запити та звернення будуть надіслані до згаданих адресатів.

Сергій РЯБЕЦЬ, Святослав ВОЛИК, активісти ГО «Чесне Правосуддя»

P.S. Тим часом рейдерська спільнота намагається через ЗМІ: https://sud.ua/ru/news/ukraine/116026-sudya-stala-zhertvoy-zemelnykh-razborok відбілити своїх корумпованих суддів, видаючи журналістські викриття за тиск. Дивно, судді не приймають до уваги доведений експертизою факт підробки документів, по якому відкрито кримінальну справу, зневажають обґрунтовані накази Мін’юсту, приймають рішення на користь рейдерів без запрошення іншої сторони, а вбачати в цьому явне порушення закону і писати про це – бачте, це тиск на суддю! В якій же жахливій прірві знаходиться українське правосуддя і закон…

 Джерело:   https://antikor.com.ua/articles/226342-hersonsjka_zemeljna_mafija_gotuje_novij_zamah_na_hittja_fermera_mikoli_martinovtsja

Sharing is caring!

Send a Comment