Гуманітарний центр в Хотянівці: допомога переселенцям зі сходу України

У с. Хотянівка, Вишгородського району, створено гуманітарний центр, який надає допомогу переселенцям з тимчасово окупованих територій та зони активних бойових дій.

Подружжя Федоренків організували центр допомоги для біженців зі сходу України

Від початку повномасштабного вторгнення сусіда-агресора на територію суверенної України в с. Хотянівка, Вишгородського району, Київської області, працює Центр гуманітарної допомоги. Організували його подружжя Федоренків – Любов Антонівна та Ігор Олександрович. Необхідність у створенні такого центру вони усвідомили, коли в село почали приїжджати родини з тимчасово окупованих територій, із зони активних бойових дій. Рятуючи життя, люди залишали у своїх домівках все – виїжджали, у чому стояли. В Хотянівці біженці отримували найнеобхідніше для тимчасового облаштування на новому місці – продукти, дитяче харчування, засоби гігієни, посуд, постільну білизну, одяг, взуття тощо. Не залишались без уваги і місцеві жителі з особливими потребами.

– Тут я отримала дуже суттєву допомогу коли ми приїхали зовсім без усього, – розповіла Марина Пирогова з Дружківки, що на Донеччині. – Нас тривалий час годували, давали м’ясо, фрукти, овочі, навіть солодке. Забезпечили буквально усім – постільною білизною, ковдрами, посудом, дитячими речами. Ставлюся до цих людей з великою вдячністю і повагою.

Сьогодні у списку вимушених переселенців близько 200 осіб – серед них Любов Антонівна та Ігор Олександрович Федоренки розподіляють гуманітарну допомогу.

Волонтерам допомагає кожен, хто співчуває горю ближнього та має доступ до бодай якогось ресурсу. За розпорядженням голови Вишгородської міської ради Олексія Момота гуманітарному центру виділене приміщення у Хотянівському будинку культури. Гуманітарна допомога надходила від благодійних фондів народного депутата Ольги Василевської-Смаглюк, «Жінки України», «Право на життя», «Мрія, віра, перемога» і небайдужих українців.

Тож звичним стало оголошення у місцевих соцмережах, що з’являється напередодні кожних вихідних: «Увага! Запрошуємо всіх потребуючих, і дорослих, і малечу, завітати та підібрати потрібне…»

Sharing is caring!

Send a Comment