Хронологія прокурорсько-суддівського свавілля стосовно «Вікторії», яка згоріла…

У ніч на 16 вересня 2017 року дитячому таборі «Вікторія» в Одесі згоріло двоповерхова дерев’яна будівля. В результаті загинуло троє маленьких дітей — дівчаток. В той момент у палаючому корпусі табора знаходилися більше 40 дітей.

 

Ця трагічна подія викликала величезний резонанс не тільки в Україні, а й в усьому світі. Громадськість вимагала негайно розібратися і знайти винних. І природно напередодні наступаючих виборів було все зроблено одним помахом пальця.

https://youtu.be/E6ZtXcRIHwM

Прокурорсько-чиновницьке організоване злочинне угруповання (ОЗУ)

При допиті очевидців жахливої події слідчими головного управління поїлці в Одеській області отримали відомості про причетність до виникнення пожежі керівника танцювального колективу «Адель» Тетяни Егорової де і приховується донині.

Тетяна Егорова

Тетяна Егорова

Вказана інформація передана слідчим Головного Управління нацполіціі в Одеській області на місці пожежі де раніше знаходилася кімната № 5 виявлено  кип’ятильник, в подальшому, вказана інформація була передана в слідче управління нацполіціі в Одеській області, яка в подальшому була проігнорована, а вказаний кип’ятильник не визнано речовим доказом, в цьому сенсі слідчі питалися приховати цей факт.

Також була проігнорована  причетність до пожежі Тетяни Єгорової як головного фігуранта в справі.   Вона 18 грудня 2017 грудня втекла до Іспанії. Також слідством було проігноровано, той факт, що табір «Вікторія» був на балансі Управляння капітального будівництва міста Одеси УКБ, керівник — Борис Панов.

Також слідством було проігноровано, що табір є власністю департаменту освіти та науки Одеській міськради, тобто є розподільником коштів. У таборі Вікторія не було свого бухгалтера та розрахункового рахунку. Працювала центральна бухгалтерія яка займалася договорами та іншим.

Відповідно до висновку № 9243 від 29 січня 2019 року незалежним інститутом судових експертиз, об’єкт № 1 (кип’ятильник) якій був вилучений в кімнаті № 4 корпусу № 5.

При проведенні попередньо пожежно — технічних досліджень, має ознаки понаднормового (екстремального) перегріву заглиблювальної частини. Це підтверджує, що основною причиною пожежі, яка виникла 15 вересня 2017 року в  кімнаті № 4 корпусу № 5 може бути аварійним режим роботи побутового заглибного електричного кип’ятильника, залишеного без нагляду.

Інші можливі причини виникнення пожежі, спростовані експертами. Дерев’яна будівля покрити засобами, які швидко розповсюджують полум’я по поверхні, перегородки да стелі виконані з ОСБ замість гіпсокартону, що призвело до швидкого розповсюдження вогню.

Прямою причиною неконтрольованого розповсюдження пожежі стало недотримання фундаментальних вимог до пожежної безпеки, а саме не правильної організацій шляхів евакуацій, та виконання вимог до мінімального часу стосовно опорної здатності. Цілості та ізоляцій для конструктивних елементів з яких складаються шляхи евакуації.

Надана відповідь, та встановлено низку порушень, у будівництві нових дерев’яних корпусів, які призвели до швидкого розповсюдження вогню та загибелі дітей.  Проектантами та забудовниками шляхом фальсифікацій був занижений клас наслідків та категорія будівництва, що дало змогу обійти усі експертизи у тому числі протипожежні.

С приводу заселення дітей в побудовані корпуси, згідно розпорядження одеського міського голови № 52 від 03 лютого 2017 року, та № 442 від 24 травня 2017 року до табору направлялося по 425 дітей у одну зміну. Де директор табору Петрос Саркісян повинен був заселяти дітей до нових корпусів за вимогою керівників міста.

В результаті розгляду справи встановлені факти вчинення злочинів проектантами, забудовниками, низкою посадовців ОМР, однак все це приховано, а Петрос Саркісян є ширмою яка покриває усі допущені порушення.

Ознайомившись з купою документів редакція УкрПрес Інфо прийшла до висновку, що екс-директором табору «Вікторія» Петросом Саркісяном хочуть прикрити злочини УКБ, Департамента освіти та наукі , місцевий ГАСК, забудовників та проектантів.

Судова хронологія

В даний час в провадженні Київського районного суду міста Одеси знаходиться обвинувальний акт щодо Саркісяна Петроса Аветісовіча обвинуваченого в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 270, ч. З ст. 191, ч. І ст. 366 КК України, а також Ланин Тетяни Володимирівни обвинуваченої в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. З ст. 191, ч. і ст. 366 КК України.

Справа в тому, що Петрос Саркісян потрапив під плаху судового свавілля на підставі вимог політичної кон’єктури того часу, без належного слідчого розгляду, в результаті він був узятий під варту.

Зокрема, орган досудового розслідування і прокурор, що не встановили причини виникнення пожежі, які також не встановили причинно-наслідковий зв’язок між діями директора дитячого табору і виниклою пожежею та порушень правил пожежної безпеки в діях Петроса Саркісяна.

При відсутності зазначених висновків, склали і затвердили обвинувальний акт, інформація в якому, при фактичних обставинах справи і правової кваліфікації кримінального злочину не відповідала дійсності і суперечила фактичним обставинам справи.

У зв’язку з цим обвинувальний акт не відповідав вимогам ч. 2 ст. 291 КПК України і підлягав поверненню прокурору. Прокурор вніс в спішному порядку зазначений акт в судове провадження, а суд призначив розгляд справи.

Як свідчать матеріали справи, вже в перші години розслідування пожежі, слідчі Київського ОП ГУНП в Одеській області отримали інформацію про можливу причетність до виникнення пожежі художнього керівника танцювального колективу «Адель» Єгорової. Зазначена інформація підтверджувалася численними протоколами допитів очевидців, складеними вранці 16 вересня 2017 року на місці пожежі.

Зібрана для розслідування пожежі група слідчих і прокурори управління процесуального керівництва прокуратури Одеської області навмисне проігнорували вказану інформацію і направили справу до суду без наявності зазначених вище обставин.

Причина — кип’ятильник

Згідно висновку № 9243 від 29 січня 2019 Незалежним інститутом судових експертиз об’єкт №1 (кип’ятильник), який вилучений з кімнати №4 корпусу №5 під час проведення попередніх пожежно-технічних досліджень, має ознаки екстремального перегріву.

Це підтверджує факт, що основною причиною пожежі, яка виникла 15 вересня 2017 в кімнаті N94 корпусу №5 КУ КПНЗ Одеської МДОСК «Вікторія» може бути аварійний режим роботи побутового погружного електричного кип’ятильника, залишеного без нагляду.Інші, можливі причини виникнення пожежі, спростовані експертами.

Таким чином, в даний час судом і прокурором отримані незаперечні факти винності у виникненні пожежі художнього керівника танцювального колективу «Адель» Єгорової Тетяни, які ігнорували відповідні посадові особи прокуратури Одеської області, на той момент.

Будиночки незаконні

Крім того, як свідчать висновки № 9243 від 29 січня 2019 Незалежного інституту судових експертиз при будівництві та приймання в експлуатацію дерев’яних будинків, де жили діти, були допущені такі порушення, які не дозволяли їх використовувати і робили їх непридатними для безпечного використання.

Можна сказати, що в даному випадку відповідальними за поширення пожежі і протиправне прийняття в експлуатацію зазначених будівель і смерть дітей є наступні особи:

— начальник ДВЛ АРЗ СП ГУ ДСНС в Одеській області Панкратов Олексій Володимирович;

— власниця ТОВ «Моноліт» (забудовник) Резнікова Любов Іванівна яка побудувала непридатні до експлуатації будівлі;

— керівник ТОВ «Укртебезпека» Жуков Ігор Павлович — це він покрив дерев’яні будинки засобом який не чинив опір вогню, а швидко поширював полум’я по поверхні;

— директор департаменту освіти і науки ОМР Буйневіч Олена Валеріївна — це вона направила дітей в дитячий табір, який фактично був непридатним до експлуатації, це вона дозволила експлуатацію табору без будь-яких документів в 2016 році і продовжила у 2017 році;

— керівник управління капітального будівництва ОМР Панов Борис Миколайович — це він разом з проектантами занизив клас наслідків (відповідальності) — категорію складності об’єктів, в результаті чого було проведено пожежну експертизу і загиблі діти;

У зв’язку з цим Петрос Саркісян необґрунтовано звинувачується в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 270 КК України і в його діях відсутній склад зазначеного кримінального злочину.

Звинувачення пред’явлене Петроу Саркисяну підлягає зміні шляхом виключення з нього епізоду його обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 270 КК України за таких обставин.

Є думка фахівців, що колишній прокурор Одеської області Олег Жученко разом зі своїми заступниками швидше за все вступив у змову з головою Київського районного суду м. Одеси Чванкіним з метою приховування порушень закону цілим рядом посадових осіб місцевого рівня і будівельників, які побудували і дозволили експлуатувати дитячий табір після так званої реконструкції.

Відомі особистості хто проектував, будував, і вводив в експлуатацію та перевіряв нові будівлі, покривав просочувальними засобами в порушення всі існуючи норми

А де ж власник?

Природно виникає правильне питання, чому в цій справі залишається непоміченою тема, а хто власник? Виходячи з матеріалів, фактичним власником є департамент освіти Одеської мерії. Незважаючи на цей факт, департамент освіти «благополучно» видавав путівки на поселення дітей якби в «чужі» будиночки.

Отже, якщо ми приймаємо логіку, згідно з якою відповідальність лежить на власнику, то на лаві підсудних замість Саркісяна повинні були б виявитися посадові особи або департаменту освіти, або управління капітального будівництва, а можливо, і ті і інші і можливо разом з мером Трухановим.

Однак донині сидить у СІЗО директор Саркісян — простіше кажучи, найманий працівник, керівник, який по суті не має ніякого відношення.

У випадку з «Вікторією» співробітники ДСНС вказують нам на якісь порушення, виявлені перевіркою — мовляв, не була виведена на пульт централізованої охорони протипожежна сигналізація.

Те, що вона не була туди виведена, звичайно, погано. Але погодьтеся, куди більш серйозним «недоліком» дерев’яних корпусів був той факт, що їх деревина не була в належній мірі захищена від вогню за допомогою спеціальних процедур, через що корпус згорів менш ніж за годину.

Про це Петро Саркесяня писав в масі письмових звернень, а у відповідь були звичайні відписки. Але ж обласне управління ГСЧС видало папір, в якій підтвердило: вогнезахисна обробка була проведена відповідно до норм! Хто буде відповідати за видачу цього висновку? Покаже час…

Знімальна група поспілкувалася з новопризначеним прокурором Максимом Вігором, він запевнив, що ця справа перебуває під великою увагою, зараз на вивченні і незабаром будуть озвучені факти розслідування.

Прокурорська халатність чи злий умисел?

Слід також зазначити, що в червні цього року на дії обласного прокурора Кічука Юрія Володимировича була подана скарга до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, з боку потерпілого в трагедії Сергія Кулініча, в результаті пожежі у нього загинула донька.

Суть скарги полягає в наступному: при наявності підстав для вірної кваліфікації дій директора Одеській дитячий санаторій «Вікторія» Петроса Саркісяна у кримінальному провадженні № 1201760480003888, прокурор Кічук який фактично здійснює відомчий контроль за роботою процесуальних керівників у кримінальних провадженнях, умисно разом із прокурором Одеської області Олегом Жученко увів в оману потерпілих у даному кримінальному провадженні та сприяв втечі винуватцю пожежі Тетяні Єгорової. Умисно надавав вказівки своїм підлеглим ігнорувати наявні факти.

03

Слідчі Київського відділу поліцій в м. Одесі і ГУНП в Одеській області разом з групою процесуальних керівників Одеської місцевої прокуратури №4 у ніч пожежі отримали відомості по можливу причетність до виникнення пожежі керівника танцювального колективу «Адель» Єгорової Тетяни.. Вказаний факт на даний час підтверджено висновком експертизи.

Вказана інформація відразу була направлена заступнику прокурора Одеської області Юрію Кічуку, який контролював хід слідства збоку прокуратури Одеської області.

Після чого, надав команду на погодження обвинувального акту, щодо Петроса Саркісяна. прокурором Хорсуненко, який направив його у суд без встановленні обставин та причин виникнення пожежі, причинного зв’язку та висновку про порушення вимог пожежної безпеки будь-якою особою. Таким чином, з моменту початку розслідування до теперішнього часу прокурор Юрій Кічук. свідомо обманює потерпілих та суспільство.

04

Вже отримані дані та висновки експертиз про винуватість Єгорової , а Кічук продовжує знущатися над потерпілими в зв’язку з тим, що мабуть отримав величезні гроші за приховування злочину здійсненого іншою особою — Єгоровою Тетяною та/або з інших корисних та не відомих мені причин.

Робота даного прокурора — Кічука ганьбить створений інститут прокуратури України та викликає неприязнь та недовіру до робітників прокуратури, підкреслює Сергій Кулініч. Крім того, Юрій Кічук  разом з прокурором Одеської області Олегом Жученко обманув керівництво держави та після цього генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що притягнути до відповідальності усі винні у виникненні пожежі.

Повідомляю, що жодна людина винна у виникненні пожежі не притягується до відповідальності. Усе це приховане завдяки «чесної роботі» Кічука.

Саме цей прокурор контролює роботу кожного процесуального керівника в Одеській області.

Таким чином, заступник прокурора Одеської області Кічук Юрій Володимирович неналежно виконує службові обов’язки та постійно вчиняє дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.

05

З огляду на викладене прошу: притягнути заступника прокурора Одеської області Кічука Юрія Володимировича до відповідальності по ст. 49 Закону України «Про прокуратуру» та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді звільнення з посади.

Усі зазначені мною відомості та подані матеріали є правдивими. Я обізнаний із тим, що у разі поширення неправдивої інформації мене може бути притягнуто до встановленої законом відповідальності.

Також, слід зазначити, що Петрос Саркісян тяжко хворий, про це свідчать матеріали медичного висновку.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment