Хто має відповідати за загибель киян через зачинені укриття – Зеленський відповів журналістам: «Сказав би так: може бути нокаут»

Президент Володимир Зеленський вказує, що правоохоронці мають притягати місцеву владу до відповідальності у випадках, коли не забезпечується цілодобова доступність укриттів. Про це він сказав у відеозверненні.

«Захист людей – це захист на всіх рівнях. Укриття мають бути доступними. Ніколи більше не має повторитися ситуація, як цієї ночі в Києві, коли люди прийшли в укриття, а укриття – зачинене», – зазначив президент.

За словами глави держави, обов’язком представників місцевої влади, і «дуже конкретним обов’язком» є забезпечення наявності та цілодобової доступності бомбосховищ.

«Боляче бачити недбале ставлення до цього обов’язку. Боляче бачити втрати. І якщо обов’язок на місцях не виконується, це прямий обов’язок правоохоронців – притягати до відповідальності», – підкреслив він.

Зазначимо також, що питання відповідальних за зачинені укриття Зеленський прокоментував і на пресконференції після завершення у Кишиневі в четвер саміту Європейської політичної спільноти.

«Відповідатимуть всі. Реакція буде тверда. Все. Дуже конкретні люди. Треба ж приїхати (назад до України): покажуть мені деталі – розберемось. Обов’язково люди будуть відповідати за те, що якісь люди втратили можливість потрапити в бомбосховище і, на жаль, загинули. Нам Росії – цих ворогів – мало, у нас є ще й внутрішні… Сказав би, але багато журналістів… Є слово, крутиться (в голові), але не можу», – заявив він.

Втім, після тривалої паузи та оголошення про завершення пресконференції Зеленський несподівано доповнив свою відповідь таким чином: «Сказав би так: може бути нокаут». Імовірно, глава держави натякнув на мера Києва Віталія Кличка, що до отримання чинної посади був чемпіоном світу з боксу.

Зазначимо, що перед зверненням президента Київська міська прокуратура повідомила, що в межах розслідування трагічних наслідків недопуску громадян до укриття вже затримано чотирьох осіб: першого заступника Деснянської райадміністрації Києва, директора медичного закладу та його заступника, а також охоронця.

Кличко пійшов проти Зеленського

Укриття виявилось відкритим, але вхід через хол. Місцеві стверджують, що вночі воно не працює. Адміністрація це спростовує, в КМДА кажуть, що працюють цілодобово.

Міський голова столиці натякає, що він невинен, мовляв, глави районів – це депутати «Слуги Народу», на яких він немає ніякого впливу.

Охоронця з укриття у поліклініці Деснянського району арештували. Про це повідомляє кореспондент NV з місця подій.
За словами мешканців сусідніх будинків, це не перший подібний випадок. За останній місяць охоронець укриття розпивав алкоголь на робочому місці та не відкривав двері.

Люди намагалися до нього достукатися протягом 15-20 хвилин.
Місцеві повідомили що в Деснянському районі не відкрили щонайменше ще два бомбосховища у загальноосвітніх школах. Про це вони проінформували Віталія Кличка.

Киянка «розриває» Кличка

Жительку Троєщини обурив коментар Кличка про ситуацію з укриттями у Деснянському районі столиці.

«Прокуратура, СБУ, Нацполіція проводить розслідування відносно того, чи було укриття закрито чи ні», – молотив бюрократичними штампами недолугий мер столиці.

Кличко розповідав, що перевіряв укриття разом з місцевими жителями в найближчій школі Деснянського району під час тривоги. Укриття виявилось відкритим, але вхід через хол. Місцеві стверджують, що вночі воно не працює. Адміністрація це спростовує, кажуть, що працюють цілодобово.

Підіб‘ємо підсумки комунікації Віталіка-мера з киянами

▪️Віталік прийняв рішення та дав доручення перевірити всі укриття в місті Києві на 462 день війни. Тобто, знадобилося три смерті, щоб цим зайнятися сьогодні.

▪️Віталік домовився з патрульною поліцією, що вони контролюватимуть роботу укриттів вночі. А днем, хто буде контролювати – це перше питання, а друге питання, як він це собі уявляє (механізм), якщо після початку тривоги уламки ракети прилетіли через 4 хвилини?
▪️Майже п”ятнадцять годин пройшло після нічної трагедіі та досі не встановлено, так були двері відчинені у бомбосховище чи зачинені . «Це визначать слідчі дії» – прокоментував Віталік.


▪️Ну і саме трешове. Мер публічно не вибачився перед рідними загиблих та не висловив співчуття.
Зате із задоволенням робив знімки з киянами…

Віталія Кличка чекають великі проблеми

Як би він не намагався перекласти свою відповідальність на підлеглих, йому доведеться відповідати за закриті бомбосховища.
Таке буває, коли ти повністю занятий схемами в КМДА і тобі тупо не до простих людей з їх проблемами.

Тепер чекаємо на наступний крок Президента України – нокаут так нокаут!

Sharing is caring!

Send a Comment