Битва за Україну: Хто віддав наказ йти в Іловайськ? – відео

6 жовтня Вадим Хомаха мав розмову у прямому ефірі з головою Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України VII скликання з розслідування трагедії під Іловайськом Андрієм Сенченком. Вони обговорили причини й наслідки цієї трагедії.

Вадим Хомаха: У мене таке питання. Ви все ж таки встановили, хто віддавав команди? Тобто хто командував військами? Зараз з’явився так званий документальний фільм естонського документаліста про те, що фактично всю відповідальність за Іловайськ має нести Геннадій Корбан, який фактично направив туди добровольчі підрозділи. Я не знаю, ця версія випливає в різних варіантах — чому я і хочу цей документ (звіт ТСК) викласти.

https://www.facebook.com/vadim.khomakha/videos/1813979052051865/?notif_id=1538759131389907&notif_t=live_video

Andriy Senchenko: Це брехня стовідсоткова. Що б вони не казали, а в матеріалах Комісії є офіційні документи про затвердження військової операції по деблокуванню Іловайська. До речі, десь четвертого — ну, я можу помилитись на одну добу — четвертого серпня, четвертого-п’ятого — Порошенко як Верховний головнокомандувач затвердив план оточення — стратегічний план оточення Донецька. Операція військова — хочу підкреслити: військова, а не міліцейська. Операція по взяттю під контроль Іловайська — це частина цього стратегічного плану. Треба було перерізати комунікації з угрупованням, яке базувалось в Донецьку. На жаль, на це не вистачило сил.

У цій ситуації вони не приймали рішень, а коли приймали, ці рішення були практично абсурдними. Це можна назвати встановленням димової завіси, щоб не відповідати за бездіяльність чи злочинні накази. Треба було приймати рішення — або вводити резерви, якщо вони були. Або, якщо не було резервів узяти під повний контроль Іловайськ — тоді виводити наших військових з Іловайську. А вони ніякого рішення не приймали.

Тепер повертаючись до Корбана. Ще раз хочу нагадати, що в матеріалах нашої Комісії є документ, офіційний, направлений на Хомчака, який керував цим сектором — це документ штабу так званого АТО, яким затверджувався план військової операції зі звільнення Іловайська. Тобто це була частина стратегічного плану, затвердженого Порошенком, а потім уже на його виконання був план стосовно Іловайська. І де там Корбан, я не розумію. Тоді долучалися різні люди, хтось чимось допомагав, хтось у чомусь намагався брати участь. Але були люди, які узгоджували рішення, і які відповідають за нього. Ці люди — президент України Порошенко і це, безперечно, Муженко як керівник Антитерористичної операції. Він тоді мав три посади. Він був першим заступником АТЦ — Антитерористичного Центра СБУ. Він як перший заступник був керівником Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей, і він був керівником Генерального штабу. Так само Назаров мав три посади. Все це якраз є наслідками того, що не виконувалася Конституція України, не виконувався Закон України про оборону України. Одні вважались керівниками, інші узгоджували рішення, а відповідали своїм життям там військові.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment