2 квітня 2015 року під стіни Апеляційного суду Київської області прийшли переконати Феміду близько двох сотень хліборобів, членів їх сімей, мешканців міста-райцентру Кагарлик та власників земельних паїв не накладати арешт на майно одного з провідних хліборобських підприємств країни — ТОВ «Русава-К», щоб не зривати цьогорічну посівну кампанію, оскільки це позбавить їх єдиного джерела доходів.
До речі, зібраного врожаю (а це мало не чотири тисячі тонн зернових) було б достатньо для забезпечення потреб усіх киян хлібом на тривалий час. Учасники акції не виключають, що наступного року далеко не кожен киянин зможе скуштувати на Пасху смачної паски.
Апеляційна скарга рейдера і колишнього нардепа Бортника не була задоволена
Цього квітневого дня розглядалася апеляційна скарга колишнього співвласника підприємства та екс-депутата Верховної Ради України І скликання Володимира Бортника на ухвалу Кагарлицького районного суду з вимогою накладення арешту на все майно компанії ТОВ «Русава-К». Таку вимогу він обґрунтував необхідністю забезпечення поданого позову про повернення йому понад 12 млн. гривень, які він начебто позичив своїй же компанії ще у 2012 році (?!).
Той факт, що Володимир Бортник вперше за стільки років раптом згадує про заборгованість підприємства перед ним та ще й вимагає заблокувати рахунки фірми саме у період, коли повинні проходити посівні роботи вже нікого не дивує. Однак, люди хочуть дізнатися хто і куди потім спрямував ці кошти з рахунків фірми.
При цьому, працівники ТОВ «Русава-К» стверджують, що директором компанії на той час був Володимир Бортник і саме він повинен дати пояснення з цього приводу. Тож, в ході акції було вирішено звернутися до правоохоронних органів з проханням уважно вислухати його пояснення.
Люди вкрай обурені таким цинічним нахабством екс-директора фірми Володимира Бортника та звинувачують його в тому, що протягом останніх років штучно довів до банкрутства немало заснованих та очолюваних ним підприємств, умисно зумовивши виникнення багатомільйонних боргів.
Так, борг ЗАТ «Міжнародна агропромислова корпорація» перед бюджетом України становить 12 млн. 700 тис. грн., перед компаніями-постачальниками (у тому числі оплата послуг Державної служби охорони) — 24 млн. 120 тис. грн. Засноване Володимиром Бортником ПСП «Росава» заборгувало перед бюджетом країни 4 млн. 567 тис. грн., а борг перед постачальниками склав 12 млн. 800 тис. грн. Заснований горе-бізнесменом ВАТ «Кагарлицький цукровий завод» також не оминула лиха доля. За словами колишніх працівників заводу, його борг перед ТОВ «Русава-К» на момент банкрутства становив близько 19 млн. грн.
В процесі акції біля будинку правосуддя стало відомо, що ні Володимир Бортник, ні його представники, мабуть, злякавшись народного гніву, до суду не з’явилися. Попри неявку позивача, розгляд справи все ж таки розпочався.
За годину-півтори Апеляційний суд виніс свій вердикт і справу знову було відправлено до Кагарлицького районного суду. Тож, акцію люди закінчили з надією на те, що суд першої інстанції, який нещодавно відмовився накладати арешт на майно ТОВ «Русава-К» не змінить свого попереднього рішення.
Брехня обійде пів-світу раніше, ніж правда встигне взути черевики
В ході проведення акції від власників земельних паїв та самих працівників ТОВ «Русава-К» присутні на ній журналісти отримали багато цікавої, але й не дуже приємної інформації. Не хотілося б квапитися з висновками та озвучувати своє ставлення до пана Бортника, з яким особисто не було нагоди познайомитись, тому подаємо те, що почуто від людей та побачено у наданих документах.
Так, 22 березня цього року під час зборів пайовиків група невідомих і озброєних автоматичною зброєю чоловіків у камуфляжі та балаклавах привселюдно жорстоко побили директора ТОВ «Русава-К» Івана Калдіна. Потім одягнули на голову мішок та вивезли до іншого населеного пункту, де продовжували бити. Коли зрозуміли, що він не є новим власником ТОВ «Русава-К» Леонідом Мосійчуком, а всього лише директором цієї компанії — відпустили, проте, відібрали у нього сумку з документами підприємства та грошима. Кажуть, начебто, в сумці було чимало доларових купюр.
Під час вчинення над І. Калдіним розправи, вказані особи зазначили, що вони є представниками батальйону «Донбас» та приїхали «відновити справедливість», покаравши нового власника компанії Леоніда Мосійчука. При цьому, метою візиту було не тільки спричинити фізичних страждань, а й змусити у такий спосіб переоформити підроблені (на їх думку) документи ТОВ «Русава-К» на іншу особу. Леоніда Мосійчука вони звинувачують у тому, що він підробив документи та переоформив підприємство на себе, скориставшись загибеллю під Іловайськом 19 серпня 2014 року бійця батальйону «Донбас» громадянина США Маркіяна Паславського, котрий разом з Володимиром Бортником були співзасновниками ТОВ «Русава-К».
Наслідком цих подій стала незабаром скликана Володимиром Бортником за підтримки екс-нардепа Володимира Яворівського та ще ряду осіб прес-конференція в УНІАН, на якій були озвучені практично ті ж самі тези, що напередодні розповідали озброєні кривдники Івана Калдіна. Щоправда екс-нардепи робили це дещо дипломатичніше та без нанесення побоїв.
От лише не зрозуміло, чому Володимир Бортник назвав під час прес-конференції Леоніда Мосійчука громадянином Росії? Причому зробив це навмисне, зазначивши, що останній прописаний у Криму.
Це просто якесь знущання – чисто таке, що Марк продає свою долю (очевидно, мав на увазі частку – ред.) росіянину…
Невже учасники прес-конференції – той же пан Яворівський, який не одну каденцію депутатствував у ВР, – і справді вважають Крим територією РФ? У невігластві його та давнього соратника Бортника запідозрити не можна. Тож залишається одне – вони стали першими кандидатами, які мають понести кримінальну відповідальність за публічне заперечення факту військової агресії країною, яка визнана країною-агресором.
Адже днями у Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується запровадити саме таку норму. Цим законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією майна або без такої. А за аналогічні дії, скоєні представником влади, або повторно, або за попередньою домовленістю групою осіб караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без неї.
Втім нашим вже немолодим потенційним злочинцям вистачить і по 3 роки, аби у здирницькому запалі й у прагненні загарбати чуже вони не втрачали почуття міри.
Отже, Леоніда Мосійчука вдруге було звинувачено в підробленні підписів загиблого Марка Паславського, поставлених ним 11 серпня на договорі купівлі-продажу ТОВ «Русава-К» та протоколі установчих зборів, згідно з якими із числа засновників було виведено Володимира Бортника, а сама фірма дісталася Леоніду Мосійчуку.
Маркіян Паславський — одна з останніх світлин, коли у серпні 2014 року він був у Києві
Володимир Бортник категорично заявляв, що Марк Паславський з липня місяця і до самої загибелі – 19 серпня 2014 року – перебував у зоні АТО і звідти не відлучався. Таким чином, вважає він, всі документи є підробленими.
Попри звинувачення Леоніда Мосійчука в тому, що він безчесно скористався героїчною загибеллю бійця для особистої наживи, про свою честь та гідність у цьому процесі Володимир Бортник промовчав. Але брехливість та безчестя цього пана обернулося проти нього ж. Він, щоб про всяк випадок підстрахуватися, подав до реєстраційної служби, а також у всі можливі правоохоронні та судові інстанції копії документів серед яких, зокрема, «Протокол зборів засновників ТОВ «Русава-К». І перше, що впадає в око, – це приголомшлива неузгодженість дати його підписання. Цей «Протокол зборів засновників», який підписано Володимиром Бортником та «особисто Марком Паславським», датовано… 6 серпня 2014 року?! Пане Бортнику, так це ж за Вашим наполяганням – дата його перебування в АТО!!! Забрехалися Ви і це вже бачать, окрім панів на кшталт Яворівського та інших ваших з ним подільників.
Що тут скажеш? Вже давно і не нами було підмічено, що ідіоти взагалі дуже небезпечні, і навіть не тому, що вони неодмінно злі, а тому, що вони чужі будь-якій поміркованості і завжди йдуть напролом, нібито шлях, на якому вони опинилися, належить їм одним…
Держави гинуть тоді, коли не можуть відрізнити добрих людей від поганих
Слідами відео, зробленого колегами програми «У полі зору» телеканалу УТ-1
Підійшов чоловік і наставив на нас зброю…
Викрадачі сказали, якщо я хочу, щоб у мене з Бортником було все нормально, то я повинен запросити сюди Мосійчука, аби він отписав те-то і те-то… Вони везли мене убивати…
Бієць-доброволець Франко, він же Марк Паславський, у серпні 2014 дає інтерв’ю журналісту «Vice News»
Марка я знав 23 роки… Екс-депутат ВР І скликання Володимир Бортник – називає себе «другом» Марка, однак замовчує, що Маркіян Пославський відсторонив свого колишнього партнера від обов’язків директора, бо той дохазяйнувався так, що все побанкротив…
Роман Літвінов – адвокат Володимира Бортника – стверджує, що власниками ТОВ «Русава-К» стають «невідомі особи, які донині не мали ніякого відношення до цього підприємства»
Звинувачуються і судді. За словами екс-депутата ВР та його адвокатів, у справі фігурують корупційні схеми…
Я розумію, що пан Бортник, можливо, і не вміє оперувати юридичними знаннями, тому звинувачує мене, виходячи із власних обставин. Але ж його адвокат розуміється на законах України. То чому ж він не зазначив, яку норму ЦПК (Цивільно-процесуального кодексу) України я порушив по даній справі?..
Замість мене Бортник поставив директором місцевого «генерала» Кагарлицького козацтва…
«Козацький генерал» пан Кармадських (чи все ж таки Кармацьких? – ред.) гаваріт ісключітєльно на рускам язикє
Каже, що не знав про якесь там викрадення людини…
За тиждень до побиття та викрадення Івана Калдіна Бортник призначив «козацького генерала» Кармацьких «новим директором» ТОВ «Русава-К»
Мені сказали, що ось цей чоловік (Карнацьких – ред.) призначений виконавчим директором на ваше підприємство…
Наказ Бортника про призначення Карнацьких виконавчим директором фірми
«Генералу» не вдалося потрапити на підприємство…
Карнацьких прийшов і сів без запрошення навпроти мене на місце мого помічника і почав мені «ТИкати»
Я сказав йому: «Шановний, Ви перебуваєте в приміщенні державної установи. Лише після третьої чи навіть четвертої вимоги він (Карнацьких – ред.) залишив мій кабінет…»
«Ця прєступная групіровка, туда входят і чіновнікі Кагарлицкого района, і судья Закаблук, каториє вирішували всє питання, как ім нада. Оні і печать поддєлалі і подпісь, а сей час експєртіза доказала, что печать і подпісь – всьо ето поддєльноє…»
Однак ані пан Бортник, ані Олексій Карнацьких не зазначають, що експертиза проводилась на підставі КОПІЙ документу, а не ОРИГІНАЛУ. А у відповідності до чинного законодавства така перевірка не є дійсною…
Замовчується та обставина, що на сьогоднішній день є кримінальне провадження стосовно шахрайських дій з боку пана Бортника і причетності осіб, котрі зараз ходять в суди і приводять представників мас-медіа. А ще тих, хто приходять на підприємство і зазначають, що саме вони є директорами. Відносно даних осіб також проводиться кримінальне провадження і слідство намагається допитати їх хоча б якості свідків…
Слід зазначити, що Володимир Бортник, називаючи себе власником агропідприємства «Русава-К» не має жодного документу, який би засвідчив його право власності…
У той же час, за даними Єдиного державного реєстру, власником ТОВ «Русава-К»…
є Леонід Мосійчук,
а директором Іван Калдін…
Крім того, пан Бортник, звинувачуючи своїх опонентів у підробці підписів, замовчує ще одну деталь (дуже м’яко сказано! Адже ця «деталь» тягне на кримінальний злочин – ст. 358 КК України – ред.) і суддя Олександр Закаблука показує, наскільки різняться підписи начебто однієї людини – пана Бортника!
Довідка «Нашої версії»:
Яка відповідальність за підроблені документи, стаття?
Відповідальність за використання підробленого документа передбачено в частині 4 ст. 358 КК України (штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850 гривень, арешт до півроку або обмеження волі до двох років). Але тут ще є відповідальність за вступ в злочинну змову, з особою, що збуває підроблений документ (дві людини – група осіб), тобто відповідальність передбачена у частині 3 цієї ж статті (обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років).
У всій цій історії лякає ще один факт – побиття та викрадення людини посеред білого дня та ще й у присутності кількох сотень свідків!
Це наскільки шокуючи, що я не можу вам передати. Вже минуло більше тижня, а відчуття дуже тяжке…
До кого ж тоді нам звертатися про захист від цих людей, скажіть мені?..