Інтелігенція просить Порошенка врятувати українську службу Euronews, яка може припинити роботу

канал

Десятки відомих культурних діячів, науковців та журналістів попросили президента та прем’єр-міністра України допомогти українській службі Euronews, яка може припинити роботу.

“Українська редакція, єдина з 13-ти мовних служб та один з небагатьох голосів нашої країни у Європі, опинилася на межі закриття вже найближчими тижнями”, – йдеться у зверненні.

Підписанти вказали, що канал вирішив припинити українське мовлення через відсутність фінансування та борги з боку Національної телекомпанії України.

Керівників держави попросили втрутитись в ситуацію, щоб зберегти українську редакцію.

“Наголошуємо на важливості збереження і підтримки україномовного медіаресурсу в ЄС”, – йдеться у заяві.

Активісти наголосили, що українське мовлення може зникнути на фоні “зростання проросійської пропаганди у Європі”.  Звернення підписали 62 громадських, культурних та наукових діячів України: Ярослав Грицак, Микола Вересень, Віктор Морозов, Тарас Чубай, Віталій Портніков, Марія Бурмака, брати Капранови, В’ячеслав Брюховецький та інші.

Українська служба Euronews працює з 2011 року.

Це стало можливим після укладання угоди між каналом та Національною телерадіокомпанією України. Частину фінансування надавала держава.

За роки роботи НТКУ заборгувала значну суму коштів, а в середині 2016 Euronews навіть виграв судовий позов через борг у 10,5 мільйона євро.

У січні 2015 року українська влада заявила, що припиняє фінансувати проект.

Тоді відомий бізнесмен Дмитро Фірташ спробував стати партнером каналу, проте їхня співпраця не вдалась.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment