Ірпінська громада зупиняє забудову заплави — фото

У ніч на 20 лютого група активістів Ірпеня отаборилася біля в’їзду на будівельний майданчик «Синергія Сіті», який в народі називають «ЖК Школа». Справа в тім, що вже понад два роки у цій частині Ірпеня біля заплави висять плакати із надписами про початок будівництва нової школи. Насправді у цьому місці на торф’яних ґрунтах звели й продовжують будувати житлові будинки по 10 і більше поверхів.

Дана земельна ділянка має сільськогосподарське призначення і знаходиться поза межами Ірпінської міської ради. Незважаючи на це, тут повним ходом ведеться будівництво — тільки не обіцяної школи, а житлових будинків з квартирами на продаж.

Численні порушення законодавства причиняли неодноразові арешти цього будівництва. Проте, арешт будівництва у заплаві одним судом змінювався його скасуванням іншим судом. Так триває вже більше року. Дотепники жартують, що судові перипетії значно підвищують собівартість будівництва.

Аби припинити це неподобство, група ініціативних ірпінчан вирішила перекрити в’їзд на територію самодіяльного будмайданчика. Про це повідомив у соцмережі Фейсбук депутат Ірпіньради Лаврентій Кухалейшвілі, опублікувавши відповідне відеозвернення.

Відео: https://www.facebook.com/LavrentiyK/videos/2774211072614020/

Коли вже активісти стояли з пікетами, вранці 20 лютого спочатку ЖЕКівська машина приїздила висипати сміття. Потім фура із газоблоками намагалася завезти їх на будівельний майданчик. Не змігши потрапити на цей будмайданчик, поїхала шукати об’їзних шляхів.

Активісти розповідають, що також завернули трактор. Натомість він проник на будмайданчик через інші ворота, переїхавши при цьому тротуар, не розрахований на такі навантаження.

Водночас із іншого боку вулиці Підгірна — навпроти через залізничну колію — зафіксоване чергове розриття в заплаві Ірпінь-річки. Відтак, активісти вирішили перешкоджати вивезенню торфу з цього місця.

З усього видно, що цікаві події розпочалися у заплаві неподалік залізничного мосту. Журналісти місцевого видання «Зоря Приірпіння» пообіцяли й надалі інформуватиме читачів про перебіг подій довкола будівництва під кодовою назвою «ЖК Школа».

До слова, це вже не перше протистояння Громади проти забудови заплави. Рік тому небайдужі люди, об’єднавши свої зусилля, завадили забудові заплави в районі шлюзу № 6.

Юля СВІЧКОГАС, Олександр НАКАЗНЕНКО

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment