“Ісламська держава” вербує молодих німців у соцмережах

Розчаровані у суспільстві молоді люди – ціль вербувальників ІД, розповів голова німецької контррозвідки Ганс-Ґеорґ Маасен. Утім, каже він, в інтернеті радикалізується і чимало “порядних громадян”.

Ганс-Ґеорґ МаасенГанс-Ґеорґ Маасен

Терористичне угруповання “Ісламська держава” (ІД) використовує спеціальних “мисливців за головами” у соціальних мережах та онлайн-месенджерах для вербування незадоволених життям молодих людей у Німеччині. Окремим їхнім жертвам ледь виповнилося 13-14 років, заявив голова Федерального відомства з охорони конституції Ганс-Ґеорґ Маасен у четвер, 19 січня.

Такі “хедхантери”, за його словами, “спілкуються із молоддю та зацікавлюють її ісламістською ідеологією”, – цитує його агенція Reuters. Маассен провів історичні паралелі між діяльністю пропагандистів ІД та агітацією комуністів чи націонал-соціалістів під проводом Адольфа Гітлера. Близько 20 відсотків з 900 завербованих ІД у Німеччині осіб, які відправилися воювати за ісламістів у Сирію та Ірак, – жінки, вказав голова спецслужби.

Радикалізація “порядних громадян”

Очільник контррозвідки також відкинув критику на адресу спецслужб щодо берлінського терориста Аніса Амрі. За словами Маасена, безпекові відомства були добре обізнані з Амрі та стежили за ним, але не змогли взяти під варту, додає інформагентство AFP. Він також зазначив, що у Європі зараз радикалізується чимало “порядних громадян” – через спілкування у закритих спільнотах в інтернеті погляди людей зі схожими переконаннями взаємно посилюються у бік готовності до насильства.

Маасен додав, що правоохоронці стежать за діяльністю 548 ісламістів, які становлять потенційну загрозу, проте за законом вони не можуть заарештувати їх до скоєння злочину. Утім, як раніше повідомлялося, уряд пропонує змінити цю практику та дозволити затримання “ймовірних злочинців”.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment