Іван Баканов перебуває під слідством – ЗМІ

Ексглава Служби безпеки України Іван Баканов став фігурантом кількох кримінальних проваджень щодо окупації прикордонних територій України.

Про це повідомляє NV з посиланням на анонімного високопоставленого представника Офісу президента України.

За даними видання, Баканова звинувачують у провалі роботи СБУ у передвоєнний та початковий період повномасштабного вторгнення росії. Зокрема, це стосується появи у відомстві російських агентів на зразок екс-начальника кримського управління СБУ Олега Кулініча.

Джерело наголосило, що деякі співробітники Офісу президента були просто шоковані тим, як Баканов керував спецслужбою.

Наразі екс-глава СБУ нібито перебуває під слідством. При цьому співрозмовник видання не став називати, в яких розслідуваннях «засвітився» Баканов.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський усунув Баканова з посади у липні 2022 року. Як пояснив глава держави, основною причиною усунення стала аномально велика кількість зрадників серед спецслужби. Після цього Службу очолив Василь Малюк.

Раніше нардепи заявили, що СБУ завершила службове розслідування проти Баканова, але його результати поки що не оприлюднять.

Згідно зі словами члена парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони й розвідки Федора Веніславського, питання щодо діяльності екскерівника служби Баканова порушили на засіданні комітету у понеділок, 6 лютого, за участю Малюка.

«Спеціальні процедури щодо перевірки пана Баканова завершені. Думаю, що про це суспільство буде проінформоване, коли це буде необхідно. Тому що це грифовані матеріали перевірки, матеріали з обмеженим доступом. Вчора ми також отримали відповідь, де перебуває пан Баканов. Він перебуває в Україні», – сказав Веніславський.

При цьому, на запитання, чи знає він, що саме в цих матеріалах службового розслідування, Веніславський відповів, що члени комітету «допущені до всіх рівнів державної таємниці, але не завжди можуть говорити».

Водночас, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони й розвідки комітету Роман Костенко, який теж був присутній на засіданні комітету, заявив ЗМІ, що не знає, чи виявлені службовим розслідуванням якісь факти злочинів, вчинені Бакановим.

На думку Костенка, матеріали розслідування потрібно передати в Державне бюро розслідувань.

«Пан Баканов є військовослужбовцем. Тому такі справи розслідує ДБР. Але наскільки я знаю, ця справа не передана до ДБР і я не знаю, чи взагалі там є факти злочину. Але ДБР має вивчати результати цього розслідування. Тому конкретики не було», – сказав він.

Згідно зі словами Костенка, засідання комітету проводилося не в закритому режимі, не в спеціальному приміщенні, тому Василь Малюк не міг вільно відповідати на всі запитання.

Нагадаємо, в липні 2022 року президент України Володимир Зеленський відсторонив голову СБУ Івана Баканова від посади. Як пояснив глава держави, основною причиною відсторонення стала аномально велика кількість зрадників серед спецслужби. Зеленський зазначив, що було зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораціонізму співробітників органів прокуратури, досудового розслідування, СБУ та інших правоохоронних органів. Понад 60 співробітників прокуратури та СБУ відкрито перейшли на бік ворога, залишилися на окупованій території та працюють на окупантів. У 198 провадженнях вже повідомлено про підозру основним фігурантам.

Як тоді пояснив заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов, стосовно Баканова буде проведена службова перевірка, за результатом якої і буде вирішено питання звільнення. Вже за кілька днів Баканова звільнили з посади.

Sharing is caring!

Send a Comment