Понад 60% нинішніх дітей працюватимуть у професіях, яких зараз не існує. Маркетолог Іветта Делікатна розповіла, чому батькам не варто хвилюватись за оцінки, а за що хвилюватись варто.
Іветта Делікатна, (на фото вгорі) співзасновниця філії Інституту сингулярності в Києві розповіла про компетенції майбутнього:
«Насправді, нічого дивного в цій цифрі 63% немає. Якби 20 або 40 років тому хтось намагався б підняти таку статистику, вона була б такою ж. Ніхто з нас не може навіть припустити, як зміниться глобальний світ, як на нас вплинуть технології. Нам важко навіть припустити, як будуть називатися майбутні професії. Інша справа, ми навчилися розуміти, які навички будуть потрібні.
Якщо швидкість змін навколо настільки висока, людині потрібно вчитися швидко адаптуватися і бути гнучким, приймати зміни, швидко переучуватися, не сприймати все, що він засвоїв, як догму.
Швидкість і гнучкість у здатності до навчання і сприйнятті світу, напевно, найголовніший навик. Якщо нам обіцяють, що технології замінять багато людської праці, цього не потрібно боятися. Бояться ті, які мислять лінійним мисленням, проблемами, які породять роботи навколо нас, а треба мислити можливостями, які ці роботи теж створять. Вони звільнять наш час, з’являться нові завдання. Нічого страшного в цьому немає. Навпаки, людина повинна бути до цього готова, а готовою вона може бути, розвиваючи в собі людське».