Кабмін України планує зменшити швидкість руху на дорогах міст до 50 км/год

bezymyannyj

Очільник «Укравтодору» Славомір Новак назвав швидкість першочерговим ворогом пішоходів і водіїв на дорогах

Максимально допустиму швидкість руху на дорогах у населених пунктах варто знизити з 60 до 50 кілометрів за годину. Про це заявив в.о. голови «Укравтодору» Славомір Новак під час засідання Кабінету міністрів, передає «Українська правда».

«Усі європейські країни згодні в одному, що першочерговим ворогом пішоходів, а також водіїв на дорогах є швидкість. Настає час, коли потрібно почати говорити про збільшення штрафів за швидкість й зниження швидкості у містах із 60 до 50 км на годину», – сказав він. «В європейських містах є 50 км за годину, а в особливих пунктах є 30 км за годину», – додав Новак.

anons

Раніше ЗМІ повідомляли, що в Раді приготували новий пакет пропозицій з боротьби з пияцтвом за кермом серед українських водіїв. Так, ініціативна група нардепів пропонує ввести градацію санкцій залежно від ступеня сп’яніння. Щоб людина з вмістом алкоголю в крові 2,50 проміле несла більш жорстке покарання, ніж водій, у якого виявили, наприклад, 0,3 проміле. Зараз і того, й іншого б’ють гривнею однаково. Також допустимий поріг алкоголю крові пропонується підняти з 0,2 до 0,5 проміле. Але не для всіх, а тільки для досвідчених водіїв.

Укравтодор планує побудувати 500 розв’язок і тисячу переходів

doroga

Укравтодор розробив план заходів щодо боротьби зі смертністю на дорогах. Як повідомляє Центр транспортних стратегій ЦТС, план заснований на Стратегії безпеки руху і включає принципи системи 4E: Engineering (інженерні стандарти: стандарти проектування, будівництва і безпеки на дорогах; стандарти автомобілів); Emergency (порятунок: швидка медична допомога, допомога після аварії); Enforcement (правоохоронний нагляд і контроль: контроль швидкості, контроль вмісту алкоголю в крові водія, контроль технічного стану транспортного засобу, контроль навантаження на дорогу); Education (освіта і навчання: усвідомлення і розуміння ризиків, форм ювання поведінки водіїв, пасажирів, пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів).

В рамках плану Укравтодор пропонує побудувати 500 кільцевих розв’язок замість нерегульованих перехресть, оновити технічні стандарти для проектування і будівництва доріг. Також передбачається створення 1000 наземних пішохідних переходів, з огляду на острівці безпеки, освітлення, якісні дорожні знаки і розмітку. У тому числі відомство має намір споруджувати надземні і підземні переходи, будувати об’їзні дороги і створювати безпечні перехрестя.

За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, в 2018 році на безпеку на дорогах уряд виділить 1,6 млрд. грн., в 2019-му – 2,5 млрд. грн. З 2020 року буде виділятися не менше 3,5 млрд. грн.

За даними Міністерства інфраструктури України, в минулому році на українських дорогах загинуло близько 3,5 тис. чоловік, а 33,5 тис. були травмовані.

Джерела: 1) http://kontrakty.ua/article/103464

2)  http://www.pravda.com.ua/news/2017/06/14/7146895/

 

Sharing is caring!

Send a Comment