Кадрові війни у санаторії «Україна» – як у ворзельському лікувально-відпочивальному закладі спалахнув скандал щодо призначення неіснуючого за штатним розкладом директора

Санаторій «Україна» – це дочірнє підприємство приватного акціонерного товариства (ПАТ) «Укрпрофоздоровниця» й тому тут вважають, що жодного погодження від громади на зміну керівника не треба. Мовляв, кадрова політика – це приватна справа власника. Але ж від того, хто і як управлятиме санаторієм залежить наповнення бюджету та долі кількох сотень людей. Санаторій «Україна» – це 200 робочих місць для Приірпіння і один з найбільших платників податків селища Ворзель. Земля санаторію, яка перебуває в його користуванні та приносить місцевому бюджету дохід, – власність ворзельської громади. Нещодавно у Ворзелі вже був земельний скандал, коли стало відомо, що син заступника генпрокурора Даниленка має тут майже 5 га лісу. У випадку з санаторієм «Україною» тутешньої землі у зеленій зоні поблизу столиці аж 11 га. А це мільйони гривень і ласий шмат для забудовників житла.

 дом-садик

Замість обіцяного дитсадка у Ворзелі цинічно звели житлову багатоповерхівку, але транспарант, що дбають про діток, залишили

Попри те, що це підприємство (юрособа) – приватна власність, землі належить громаді, а держава тут є основним замовником послуг для лікування та реабілітації людей із серцево-судинними захворюваннями та сплачує ДП «Санаторій «Україна» кошти за пацієнтів, які тут перебувають. За ці надходження відповідає Фонд соцстраху Мінсоцполітики.

Коли держава цього року не давала коштів, санаторій був на межі виживання, під загрозою навіть було вимкнення енергопостачання. І якщо протягом року з фінансуванням були проблеми, то наприкінці року санаторій «Україна» мав отримати майже 800 тисяч гривень для вирішення питань, що за рік накопичились. На це були зосереджені всі зусилля.

Липовецкий

За ініціативи головного лікаря Андрія Липовецького, влаштовувалися пікети, запрошувались телеканали і люди перекривали дорогу. Адже, аби отримати ці кошти за послуги, надані Мінсоцполітики за обслуговування хворих людей, Липовецький змушений був збирати пікет біля траси Київ-Ковель. Сюди ж прийшов селищний голова Ворзеля – Олександр Венгрик. Але зарадити проблемам він не міг ані раніше, ані тепер.

голова та лікарь

У листопаді чинного головного лікаря Андрія Липовецького повідомили, що в нього закінчується контракт. Після 33 років роботи в санаторії йому спершу запропонували посаду заступника. На новостворену посаду директора спочатку призначили «амосівця» – хірурга Каландара Бабаджанова. Але за кілька днів – з 14 листопада до 17-го – кандидатуру змінили і директором санаторію призначили Марію Гуртавцову.

 директор

Липовецького взагалі не бачать тут і як керівника, і навіть як лікаря – його розрахували і звільнили з займаної посади за наказом виконуючого обов’язки голови правління ПАТ «Укрпрофоздоровниця» Олександра Троценка, який за інформацією відомчого сайту, власне, є бухгалтером. Що цікаво, заступником директора санаторію призначено колишнього заступника з господарчих(?!) питань Івана Булеца, з яким таку кадрову ротацію навіть не обговорювали. Проте представник керівництва «Укрпрофоздоровниці» наголошує, що абсолютно законно приймає рішення про кадри у своєму дочірньому підприємстві.

братва

«У Липовецького п’ятирічний контракт закінчився і в зв’язку з незадовільними показниками з ним контракт вирішили не подовжувати і призначили кваліфікованого менеджера Марію Гуртавцову – виключно з метою розвитку. В неї був досвід керівництва таким підприємством (просто не пригадую назву) в Криму. Словом, то є вже кадрове, а не юридичне питання», – стверджує керівник юридичного відділу ПАТ «Укрпрофоздоровниця» Євген Форосенко.

Безымянный

Попри його роз’яснення працівники санаторію у зміні керівництва вбачають рейдерство. Тож не дивно, що ключі від кабінету головного лікаря новопризначеному керівництву не віддали, тому довелося виламувати замок.

 «По-перше, такого ще ніколи не було – щоб керівники такого великого підприємства замінювалися через зламування замків до кабінету, по-друге, ми бачили нового керівника в особі пані, яка знищила сусідній санаторій «Зірка», – переконує керівник профспілки Санаторію Елеонора Радчук.

Радчук

Новопризначена Марія Гуртавцова такі закиди заперечує: «Я навпаки, зберігала санаторій від подальшого руйнування та шукала спосіб зберегти землі санаторію «Зірка» від розкрадання!»

зирка

Три місяці тому на погоджувальній раді перед сесією Ворзельської селищної ради її голова О. Венгрик хотів поставити питання зміни цільового призначення рекреаційної зони (понад 7,5 га) санаторію «Зірка». Ось які питання тоді ставили селищному голові-лобісту: «Чи є підтвердження легітимності та існування суб’єкту, в інтересах якого змінюється цільове призначення, чи є матеріали цієї «справи» для ознайомлення депутатів, мешканців та журналістів?» 

Пан Венгрик відповів, що не зобов’язаний надавати такі відомості… без запиту(?!) Присутні тільки розвели руки, адже вони саме те і робили, що запитували – просили надати відомості про суб’єкт, якому так раптово захотіли віддати шматок дорогоцінної ворзельської рекреаційної землі із зміною цільового призначення.

 Венгрик

Та селищний голова, напевно, якось по іншому розуміє саму функцію «погоджувальної наради». Так чи інакше, але наступного дня депутати не схвалили таке рішення. У Ворзелі всі чудово розуміють: той, хто буде керувати санаторієм «Україна» – матиме можливість управляти майном, а також лобіювати земельне питання на 11 га, ціна яких десятки мільйонів.

Ось що у своєму зверненні Президенту Петру Порошенко, депутатам Верховної Ради Михайлові Гаврилюку («Народний фронт») та Ірині Сисоєнко («Самопоміч») пишуть працівники санаторію: «За період з 2001 по 2014 роки зроблено капітальних інвестицій на суму більше 12 млн. грн, збільшено кількість реабілітаційних ліжок, частково оновлено лікувальну базу, впроваджено нові лікувальні методики. Було повністю переоснащено два спальних корпуси, проводилася значна робота по зниженню енерговитратності підприємства: замінювалося обладнання у котельнях, утеплювалися окремо стоячі корпуси санаторію». Народна депутатка Ірина Сисоєнко на звернення відреагувала. Приїхала минулої п’ятниці й пообіцяла залучити до розгляду конфліктної ситуації фахівців-юристів. Вони проаналізують ситуацію з точки зору як інтересів власника підприємства, так і працівників санаторію, які мешкають переважно у Ворзелі. Детально розібратися з тим, що відбувається у Ворзелі прагне і помічник нардепа Сисоєнко – Ігор Гавриленко, який відомий серед ворзельців тим, що захищає зелені зони селища й дбає про те, аби у Ворзеля був статус курорту національного значення.

Прикро те, що напередодні затвердження річного бюджету селища місцеву владу мало турбують проблеми одного з найбільших платників податків – санаторію «Україна». «В селищній раді цим просто нікому займатися…», – повідомила телефоном керуюча справами Ворзельскої селищної ради Лариса Федорук членам конфліктної комісії, що була створена наприкінці листопада. Це при тому, що О. Венгрик не раз всіх запевняв, що селищна рада працює над залученням інвестицій, аби оздоровниці Ворзеля нарешті виконували свої прямі функції.

Для розуміння, санаторій «Україна» – це земля поблизу столиці та будівлі лікувальних корпусів та ще раз нагадую – 200 робочих місць й наповнення бюджету. Тому в громади виникає цілком логічне питання: хто хоче стати наступником Липовецького і як керуватиме цим майном?

PS: З 2011-го року питання роботи ворзельських оздоровниць вивчали активісти, зокрема, й Ігор Домбровський, який зараз бере участь в АТО. Колишні піонерські табори та бази відпочинку або вже викупили, або перебувають в довгостроковій оренді. Домбровського тоді цікавило питання, чому місцева влада не керує цим процесом належним чином. За три роки питання так і залишилось не вирішеним. Більше того, те що ще залишилось в сфері підпорядкування селищної громади може бути зруйнованим через такі кадрові війни.

Віталій ІЩЕНКО, «Наша версія»

 

Sharing is caring!

Send a Comment