Каплін звинуватив Яценюка у розкраданні $7 млрд. і отриманні хабара у 3 млн. доларів за призначення директора КРРТ Іщука

Проти екс-прем’єра Аресенія Яценюка в ГПУ відкрито 4 кримінальні справи

kaplin-2

Біля приміщення Головного слідчого управління ГПУ відбувся прес-брифінг народного депутата Сергія КАПЛІНА, який розповів журналістам подробиці відкритих кримінальних справ проти екс-прем’єра Аресенія Яценюка.

На думку пана Капліна, ГПУ навмисно приховує обставини слідства та сам факт відкриття кримінальних справ проти колишнього прем’єра в інтересах політичних кланів. «Я йду зараз до слідчого ГПУ, щоб допитати його про хід слідства по кримінальних справах, відкритих проти Яценюка. І перше моє питання буде стосуватись обставин призначення у 2014 році директора Концерну РРТ Володимира Іщука. Є постанова Кабміну №777, яка передбачає порядок призначення керівників державних підприємств, які підвідомчі безпосередньо Кабінету Міністрів України. Це може відбуватись виключно за відкритим прозорим конкурсом», – зазначив депутат.

kaplin

«Проте 22 липня 2015 року Кабмін прийняв єдину поправку, сутність якої полягає в тому, що для обрання керівника КРРТ не потрібно проводити конкурс. Ця поправка була проголосована на засіданні Кабміну з голосу, несподівано, без порядку денного. Крім того, така пропозиція обов’язково повинна бути погоджена з «Держспецзв’язком». Але цього не сталося, і в цей же день призначили Володимира Іщука. Але хто він такий?», – задається питанням Сергій Каплін.

«Проти нього на даний момент відкрито 3 кримінальні справи! Перша – державна зрада, друга – фінансування тероризму і третя – привласнення коштів в особливо великих розмірах! Тобто, він подарував сам собі квартиру, що належала КРРТ. І от такого пана призначили після сплати Яценюку хабара у розмірі 3 млн. доларів. Ця інформація надійшла до мене від СБУ. Там розуміли, що ходу справі не дадуть з політичних мотивів, бо зруйнується коаліція», – поділився своїми міркуваннями нардеп.

За словами Капліна, справа за дачу хабара була порушена та закрита в ніч звільнення Яценюка з посади прем’єра, бо саме це було його умовою, за якою він погоджувався залишити свою посаду без голосування у ВР – і ГПУ зняла ці обвинувачення.

gordiyenko

Микола Гордієнко

«Дізнавшись про це, я звернувся в суд та виграв його, справу поновлено, – розповідає Каплін. – Зараз я йду не як свідок, а як народний дізнавач, щоб допитати слідчого, що було зроблено за цей місяць по даній справі. Нещодавно на запит журналістам відповіли в ГПУ, що немає жодної відкритої справи проти Яценюка. Тоді по якій справі йду сьогодні я?», – питає журналістів народний депутат, і додає: «Я відповідально заявляю, що на даний момент проти Яценюка відкрито 4 кримінальні справи! Крім того, у ГПУ відкрито 2006 (!) кримінальних впроваджень по справах, де причетний Яценюк і його оточення. Це по заявах пана Гордієнка, висновках перевірки держфінінспекції, яка встановила факти розкрадання 7 млрд. гривень! Отже, я вимагаю допитати Яценюка, допитати Іщука, провести обшук в помешканні Іщука, інших поплічників Яценюка. Ми будемо вимагати, щоб закон був виконаний, а винні були покарані. Корупційна шайка має відповідати за свої злочини!», – підсумував Сергій Каплін.

xoma

Андрій Хома

На брифінгу були також присутні активісти ГО «Інформаційний Майдан», які давно ведуть боротьбу з проросійським керівництвом КРРТ та кримінальним оточенням Яценюка, а також Андрій Хома, Голова ГО «Українська координаційна рада», який дав журналістам свій коментар стосовно цих подій: «Депутат Каплін підняв дуже важливі питання. Яценюк має відповідати по закону за отримання хабара за призначення директора КРРТ та за розвал економіки. Ми доб’ємось, щоб він сів за грати на довічне ув’язнення. В нас є докази, що ГПУ прикриває ці діяння за політичними мотивами, але це не допоможе приховати правду. Стосовно директора КРРТ Іщука, зі звинуваченнями, які йому інкримінують, крім корупційної складової – це державна зрада, фінансування тероризму, тому він не має жодних підстав займати свою посаду. Його місце також в тюрмі!»

 

Sharing is caring!

Send a Comment