Кияни зможуть подавати інтернет-петиції

8 липня 2015 року у приміщенні Київської міської державної адміністрації відбулась презентація інтернет-порталу петицій, який дозволяє втілити у реальність норми прийнятого 3.07.2015 Верховною Радою України закону про електронні петиції №2299.

 Безымянный1

Організували захід депутат Київради Олена ЄСКІНА, Українське та Німецьке піратські співтовариства, за підтримки об’єднання громадських організацій «КИЇВСЬКЕ ВІЧЕ». Лідер Українського піратського співтовариства Сергій Яригін назвав презентований інтернет-портал петицій визначним кроком на шляху до народовладдя та впливу громадян на рішення, які прийматиме влада будь якого рівня та який стане гарним прикладом для впровадження у всіх регіонах України, що в кінцевому результаті призведе до системних змін в державі. Окрім цього, реалізований проект інтернет-порталу петицій є вдалим прикладом взаємодії на міжнародному рівні громадських організацій та бізнесу, залучення міжнародних інвестицій.

Безымянный2

https://www.youtube.com/watch?v=0yRCjsErDOc

Депутат Київради Олена Єскіна вже підготувала відповідний проект рішення на впровадження зазначеної ініціативи у столиці, а саме механізму подання звернень в електронному вигляді та особливої форми колективного звернення киян не лише до Київської міської ради, а також і до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України та інших гілок влади.

Знімок екрана 2015-07-09 18.23.02

https://www.youtube.com/watch?v=Urktp_b30R8

Як сказано у законі, електронна петиція, адресована Президенту, Раді чи Кабміну, буде розглядатися, якщо протягом 20 календарних днів з дня її оприлюднення вона збере не менш як 25 тисяч підписів. Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються рішенням відповідної місцевої ради.

Також передбачено, що петиція буде розглядатися протягом 10 робочих днів після оприлюднення інформації про початок її розгляду.

 

Sharing is caring!

One thought on “Кияни зможуть подавати інтернет-петиції”

  1. Дуже добра и розумна справа. Але її треба реально втілити в Життя.В наших сусідніх европейських країнах система давно вже використовуеться. Успиху Вам на прктичній ниві. Микола.

Send a Comment