КМДА кишить злодіями

У розтраті коштів, виділених на проведення соціальних заходів, викрито директорку КП «Київський молодіжний центр» Департаменту молоді та спорту КМДА, повідомила прес-служба прокуратури Києва.

https://kyiv.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=264305

Досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж 2018-2019 років, керівник комунального підприємства спільно з невстановленими особами організувала незаконну схему розтрати бюджетних коштів на користь підконтрольних фірм під час реалізації соціальних проектів та проведення заходів за кошти місцевого бюджету міста Києва. За даними офіційного сайту КМДА, директоркою КП «Київський молодіжний центр» є Куценко Анна Станіславівна.

https://dms.kievcity.gov.ua/content/pidporyadkovani-organizacii.html

Куценко Анна Станіславівна

Анна  Куценко 

До вказаної схеми були залучені суб’єкти господарювання з ознаками фіктивності, на рахунки яких перераховувались кошти за нібито надані послуги з проведення заходів, які у дійсності проводились за рахунок коштів приватних спонсорів. Йдеться, зокрема, про інформаційно-просвітницькі акції для молоді та молодих батьків, військово-патріотичні акції, заходи з популяризації здорового способу життя тощо. В такий оригінальний спосіб керівничка КМЦ втілювала в життя викарбуване на офіційному сайті гасло: «Нашу місію ми вбачаємо у налагодженні взаємодії між молоддю та владою, шляхом посилення впливу громадянського суспільства на розвиток столиці і країни в цілому».

За результатами досудового розслідування 09.01.2020 їй повідомлено про підозру за ч. 3, 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, повторно, у великих розмірах). Наразі вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу, під час якого А. Куценко напевне матиме нагоду розповісти про свої методи налагодженні взаємодії між молоддю та владою.

Винахідників з кримінальним ухилом прищучила Київська місцева прокуратура № 9, вимагаючи в суді поновити майнові права територіальної громади столиці та витребувати з незаконного володіння нежитлові приміщення по вул. А. Головка у Солом’янському районі Києва.

https://kyiv.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=263987&fp=10

Установлено, що право власності на комунальні приміщення площею більше 300 кв. м. вартістю понад 10 млн. гривень перейшло до приватної особи на підставі неіснуючого рішення Ворошиловського районного суду міста Донецька.

Враховуючи факт незаконного відчуження майна комунальної власності, місцева прокуратура заявила позов про витребування приміщень з незаконного володіння.

Крім того, у зв’язку з незаконним заволодінням комунальним майном розпочато кримінальне провадження з метою притягнення винних осіб до відповідальності.

Нещодавно НВ розповіла про розкрадання столичними комунальниками коштів на послугах з утримання будинків та прибудинкових територій, пригадавши й ланцюг кримінальних проваджень щодо заступника голови Шевченківської райдержадміністрації В. Андрєєва, які аж ніяк не заважають йому перебувати на керівній посаді.

https://n-v.com.ua/usya-komunalka-v-yedynomu-vikni-po-kyshenyah-kyyan-nyshporyat-zlodiyi/

Не перестає цікавити правоохоронні органи і будівництво моста між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» в Києві, який деякий час працював без офіційного введення в експлуатацію. Через півтора місяці після того, як у травні 2019 року кримінальне провадження за фактом можливого привласнення бюджетних коштів при зведенні цього об’єкта відкрило Державне бюро розслідувань, аналогічно вчинило й Головне слідче управління Нацполіціі. Основних фігурантів, а це службові особи КМДА і КП «Інженерний центр», підозрюють у зловживанні службовим становищем, що призвели до масштабних втрат бюджетних коштів, а проектанта і будівельника (ТОВ «Проектні системи ЛТД» та ТОВ «Спецавто-Строй») — у використанні фіктивних фірм. Надавати слідчим запитувану інформацію підлеглі Віталія Кличка відмовилися, і 4 грудня 2019 року Печерський районний суд дозволив слідчим Головного слідчого управління Нацполіціі України доступ до документів, які знаходяться у розпорядженні КМДА (справа №757/63228/19-к).

У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що службові особи КМДА і КП «Інженерний центр», зловживаючи своїм службовим становищем, з метою отримання неправомірної вигоди для себе та інших суб'єктів підприємницької діяльності приватної форми власності, віддали перевагу окремим підприємствам під час процедури закупівлі робіт по об’єкту «Будівництво мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» в Печерському і Шевченківському районах». На думку поліцейських, такі дії з боку чиновників стали причиною тяжких наслідків для державних інтересів.

Нагадаємо, з 30 серпня 2016 року КП «Інженерний центр» керує депутат Київради Михайло Терентьєв (фракція «Солідарність»).

Правоохоронці з’ясували, що посадові особи КМДА за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ «Проектні системи ЛТД», можливо, підробили документацію і таким чином могли привласнити понад 11 млн. гривень.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Але ніде правди діти, будівля на Хрещатику, 36 кишм’я кишить нечистими на руку підручними Віталія Кличка, який у вересні минулого року відчайдушно авансував глобальну перевірку структур КМДА, комунальних підприємств та інших підрозділів за 2015-19 роки. «Зважаючи на інформацію, що поширюється в ЗМІ, про нібито бюджетні зловживання у місті Києві, звертаюся до вас щодо здійснення Державною аудиторською службою перевірки та аналізу фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання комунальних коштів і майна, інших активів, правильності ведення бухгалтерського обліку й достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю», — йшлося у зверненні Кличка на ім’я голови Державної аудиторської служби.

Чи то руки у аудиторів не дійшли до перевірки, чи то її висновки не для слабкодухих, чи то Віталій Володимирович прокукурікав, а там хоч не розвиднюйся… Всіх усе влаштовує.

Sharing is caring!

Send a Comment