Колишній агент Штазі і друг Путіна очолює «Північний потік-2» — ЗМІ

Маттіас Варніг, 64-річний гендиректор компанії Nord Stream 2 AG, оператора газопроводу «Північний потік-2», шпигував на східнонімецьку таємну поліцію Штазі з 1974 року. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Der Standart.

Під кодовим ім’ям «Артур» Варніг з Дюссельдорфської торгової місії НДР доставляв інформацію про західнонімецькі компанії до Східного Берліна, йдеться у матеріалі. Варніг родом з Альттеберна в Бранденбурзі, навчався в Східно-Берлінському економічному університеті в Східній Німеччині. «З 1981 по 1990 рік Маттіас Варніг обіймав різні посади в уряді НДР, зокрема в Міністерстві зовнішньої торгівлі та кабінеті міністрів», — йдеться на сайті Nord Stream 2.

У 1990 році Варніг перейшов до Дрезднер Банку, у 1991 році відкрив своє представництво в Петербурзі. У той час нинішній президент РФ Владімір Путін був там чиновником і відповідав за зовнішні відносини.

Два екс-агенти — Путін був у Дрездені як представник КДБ — стали друзями, йдеться у матеріалі. Варніг також допомагав Путіну приватно, повідомляє Die Welt. Коли його дружина Людмила тяжко постраждала в ДТП у 1993 році, операція була здійснена за кошти Дрезднер Банку в Німеччині.

Починаючи з 2006 року, Варніг очолив «Північний потік», який побудував перший трубопровід через Балтійське море. Він також є членом наглядових рад оператора трубопроводу «Транснефть», державного російського банку ВТБ та російського нафтового гіганта «Роснефти», а також є членом ради директорів «Gazprom Schweiz AG».

У 2012 році Путін нагородив його «Орденом Пошани». У Варніга також є квартира в Москві. Він постійно живе зі своєю другою дружиною у Баден-Вюртемберзі.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment