Комітет з питань протидії і запобігання корупції відмовив депутатам в перевірці квартир Лещенка і Заліщук

zalischuk_i_leschenko
Комітет з питань протидії і запобігання корупції відхилив проект постанови про створення депутатської групи з питань розслідування щодо правомірності отримання коштів для придбання квартир Сергієм Лещенком та Світланою Заліщук.

Про це повідомляє «Українська правда».

За відхилення постанови проголосувало дев’ятеро членів комітету, кілька членів утрималися.

Як пише видання, під час обговорення постанови депутати обурювалися, що автором постанови є Сергій Каплін.

«За цим епізодом вже відкрите кримінальне провадження, тому жодного сенсу для цієї групи немає, крім піару пана Капліна. Це не компетенція Верховної Ради»,– сказав пан Лещенко.

«Мені здається, що цим мають займатися правоохоронні органи, а якщо у нас будуть якісь зауваження , то тоді можемо підключатися до цього питання», –сказав інший член комітету Олег Барна.

Крім того депутати не підтримали пропозицію голови комітету Єгора Соболєва, щоб відправити цю постанову на доопрацювання.

Нагадаємо, 6 вересня в соціальних мережах почалося гучне обговорення купівлі депутатом від БПП Сергієм Лещенком і його дівчиною Анастасією Топольською квартири в центрі Києва. Активіст Андрій Дзіндзя виклав в Facebook документи, які свідчать про те, що Лещенко купив квартиру вартістю близько 7 мільйонів.

На своїй сторінці у Facebook Сергій Лещенко опублікував заяву, в якій попросив НАЗК та НАБУ зробити відповідну перевірку придбаного ним житла.

7 вересня голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Назар Холодницький доручив очолюваному ним відомству перевірити на наявність корупційної складової житло депутата від БПП Сергія Лещенка. Він також зазначив, що якщо злочин буде встановлено,«антикорупційними органами буде вжито всіх передбачених законом заходів для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності».

19 вересня керівник НАБУ Артем Ситник оприлюднив результати інформаційно-аналітичної перевірки законності джерел придбання народним депутатом Сергієм Лещенком квартири. НАБУ вважає безвідсоткову позику понад 3,5 млн грн. від засновниці «Української правди» Олени Притули такою, що має ознаки адміністративного правопорушення. 

Депутат Сергій Лещенко під час брифінгу 19 вересня в Українському кризовому медіа-центрі заявив, що НАБУ дещо переплутало в результатах перевірки законності придбання ним квартири вартістю близько 7,5 млн грн. в елітному районі Києва.

Згодом голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький виступив за внесення інформації щодо купівлі народним депутатом Сергієм Лещенком квартири до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

31 жовтня стало відомо, що Генеральна прокуратура України розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в незаконному збагаченні щодо народного депутата БПП Сергія Лещенка.

Джерело

Sharing is caring!

One thought on “Комітет з питань протидії і запобігання корупції відмовив депутатам в перевірці квартир Лещенка і Заліщук”

  1. мда интересно
    и топольская – она же фиг зна хто = заверещала что работы лишают)))

    вобчем походу чувак альфонс – а девочки какие-то полушлюшки)))

Send a Comment